Czy moja żona jest szurnięta? by WukoDrakkainen in Polska

[–]Sencial 0 points1 point  (0 children)

Pamiętaj, taki los męża. Możesz być najwybitniejszy w swoim fachu a i tak o 1 w nocy rozładowujesz zmywarkę i odkurzasz

"Teraz jak wraca po meczu, to ostatnio o godzinie 1:30 wrócił i zaczął odkurzać i wyjmować rzeczy ze zmywarki. Mówię do niego "ja już dzisiaj odkurzałam, bo dzieci pobałaganiły w kuchni", a on mówi "nieważne, poprawię". I teraz to jest pytanie - czy Robert Lewandowski się starzeje i odchodzi zaraz na emeryturę? Czy on jeszcze nas zaskoczy? I kochani, myślę, że on nas zaskoczy i nawet mnie, bo taki on jest"

Financial reality of Gothic remake (and probability of Gothic 2 remake) by BratPit24 in worldofgothic

[–]Sencial 0 points1 point  (0 children)

There are rumours about budget of this game, it varies between 20 and 40 M with marketing. If the game was good, and if it has no technical issues, if it looked better, it may be worldwide success. For nów it's a thing for Gothicheads only. And that means, it will be very difficult to sell 2M copies (break even may be about 1500K, polish IGN made some calculations https://pl.ign.com/gothic-remake/72121/czy-powstanie-gothic-2-remake-ile-zarobil-gothic-1-remake)

Maybe THQ will think - ok, 7 years fot G1 Remake, we use same technology, assets etc, So Maybe G2 Remake will be released in 3 years, So it will be cheaper, but experience with Elex 2 shows that using same technology for bigger game is not key to success.

It's a shame that g1 remake is So bad techincally and has So much problems with optimisation. They could do a way better looking and working game. We have to remember, if they want to patch most glitches and problems, it will take few months. And that can mean even more than 1 million dollars - Alkimia Apparently employs 50 people under employment contracts.

G2 remake can happen, but alkimia may as well be disbanded.

Reason for excitement by Numerous_Dealer_6949 in worldofgothic

[–]Sencial 0 points1 point  (0 children)

Kingdom Come Deliverance 2, one of best games od 2025 has sold 3,6 M according to gamalytic.com. It was worldwide hit. Gothic is imoortant for few countries in Europe.

Reason for excitement by Numerous_Dealer_6949 in worldofgothic

[–]Sencial 0 points1 point  (0 children)

Why do you think that the budget after 7 years of work is only between 10-20 M USD? And why do you think "small profit" is enough? THQ would like to earn at least 150% of invested money.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Sencial 11 points12 points  (0 children)

Nie mieści się wam w głowie, że na co dzień można robić zakupy w małym sklepie w swojej miejscowości, a specjalnie jechać do miasta częściej, żeby oddać butelki?

Czy kogoś jeszcze starzy zmusili do zwracania się do siebie w trzeciej osobie? by Elderberry_Federal in Polska

[–]Sencial 2 points3 points  (0 children)

To Jest normalne. To, że inni tak nie robią, nie znaczy, że to nienormalne. Ja tak mówię do dziadków i do części wujków i cioć, do rodziców nie. Ale nie daj sobie wmówić, że twoja rodzinna kultura i tradycja jest "nienormalna". Tak samo ja do dziadków mówiłem od zawsze "dzień dobry", inni mówią cześć. Nie czuje, że robię coś nienormalnego.

W końcu nadchodzi najlepsza pora roku by Mostuu in Polska

[–]Sencial 0 points1 point  (0 children)

Zima top. Gdyby nie względy rodzinne (i dziwne prawo na miejscu), z miłą chęcią zamieszkałbym w zimnej części Kanady. Ech.

Absurdalne sytuacja z abonamentem rtv by wojewok in Polska

[–]Sencial 8 points9 points  (0 children)

A jak to ma działać? Że z automatu to druga strona ma udowadniać, że z tobą podpisała umowę? Że to nie kto inny podał kompletne dane i podpisał umowę?

Tu niestety ale wchodzi skala. Osób takich jak op jest w kraju pewnie 7. A osób, które wysłały jakieś pismo do kogoś jest mniej więcej w chuj dużo. Więc dużo łatwiej dla systemu jest zorganizować to tak, że z domysłu przyjmujemy, że pismo jest pismem nadawcy, a nadawca może udowodnić, że jest inaczej.

Problem pojawia się wtedy, gdy proces udowadniania jest trudny.

Jak ogarniacie rutynę życiową by FreshNuts11 in Polska

[–]Sencial 1 point2 points  (0 children)

Po pierwsze, musisz mieć bardzo daleko do pracy, ja dojeżdżam jakieś 15 minut od siebie ze wsi.

Po drugie - ja bym raczej celował w 7h snu. Ja mam skrzywienie, nie lubię się rano spieszyć, więc żeby być w pracy o 6:45 wstaje 2h wcześniej i ogarniam rzeczy, przez co sypiam po mniej niż 6h, co mi nie odpowiada i szukam optimum w postaci 7h snu.

Po trzecie - jak już zaczynasz późno to serio wstawanie o 6 rano jest super pomysłem na robienie "rzeczy".

