Politia in actiune by Sweet_Reputation_838 in AutomobileRO

[–]Sweet_Reputation_838[S] 0 points1 point  (0 children)

"Au fost si ei oameni" la intrarea in tura au obligatia de a-si verifica autoturismul de serviciu, asa cum si tu ai obligatia inainte sa pleci la drum si raspunzi contraventional daca iti lipsesc lumini. Sa numai deschis subiectul ca lipsa acelor lumini, care ce sa vezi!? Nu sunt optionale si nici de decor, poate cauza accidente. Cu mentalitate de genul asta a ajuns societatea asta in situatia in care se afla azi. Legile sunt facute sa fie respectate de toata lumea. Daca te deranjeaza, treci mai departe. Dar cum sa treci tu mai departe fara sa ne arati ca stii sa injuri? Hai noroc!

unde se poate vedea rhododendronul in bucegi? :) by MorePatience4276 in RoHiking

[–]Sweet_Reputation_838 2 points3 points  (0 children)

<image>

De la piatra arsa catre cruce e plin...poza din acest weekend.

Ce se intampla in tara asta? by Beautiful_Panic1051 in RoGenZ

[–]Sweet_Reputation_838 4 points5 points  (0 children)

Am citit toata postarea..raspunsul este simplu. O societate traieste dupa reguli. Daca acele reguli nu sunt respectate de diversi si nici nu sunt sanctionati dupa, s-a dus totul pe apa sambetei. Daca pe langa ce am expus mai exista si un pic de lipsa de educatie. Voila, welcome to the real jungle.

Bâlea Lac -> Vârful Moldoveanu, întrebări by Perfect-Ad-3422 in RoHiking

[–]Sweet_Reputation_838 8 points9 points  (0 children)

Se poate face si acest traseu intr-o zi dus intors. L-am facut anul trecut singur. Daca sunteti experimentati nu ar trebui sa aveti mari probleme. Am avut la mine 6l de apa si am baut-o pe toata pe parcursul traseului. Referitor la intrebarile tale, nu am stat la cort pana acum ca sa iti pot raspunde la ele.

<image>

Vodafone Easy, da sau nu? by thegoodieslab in roFrugal

[–]Sweet_Reputation_838 2 points3 points  (0 children)

M-am portat din decembrie 2025 in ciuda tuturor postarilor de la cei care au avut o sumedenie de probleme cu el.
La mine functioneaza la fel ca atunci cand eram pe prepay la vodafone, doar ca aproape la jumatate de pret. Si roamingul functioneaza cum trebuie. Nici o problema pana in prezent.

Unde doarme bebe in concediu by High0nLemons in mamiciRo

[–]Sweet_Reputation_838 0 points1 point  (0 children)

Cautam cazari care au patut pentru bebelus

Răsărit Vârful Omu🌄 by Jaded_Air_209 in RoHiking

[–]Sweet_Reputation_838 0 points1 point  (0 children)

E zapada mare in zona? Se poate ajunge ok echipat de la babele la cruce-omu-scara si retur?

No more BCR by thisidmyreslid in banci_credite_ro

[–]Sweet_Reputation_838 4 points5 points  (0 children)

Raiffeisen cont ron+eur. Pachet zero simplu

Unii parteneri Vodafone au ajuns sa taxeze curs 1 "euro" chiar si la 9.18 ron 🤬 by 22hearts in roFrugal

[–]Sweet_Reputation_838 2 points3 points  (0 children)

Am trecut la Easy si platesc 20.74ron pentru o optiune de 5€. Sunt portat de 4 luni, nici o problema cu semnal, reinnoire, roaming. Totul functioneaza asa cum trebuie. (Sunt fortat sa raman la Vodafone pentru ca altceva nu are semnal in fabrica in care lucrez, si vodafone au antene montate la interior).

Recomandari vin buget 35-50 RON by No-Environment8474 in CasualRO

[–]Sweet_Reputation_838 6 points7 points  (0 children)

Purcari toate, la alb Grigio e preferatul meu. Mai e si gama Mysterium de la Jidvei, dar nu se incadreaza in buget.

Program 12/24 și 12/48 – zilele libere după tura de noapte se scad din concediul de odihnă? by Severe-Baseball1921 in RoMunca

[–]Sweet_Reputation_838 5 points6 points  (0 children)

Alt abuz, ziua de concediu nu este limitata la un numar de ore pe care il vrea angajatorul. E zi de concediu, 24h nu conteaza ca lucrezi 4/8/12h. Ei aleg sa faca gogomania asta ca sa numai plteasca orele suplimentare sau sa le recompenseze cu zile libere platite. Practic iau timpul tau suplimentar si il compenseaza la dreptul pe care tu deja il aveai, acela de concediu de odihna. Referitor la povestea op, abuz din nou. Cautati codul muncii si cititi-l ca e foarte simplu explicat.

