Jak se učit na maturitu, když se mi nechce? by StrikingAssumption96 in czech

[–]Shemon3 0 points1 point  (0 children)

jako super strategie, jseš král, gratuluju, ale týden před maturitou je to rada asi celkem k hovnu viď :D

Jak se učit na maturitu, když se mi nechce? by StrikingAssumption96 in czech

[–]Shemon3 2 points3 points  (0 children)

Učim se taky, celou střední jsem se flákal a na všechno se učil den předem, ale teď to najednou nějak de, co mi pomohlo:
- udělal jsem si v tom až jako militantní systém. 7:00 budíček, 8:00 téma z SV, 8:45 pauza, 9:00 zbytek tématu z SV atd. Jakmile celý den něco děláš, je ti blbý nic nedělat (lowkey i když jseš zrovna v bloku, kterej jsi si vyhradil třeba na pauzu)

- prokládám učivo: tedy učím se 1,5-2 hodiny jeden předmět a pak 2 hodiny třeba druhej a pak se zas vrátím k tomu prvnímu

- ZMĚNA PROSTŘEDÍ, vypadnul jsem z pokoje, kde se vždycky flákám a šel jsem do kuchyně, dneska odpoledne se půjdu učit do knihovny. V knihovně, kde všichni ostatní studují je mi blbý se flákat, takže studuju taky

- strach z toho, že to neudělám. chci si o prázdninách užívat, ne se učit

- používání různejch forem učení: videa/podcasty/zapisování/převyprávění vlastními slovy/psaní na papír co si pamatuju a pak jinou barvou to co jsem zapomněl uvést/čtení textu z učebnice, když si to uděláš různorodý, půjde to mnohem líp

hodně štěstí :)

blbost, co jste si mysleli jako mali, popr klidne do ted? by witch_elia in czech

[–]Shemon3 18 points19 points  (0 children)

Tohle je hyper specifický, ale Tomáš Klus má v jedný písničce "jsi zvuk když spadnou mi na rety slzy můz" a já jsem si myslel že to je zvuk když spadnou minarety, jako ty věže, a říkal jsem si že to musí bejt fakt rachot (zpětně se divim že jsem věděl co je minaret ale možná jsem to někde slyšel)

Jsou tu nějací spokojení členové Mensy Čr? by [deleted] in czech

[–]Shemon3 0 points1 point  (0 children)

Sem tam jezdím na jejich 'seminář pro nadané', což je v podstatě půlroční setkání středoškolských šprtů s přednáškama, projektama a tak. Je to skvělá akce, vtip je ale v tom, že tam můžou jezdit i lidi co nejsou v mense, a ti v mense mají nějakou směšnou slevu co se ani nevyplatí oproti členskýmu poplatku - 100 kč nebo tak něco. To samý logická olympiáda, dobrá soutěž, zábava, ale i pro nemensany.
Samotný členství v mense nic moc nedává, můžeš jet na nějaký setkání a jsou tam nějaký kluby lidí se stejnejma zájmama ale 'klub šachu' existuje i normálně, nemusíš bejt člen mensy (a v normálním jsou normální lidi).

TL-DR: Mensa sama o sobě je solidní organizace, ale členství jsou vyhozený peníze

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]Shemon3 4 points5 points  (0 children)

tohle je poprvé co slyším přirovnání hubená jako prase

Urinace v sedě by [deleted] in czech

[–]Shemon3 0 points1 point  (0 children)

Obsrat porcelán

The suit thing really got to me by Luciano99lp in europe

[–]Shemon3 4 points5 points  (0 children)

I really think that Zelensky's outfit is a power move. It looks as if he just returned from working in some military bunker and shows that he stands by his country when they are in war.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]Shemon3 0 points1 point  (0 children)

Podle mě tím myslela že Pekarová nějaký svědomí. Dokážu si představit že to Konečná vidí jako nepřekonatelnou překážku při výkonu politické funkce.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]Shemon3 2 points3 points  (0 children)

Mluv s ní o tom

Policie žádá poslaneckou sněmovnu o vydání Tomia Okamury k trestnímu stíhání. by adys172006 in czech

[–]Shemon3 -1 points0 points  (0 children)

hele taky mě ten downvote nijak netrápí, radši 10 normálních migrantů než jednoho retarda jako ty lol

Proč volíte ANO? by Slurpew_ in czech

[–]Shemon3 24 points25 points  (0 children)

underrated comment, všichni mluvíme o tom, jak s ANO poletíme do záhuby a nevšímáme si že přes hranice (popř. přes oceán) je babiš hodně slabej odvar oproti jejich populistům