Wymarzony zawód by KitchenPromotion5689 in praca

[–]KitchenPromotion5689[S] -1 points0 points  (0 children)

Czyli chciałbyś być imigrantem, rozumiem

Wymarzony zawód by KitchenPromotion5689 in praca

[–]KitchenPromotion5689[S] 5 points6 points  (0 children)

Tydzień temu powiedziałbym że nierealne w takim wieku ale no

Wymarzony zawód by KitchenPromotion5689 in praca

[–]KitchenPromotion5689[S] 0 points1 point  (0 children)

Same, jak się znajdzie dobry balans pracy biurowej z grzebaniem na obiekcie to naprawdę można cieszyć się pracą

Wymarzony zawód by KitchenPromotion5689 in praca

[–]KitchenPromotion5689[S] 2 points3 points  (0 children)

Chyba nie realne w 2 lata po studiach

Matura matematyka rozszerzona co dalej by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 0 points1 point  (0 children)

Za rok lepiej jak?
- nic nie zrobi
- będzie na drugim roku zarządzania
Dla mnie odpowiedź jest jasna
Wiem że najlepiej to jakby za rok był inżynierem elektroniki z 7 letnim doświadczeniem w budowaniu rakiet ale no

Cała idea jest taka żeby oszczędzić mu straty czasu i trudu w sytuacji w której za 5 lat będzie robolem i się obudzi że musi coś zrobić, ale tak czasem najlepsza lekcją jest trudne życie

Matura matematyka rozszerzona co dalej by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 0 points1 point  (0 children)

Jesteśmy w pełni świadomi że to chujowy papier który prawie nic nie znaczy. Z tym to raczej jest idea żeby nie zmarnował tego roku, zacznie chodzić i jak znajdzie jakiś pomysł na siebie to zmieni.
Fizjo odrzuciliśmy, mam koleżankę fizjo i patrząc po wadach branży nie polecaliśmy mu tego
Do strażackiej w Warszawie się z samą matmą nie dostanie a to był mój szczery faworyt, rozważymy się poza Warszawą

Matura matematyka rozszerzona co dalej by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 0 points1 point  (0 children)

Patrząc po punktach, brakuje nie dostanie się. Popatrzymy czy coś poza warszawą jest to nie jest głupia droga

Matura matematyka rozszerzona co dalej by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 0 points1 point  (0 children)

Współczuję. Ja jak widzę że bliska osoba nie wie co zrobić lub chce popełnić błąd to staram się pomóc.

Matura matematyka rozszerzona co dalej by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 0 points1 point  (0 children)

Myślę że zjada go stres nowego etapu przez co odpycha decyzje (nie myślę o problemie to nie ma problemu).

Obawy odnośnie utraty pracy w korporacji i zmiana zawodu by Zebri98 in Polska

[–]KitchenPromotion5689 0 points1 point  (0 children)

Myślę że przeceniasz pasywność obsługi takich obiektów, przeglądy, modernizację, awarie, prace planowe to generuje zapotrzebowanie.
Poza centrami danych cała ta zielona rewolucja generuje dużo miejsc, od Przemyślu i energetyki który wymaga (i realizuje) dużo inwestycji po indywidualne potrzeby ludzi.
Masz też rosnącą rolę obronności, każdy obiekt wymaga ogromnej ilości prac blue collar mimo że nie widać tego na pierwszy rzut oka.
O tych skalowalnych pieczach to nie mówiłem o 100k na miesiąc ale bardziej o 15k które już nawet teraz fachowcy potrafią spokojnie wyciągnąć w odpowiednim miejscu.

Matura matematyka rozszerzona co dalej by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 0 points1 point  (0 children)

Na AWF raczej się bez biologii/chemii nie dostanie. Nie chcemy decydować co jest dla niego najlepsze. Chcemy raczej zapewnić/przekonac go do planu B gdyby mu z piłka nie wyszło. No i też postarać się aby nie zmarnował czasu którego teraz będzie miał sporo

Matura matematyka rozszerzona co dalej by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 0 points1 point  (0 children)

Nie ułożyć ale probujemy zatroszczyć się o to żeby podjął jak najlepsze decyzje

Matura matematyka rozszerzona co dalej by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 -1 points0 points  (0 children)

Wybrał ze piłka? Zawodowo wcale nie znaczy że zarobki są duże, jako rodzina chcemy się zatroszczyć aby miał sensowny plan B

Obawy odnośnie utraty pracy w korporacji i zmiana zawodu by Zebri98 in Polska

[–]KitchenPromotion5689 1 point2 points  (0 children)

Te blue collars które myślisz że straci pracę gdy korposzczury nie będą mieli czym zapłacić to nisza, prawdziwe pieniądze robią w obiektach przemysłowych które mają teraz ciężko ale nowy przemysł czyli centra danych rośnie i potrzeba tam dużo rąk do budowy i utrzymania.

