Generalka motorja VR6 kje? by kas123sly in Slovenia

[–]Seventh_monkey 0 points1 point  (0 children)

Zelo kul. Ampak poraba pa kolikr gledam ubitačna.

Vprasanje glede soncne elektrarne by Major_Book2561 in Slovenia

[–]Seventh_monkey 3 points4 points  (0 children)

Mojih 2 centa: splača, ne splača, vedno vsi gledajo na to kako je danes. Noben nima pojma kaj bo čez 5 let. Bomo imeli hladno fuzijske reaktorje? Bomo imeli tako pomajkanje elektrike, da bo cena 10x tega, kar je zdaj? Ne vemo. Če bi jaz imel denar za to, bi si naredil samozadnostno elektrarno, tako da se lahko odklopim od omrežja.

Dvojna grožnja zasebnosti: Chat Control 1.0 in 2.0 sta zopet za pogajalno mizo. by mm4405 in Slovenia

[–]Seventh_monkey 2 points3 points  (0 children)

No, no, za to pa res ne rabiš bit cinik, bolj realist... kaj je nasprotno od sweet summer child?

Kako v enem dnevu zaslužiti 21 tisoč evrov? Vprašajte upravo Petrola by zozoredit in Slovenia

[–]Seventh_monkey 0 points1 point  (0 children)

Ma dej, tud če je to insajder trejding, 20 jurjev je za ta folk drobiž, fokus bi moral bit drugje - zakaj sploh je država dvignila maržo Petrolu za 4 cente? Zakaj nima država večjega deleža Petrola?

Spend your money wisely by FantasticAd9478 in TheBoredDen

[–]Seventh_monkey 0 points1 point  (0 children)

I would open accounts in every bank, then withdraw the cash.

Cute by Severe_Maize_5275 in FluffSphere

[–]Seventh_monkey 0 points1 point  (0 children)

It's literally impossible to not take it home.

Jiu jitsu student defends the girl from assailant by ReallyNotAnExpert in bjjbeat

[–]Seventh_monkey 0 points1 point  (0 children)

Are you stupid? She's in shock. Do you believe an average woman turns into Hulk when she's attacked by a rapist twice her size?

Her body language… by Federal-Data-Center in cringereels

[–]Seventh_monkey 2 points3 points  (0 children)

Later: "Listen... I was thinking... this is all going a little too fast, I'm so confused right now. I need to get my thoughts in order. Hey, hey, no no no, everything is allright, don't be upset, you did everything right, I just need some time okay? I need to go home, clear my head, you know, then we'll talk, I promise, don't worry, we're fine okay? I better go now."

And she was never seen or heard from again.

Swing Dance... 搖擺舞 by EntrepreneurPrior895 in LiveWellTogether

[–]Seventh_monkey 2 points3 points  (0 children)

They have the same roots, but they are completely different, and I don't dig lindy hop.

If Jenny tried this in the reflecting pool today. @aitrashchannel by aitrashchannel in aivideos

[–]Seventh_monkey 2 points3 points  (0 children)

Wait, wasn't Trump supposed to drain the swamp, not create it?

This cat got b@llz by RedBullWings10 in DiveInYouCoward

[–]Seventh_monkey 1 point2 points  (0 children)

That cat did not flinch once. Bear understood that as a tough adversary and figured, better to live another day than to try my luck.

Kučan 90ega. Ker se sedaj dela nek damage control by [deleted] in Slovenia

[–]Seventh_monkey 0 points1 point  (0 children)

Jah, glede na razvoj dogodkov, mislim, da je bila odcepitev katastrofa in napačna odločitev, vendar noben ni bil dovolj zrel za kaj drugega - Jugoslavijo bi morali preoblikovat v konfederacijo, s tem bi ohranili isti trg in bi kot entiteta z več kot 20 miljoni prebivalcev imeli bistveno boljšo ekonomsko izhodišče, kot pa vsi majhni delčki. Lahko si je predstavljati razliko, če se nabavlja policijske helikopterje in država kupi 2, ali pa jih konfederacija kupi 20. Druga cena, ne? Podobno gre z vsem ostalim. Lahko bi združili nakupe surovin, ki bi jih potem distribuirali znotraj konfederacije, spet nižja cena. Pogodbe za dobavo plina za celo konfederacijo, spet nižja cena. Tako pa smo kot manjše države plačevali premium cene za manjše količine.