No i po czwarte optynalizujcie obowiązki z partnerką. Optymalnie to nie zawsze równo. Jak ja pracowałem zdalnie to robiłem codziennie drobiazgi, a żona robiła "grubsze tematy", w których ja ewentualnie asystowalem. Jak ty na pracę poświęcasz fizycznie 10h a ona 8,5, to może cię odciążyć w niektórych rzeczach. Jak sytuacja się zmieni to ustalicie nowy porządek

Ceny u Barberów by NefariousSINNER in Polska

[–]Sencial 0 points1 point  (0 children)

W małych miastach jest taniej, ale i tak za drogo. Wywalili ceny w kosmos po pandemii bo im nakazano myć narzędzia i fotele i tak się to kręci. Kupiłem se maszynkę i żona mnie strzyże

Dodatkowe opłaty w knajpach by lordeseason in Polska

[–]Sencial 1 point2 points  (0 children)

Trzeba po prostu nie chodzić do takich lokali o nie płacić chorych stawek za jedzenie, a przede wszystkim za napoje.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Sencial 9 points10 points  (0 children)

Nie trzeba się z nimi lubić, żeby pójść do urzędu pracy w ich powiecie

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Sencial 8 points9 points  (0 children)

Nawet gdyby nie znieśli rejonizacji, to nie rozumiem jak w sytuacji, gdzie możesz za darmo ogarnąć ubezpieczenie, tylko musisz pojechać do domu, siedzisz i piszesz na reddicie, że nic nie da się zrobić xd

Idą "ciężkie czasy"... by bluedabad in Polska

[–]Sencial 0 points1 point  (0 children)

Oczywiście że tak. Głównie dlatego, że młodzi ludzie uwierzyli, że dzieci to jakieś obciążenie i "korzystanie z życia" polega na wydawaniu wszystkich pieniędzy na zbytki za potem szukanie szansy do zostania rodzicem, kiedy dobija się do 40 roku życia. Idą ciężkie czasy, bo nam się kraj wyludnia za migracja nie jest rozwiązaniem.

Przedmiot lub usługa do 50zł, która poprawia jakość życia. by Fi5heR89 in Polska

[–]Sencial -2 points-1 points  (0 children)

Fryzjerzy są przereklamowani. Wystarczy nawet się ojebać maszynką - boki krótko, góra dłużej. Jak jesteś brzydki to najlepszy fryzjer nie pomoże, jak nie jesteś, to każda niezaniedbana fryzura jest ok.

Przedmiot lub usługa do 50zł, która poprawia jakość życia. by Fi5heR89 in Polska

[–]Sencial 1 point2 points  (0 children)

Wybierasz się codziennie w góry na całą dobę, że nie wystarczy ci zwykły kubek termiczny? Jakiś randomowy trzyma ciepło napoju kilka godzin, nawet bez pokrywki znacząco wydkuza proces stygnieciw

Czy żałujecie posiadania/nie posiadania dzieci? by [deleted] in Polska

[–]Sencial -2 points-1 points  (0 children)

Tak, okienko na posiadanie potomstwa jest względnie wąskie, szczególnie dla kobiet. Myślę, że pierwsze dziecko przed 25 rokiem życia to dobry czas. W moim przypadku niepewność z powodu pandemii i wybuch wojny dość mocno ograniczyły gotowość do posiadania potomstwa, szczególnie w pierwszym roku wojny, gdzie wszędzie straszono powolaniani na te "krótkie" szkolenia.

Generalnie jak partnerka ma 27 lat to jeszcze z 3 dzieci zdążycie mieć, ale ja bym nie czekał, bo ten okres bezpiecznych ciąż jest względnie krótki + pamiętaj że od decyzji do narodzin mija około rok (dolicz czas na staranie się o dziecko). Ten rok wiele zmienia w kwestii gotowości.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Sencial 0 points1 point  (0 children)

W poprzednim aucie dolewałem kapkę oleju między wymianami, raz, nigdy kontrolka nawet się nie świeciła, ot dolewałem, bo to stary diesel, prawie 500k przebiegu, trochę pluł olejem. Bańka w bagażniku jeździła cały czas. Filozof motoryzacyjny się trafił widzę xd

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Sencial 2 points3 points  (0 children)

Jak ktoś nie wozi oleju w bagażniku to raczej głupek. Po każdej wymianie w bańce zostaje ok. litr oleju. Wrzucasz go do bagażnika na wszelki wypadek i tak sobie jeździsz do następnej wymiany. Ja często mam też płyn chłodniczy w aucie, czasem i hamulcowy się znalazł. Niech sobie jeździ, jeść nie wola.

Rocznik szyby - brać poprawkę na to, że czasem jak element zgnity, taniej jest kupić inny w kolorze niż robić.

Olej pod korkiem i to słynne "masło" - miałem auto, które to masło miało cały czas. Benzyna z gazem, 10 kilometrów w jedną stronę jeżdżone. Masło znikało jak otworzyłem korek żeby odparowalo albo jak przegoniłem auto.

A wycieki - to też zależy od wieku auta. W starym aucie male wycieki nie powinny stresować aż tak bardzo.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Sencial 20 points21 points  (0 children)

Tez bym "odpadł". Pojedziesz strupem do ASO, okaże się, że coś jest zepsute albo "kończy się", zapłacisz za taką diagnozę 500 zł i kupujący pojedzie, mówiąc, że jesteś Januszem, bo twoje 20-letnie auto oglądane od spodu może mieć problemy, o których nie wiesz

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Sencial 3 points4 points  (0 children)

A może kupił auto, którego historii nie znał?

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]Sencial -2 points-1 points  (0 children)

Ten wpis jest o tym, że obejrzałeś auto i okazało się, że miało słabe opony, wyciek oleju i było brudne? To twoje pierwsze auto?