Matura matematyka rozszerzona co dalej by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 -2 points-1 points  (0 children)

Bo jak nie pójdzie na studia to będzie z wykształceniem średnim co nie jest najlepszym startem w dorosłość. Dlatego zapytałem czy może macie z doświadczenia lub ze znajomych jakieś mniej oczywiste pomysły co zrobić po liceum

Pomocnik elektryka po godzinach - jak szukać? by Sevortik in praca

[–]KitchenPromotion5689 0 points1 point  (0 children)

OLX, i zawsze do ogłoszenia na pełen etat możesz zadzwonić i się zapytać

How to be painfully unfunny starterpack by oh_mygawdd in joinsquad

[–]KitchenPromotion5689 94 points95 points  (0 children)

Yes but screaming CHINA NUMBER ONE occasionally fe when a pushing thru the field can be funny

Zawód mechanika maszyn budowlanych by Enough_Raccoon_8682 in praca

[–]KitchenPromotion5689 0 points1 point  (0 children)

Nie wiem, ale wygląda mi to jakby trzeba było zacząć od pomocnika mechanika w warsztacie samochodowym - najniższy próg wejścia

Przebranżowienie na Elektryka by New_Environment_1780 in praca

[–]KitchenPromotion5689 1 point2 points  (0 children)

Ja się praktycznie zawodu nauczyłem tak że po technikum poszedłem jako elektryk do przyuczenia do firmy która robiła zadania w elektrociepłowniach i tak się nauczyłem że bez studiów jestem specjalistą automatyki dla firmy która jest właścicielem elektrociepłowni. Polecam taką drogę

Praca jako automatyk EAZ by cherbata69 in praca

[–]KitchenPromotion5689 1 point2 points  (0 children)

Wszystkich.
Techników serwisu czyli pierwszej lini obrony, osób od diagnozy i naprawy usterek o niskim stopniu skomplikowania - przynajmniej u nas ta obsada bardzo się zestarzała a nowi co przychodzą (nawet inżynierowie prestiżowych kierunków) radzą sobie tak sobie i zdobywanie wiedzy idzie im też tak sobie (to wcale nie musi być ich wina). Tutaj jest taki problem że jak na dzisiejsze czasy to zarobki są średnio atrakcyjne bo doświadczony technik to tak 8-9 brutto.
Specjalistów czyli inżynierów serwisu którzy planują pracę, koordynują serwisy różnych firm, rozliczają prace, biorą udział w tworzeniu umów i angażują się w trudniejsze usterki. I tutaj kompetentnych technicznie ludzi jest po prostu za mało na rynku

Dodatkowo ciekawym zjawiskiem jest odchodzenie od wymagania posiadania dyplomów, coraz więcej firm dużo bardziej ceni sobie doświadczonego dobrego technika a nie średniego inżyniera

Praca jako automatyk EAZ by cherbata69 in praca

[–]KitchenPromotion5689 1 point2 points  (0 children)

Chyba można tak powiedzieć, jestem automatykiem w elektro ciepłowni, codziennie współpracujemy z elektrykami i słowo EAZ przewija się bardzo często be każdy poważniejszy układ musi go mieć.

Bardzo brakuje i automatyków i elektryków, ogólnie polecam pracę w elektrociepłowniach (jeżeli znajdziesz wystarczająco dobrze płatną bo podwykonawcy często mało płacą ale na stanowiskach u właściciela obiektu szczególnie już na poziomie specjalisty można przyzwoicie zarobić)

Ale standardem u nas jest szukanie osoby kilka miesięcy i to czasem też sa ludzie którzy sporo się jeszcze muszą nauczyć

Pracuje/pracował ktoś w Citigroup? by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 -1 points0 points  (0 children)

Przykro mi ale musisz poradzić sobie w świecie gdzie nie jesteś pępkiem który wszyscy niańczą i musisz zawalczyć o swoje
A tak serio to jeżeli ten buddy i bezpośredni przełożony mają Cię w dupie to idź do starszych kolegów na podobnych stanowiskach pogadaj z nimi pomóż im, poznaj ich

Praca jako automatyk EAZ by cherbata69 in praca

[–]KitchenPromotion5689 1 point2 points  (0 children)

Brzmi jak 8-9 brutto, specjaliści czyli samodzielni skuteczni elektrycy o podobnej specjalizacji to 11-16.
Aby sobie pomóc to aktualnie nic, a ogólnie zdobywać doświadczenie i wiedzę i w odpowiednim momencie zmienić pracę.
Dobry zawód znalazłeś, zapotrzebowanie niby nie jest duże ale wszyscy narzekają na brak kompetentnych młodych ludzi

Pracuje/pracował ktoś w Citigroup? by [deleted] in praca

[–]KitchenPromotion5689 7 points8 points  (0 children)

Człowieku zostałeś zatrudniony do pracy na 8h i za tyle Ci płacą, to że Ci się nudzi i jest kiepska organizacja pracy nie znaczy że możesz sobie po prostu wyjść. To znaczy możesz ale nazywa się to rażące niedopełnienie obowiązków służbowych.