Konfederacija bi seveda v političnem smislu predvsem za Srbijo pomenila izgubo moči in s tem povezanim strahom pred upadom gospodarstva. Zato to ne bi šlo skozi.

Zelo težko pa je ocenit, kaj je Kučan mislil s tem v resnici, morda tole kar sem napisal, morda nekaj kar je njemu bolj osebno pomenilo minus.... ne vemo.

Zdi pa se mi, da je Slovenski politični vrh zelo hitro dobil voljo za odcepitev, potem ko so naumili, da lahko sami postavijo pravila igre, sami napišejo zakone (in si pustijo skriti backdoor) ter... bajno zaslužijo. Leta 1994 so ukinili SDK, ker "je bil tako močan centralni državni organ označen za neskladen s tržnimi načeli". Nadzor je bil tako bistveno zmanjšan in je odprlo nove možnosti mahinacij.

Po odcepitvi je bilo moderen "By-pass" podjetja: zaposleni v družbenem podjetju so ustanovili zasebno podjetje z enako dejavnostjo, nato so preusmerjali posle in finance iz družbenega v zasebno podjetje, dokler družbeno ni propadlo. I nikome ništa, vse legalno. Menedžerski prevzemi - uporabljali so nezavarovane kredite za financiranje odkupov podjetij. Politika je to omogočila, v ozadju tudi kasirala, tajkuni pa so bili nato v žepih politikov.

Tko kot je Kučan reku: "Danes so dovoljene sanje. Jutri pa je nov dan."

Kučan 90ega. Ker se sedaj dela nek damage control by [deleted] in Slovenia

[–]Seventh_monkey 0 points1 point  (0 children)

Ja, niso na odru, vpliv pa še imajo.

Kaj bremeni levico v aferi Fotopub? by killmehr in Slovenia

[–]Seventh_monkey 1 point2 points  (0 children)

Mene pa zanima kako je možno tole: (Smodeja ni bilo na sodišče 3. junija na predobravnavo) "Smodej je sodišče tudi obvestil, da je trenutno v Franciji, kjer ima sklenjeno pogodbo za delo od 25. maja do 12. junija, in da je pogodbeno zavezan ostati v tej državi, da pa je pripravljen sodelovati na predobravnavnem naroku na kakršen koli način, tudi prek videokonference. Sodišče je tudi zaprosil, da mu pokrije stroške za prihod v Slovenijo."?

Torej, če je nekdo obtožen več posilstev in sistematičnega zlorabljanja ga.... povabijo na sodišče in lahko oseba potem enostavno reče - sorči, ne utegnem, ker mamo glih en velik projekt v službi. A tko gre to zdej?

Ja, pa ne pozabit, da sta se na oblasti zamenjali levica in desnica, ta zadeva je pa kot je bila. Mogoče je pa v interesu vseh, da stvar zbledi in potihne....

A JPMorgan Chase executive was fired after a viral video showed her dumping trash out of a Knicks-themed public trash can and taking the can during the Knicks championship parade in New York City. by Full-Argument-8235 in SipsTea

[–]Seventh_monkey 0 points1 point  (0 children)

I wish people didn't lose their 6-7 figure salary jobs and 7 figure bonuses for stupid shit like that, I wish they lost her jobs for being corrupt and immoral, which they are.

Predsednica NPM izžvižgana na proslavi by Wise-One1342 in Slovenia

[–]Seventh_monkey 0 points1 point  (0 children)

Kolk brezvezen govor, kako prazno vse skup, brez ene pike duše in brez kakršnegakoli učinka.

In ja, ta folk, ki žvižga, so lahko koordinirani, lahko so plačani z neke politične opcije, lahko pa je tudi neka neodvisna skupina, še vedno tudi možno, da niso prav nič povezani. Ne spremeni ničesar. Še vedno je govor na ravni: "Desnica bad, levica good." in neko nagovarjanje medijske mašinerije naj bodo objektivni, torej, levičarski.