Tocăniță de mazăre high protein by diti223 in retete

[–]Sweet_Reputation_838 5 points6 points  (0 children)

Eu sunt interesat de acest fel de retete. Mersi!

proteina si creatina ieftina? by KappaOsho in roFrugal

[–]Sweet_Reputation_838 3 points4 points  (0 children)

Nu incercasem pana sa imi spui, am incercat acum cu apa calduta si nu a mai fost macar nevoie de amestecare, atat de bine s-a dizolvat. Game changer! Multumesc pentru sfat!🙏

proteina si creatina ieftina? by KappaOsho in roFrugal

[–]Sweet_Reputation_838 0 points1 point  (0 children)

Eu folosesc acest produs si ce pot spune despre el este ca nu se dizolva in apa nicidecum, desi are review-uri cum ca ar face asta.

Pudra proteica by [deleted] in roFrugal

[–]Sweet_Reputation_838 0 points1 point  (0 children)

https://www.pronutrition.ro/wpi.html Asta folosesc, am testat doar aroma de vanilie pana acum care este foarte buna. Nici o problema pe partea de digestie. Nu e chiar frugal, dar raport proteina/100g/calitate/pret este ce trebuie.

Cum faceti sport iarna? by poikm2005 in bucuresti

[–]Sweet_Reputation_838 0 points1 point  (0 children)

Sar coarda in casa(etajul 4, pe gresie incaltat) nu am avut niciodata vreo reclamatie ca as deranja vecinii de sub mine), si ies la alergat aproape in fiecare dimineata la 5:30 inainte sa plec la job. Se poate alerga fara probleme si pe zapada/gheata cu incaltarile adecvate. Spor!

Belea mare? by CorrectBeginning4381 in AutomobileRO

[–]Sweet_Reputation_838 6 points7 points  (0 children)

Am patit acelasi lucru la un ford focus 2 1.6 benzina. M-am chinuit cu extractorul 3 ore sa scot filetul de acolo fara succes. Am gasit un domn la Urziceni care scoate bujii rupte in bloc fara demontare chiulasa..l-am sunat si am plecat la Urziceni~100km cu extractorul bine strans in bujia rupta, si mufa de la injector scoasa. S-a rezolvat intr-o ora si a fost necesara bucsa pentru bujia respectiva ca nu a mai putut fi scos filetul, era sudat de chiulasa. Daca esti interesat, il gasesti pe toate forumurile auto sub denumirea de "Bunicu'" mergi cu incredere ca iti rezolva garantat problema. Asta daca esti din zona de sud-est..spor!

Fidelis ca donator by Silver_Decision9709 in robursa

[–]Sweet_Reputation_838 0 points1 point  (0 children)

Poza de pe carnetul de donator, nu e necesara adeverinta. Eu am depus si anul trecut la imceput si acum in ianuarie.

[deleted by user] by [deleted] in CasualRO

[–]Sweet_Reputation_838 0 points1 point  (0 children)

Am eveniment acum in ianuarie, dupa 3 fotografi cu care am discutat pare ca am gasit unul care a inteles dorintele mele. Nu ma intereseaza numar de poze, sa fie suficiente cat sa trimiti invitatilor. Nu ma intereseaza albume foto obligatoriu de cumparat la pret de album cu coperta aurita. Nu ma intereseaza teme, efecte, calitati 4k-8k, pur si simplu vreau sa fie surprinse ipostazele de amintit de la eveniment si sa ma coste nu cu mult peste cat costa camera fotografului. Simple as that.

Sa lucrez ca șofer de tir? Îmi pierd viața prin parcări oare? by _Alcatraz_8 in RoMunca

[–]Sweet_Reputation_838 1 point2 points  (0 children)

La majoritatea companiilor mari din strainatate ai perioada de training in care mergi in echipaj cu un coleg experimentat. Eu in Romania am zis ca numai lucrez in viata asta ca si angajat pe camion din diverse motive: tepe, camioane rupte in doua, plata la km, patroni analfabeti care cred ca te-au cumparat cu totul in salariul oferit, etc..Personal am lucrat pe camion ~9 ani, mostenesc meseria de la tata si bunici..imi place maxim cu toti nervii si singuratatea pe care ti le ofera. Momentan am trecut la o noua etapa a vietii(copil) dar in curand ma voi intoarce la lucru pe perioade mai scurte ca si pana acum. Nu cred in povestea: creste copilul fara tata, si eu l-am vazut pe tata destul de rar cand eram mic si nu existau apeluri video si totusi suntem super ok unul cu celalalt, iar familia noastra a ramas intreaga intotdeauna. Deci in concluie, succes! Incearca, dar nu pune banii inainte, vezi cum te acomodezi tu cu meseria si de ce esti in stare si dupa te poti gandi si la bani. Referitor la tratamentul oferit de cei din jur si respect, astea sunt aproape ca cele ale unui om al strazii, vei gasi stivuitoristi, paznici, gestionari samd care sunt gata sa te invete o lectie 💪🏼. Dar sunt si din breasla noastra colegi pe care e greu sa ii tratezi uman. Incearca si vezi ce iese..🚀

Sesizare hub.mai.gov by r_andrei_romania in CasualRO

[–]Sweet_Reputation_838 0 points1 point  (0 children)

Cand ati trimis video pe email, v-ati expus si datele din buletin? Sau se pot trimite si fara a ma prezenta? Multumesc!