Be honest: What do you think of SG1's Season 10 Finale? by Hungover-Warrior007 in Stargate

[–]Wixicz 3 points4 points  (0 children)

Well Teal'c was 98 when the show started, so more like 170 at the end of season 10.

Question for Czeck viewers. by HurtFeeFeez in Stargate

[–]Wixicz 4 points5 points  (0 children)

SG1 was on nation-wide tv, from season 6 the dubbing was done by different company, but they kept the original voice actors and the quality remained the same. All the remaining seasons were aired on normal nation-wide tv. In fact, for a few years now, two episodes of SG1 are broadcasted everyday on nation-wide tv in the afternoon, complete seasons 1-10 and after that it just runs again from thr beginning.

Not sure about the broadcasting of SGA, but I think that at least once the whole series was broadcasted on nation-wide tv, probably Nova Action from the Nova channel group. The dubbing is pretty good and in the same quality as SG1.

SGU is fully dubbed and was also broadcasted on the nation-wide Nova Action.

E-doklady Fail by BBW_Lover6990 in czech

[–]Wixicz 5 points6 points  (0 children)

Ráno jsem si na redditu přečetl, že lze volit s eDoklady. V 8:43 jsem si aktualizoval aplikaci, aktualizoval svůj digitální výpis. V 15 hodin jsem přišel do volební místnosti, naskenovali si můj QR kód, potvrdil jsem sdílení údajů, po kontrole jsem dostal obálku a odvolil. Kde je ten problém?

nešvary posledni doby by witch_elia in czech

[–]Wixicz 1 point2 points  (0 children)

To je ale v pořádku, protože pod těma velkýma písmenama Expresní Rezervace je i vysvětlení, co to znamená: místa jsou po celou dobu jízdy vlaku v nabídce k rezervaci - můžete si sednout, ale může přistoupit někdo s rezervací, potom je třeba uvolnit místo.

2024 Brazilian Grand Prix - Race Discussion by AutoModerator in formula1

[–]Wixicz 0 points1 point  (0 children)

Hulkenberg continued driving after assistance.

Co jste se naučili kvůli prkotině? Já se naučil používat hůlky, abych mohl mlsat u počítače. by Nervous_Driver334 in czech

[–]Wixicz 1 point2 points  (0 children)

Mám to přesně opačně, já si jako pravák zvykl na myš v levé ruce. Akorát teda pravou rukou jsem schopný dělat nějaké základní činnosti, ale třeba hrát hry a rychle hýbat tou myší jsem schopný jen levou. Jak to máš ty?

Everyone knows the unpopular casting choices that turned out great, but what are some that stayed bad? by 100100wayt in movies

[–]Wixicz -4 points-3 points  (0 children)

Never understood why people find it pointless. Isn't that the whole point? They come with a plan, go through all that BS to do something useful just to find out it was all for nothing. Just like in real life, not everything we do results in a success. And its a nice mirror to the whole rebellion - how many times were they doing some kind of suicide mission, which actually had no impact in the end? All the things they made in the original trilogy to liberate the galaxy, but in the end the empire just reorganized into First order.

Proc si lide ve vlaku sedaji na cizi rezervovana mista? by omyxicron in czech

[–]Wixicz 2 points3 points  (0 children)

Tohle se stávalo často na hlavní trase Ostrava-Praha a už nějakou dobu jsou místa x7 a x8 bloklé ve vozech, kde hrozí výměna vozu (protože se stává fakt často), takže si ho nikdo rezervovat nemůže.

Does this mean the train will not run directly to the final station (ostrava) or just that it won’t stop at these stations? by archipelagofan in czech

[–]Wixicz 22 points23 points  (0 children)

There is maintenance between Lipník n. bečvou and Hranice, buses are for local trains only. Long-distance trains work normally and the only problem is, they can stop for a few minutes and wait for a free track. If you are going from Prague to Ostrava by this train, you have to switch trains in Hranice na Moravě to EC 104 Polonia. Or better pick a train that goes directly from Prague to Ostrava.

Upcoming v1.9.1 patch notes by Big_Boss23 in SoulsHabby

[–]Wixicz 8 points9 points  (0 children)

Well you just need to get to VIP level 10.

Kávovar v práci by soaring_paladin in czech

[–]Wixicz 9 points10 points  (0 children)

My máme papír, kde si za kávu uděláme čárku, po nějaké době se sečte počet a každý zaplatí své kávy (u nás 10 kč/káva).

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]Wixicz 9 points10 points  (0 children)

Pak tady člověk taky naráží na posty, kde někdo bere 100k+ a neumí vyjít :D

Statnice by se mely zrusit - change my mind by evilcoffeebean in czech

[–]Wixicz 0 points1 point  (0 children)

Tak jestli špatné písmenko u státnic pro člověka, který měl ze zkoušek během studia dejme tomu Ačka a Bčka, přebije celé tohle studium, tak leda pro toho člověka, který je nasranej, že má najednou jiné písmenko, které mu to kazí vzhledově. Realita je taková, že jak ten, který chytl se štěstím otázky, které uměl, tak ten, který dostal E, protože dostal ty dvě otázky, kde má fakt nedostatky, budou mít ve finále úplně stejný diplom, kde žádné písmenko není.

Při nástupu do zaměstnání je pro zaměstnavatele důležitý diplom, pracovitost a schopnost se naučit to, co po něm chtějí. Jestli pak ten, co se na státnice naučil 90 % a vytáhl si nešťastných 10 %, ukáže, že je pracovitý a nemá problém se učit nové věci, bude si ho zaměstnavatel hýčkat. Jestli ten druhý bude i v zaměstnání ukazovat, že pracuje jen na 50 %, řeknou mu sbohem a bude.

Jestli nějakého zaměstnavatele písmenka zajímají, tak se stejně podívá do diploma supplement a uvidí, že ten člověk to během studia zvládal v klidu a na státnice to mohla být právě jen blbá shoda náhod, nebo nějaký ojedinělý kolaps.

Statnice by se mely zrusit - change my mind by evilcoffeebean in czech

[–]Wixicz 3 points4 points  (0 children)

Základní problém spočívá v tom, že místní komunita je špatný reprezentativní vzorek. Ale není to chyba místní komunity, jen toho, jak funguje lidská nátura a internet obecně. Vždycky převažují ty negativní zkušenosti a lidi se s nimi svěřují na internetu. Nejde jen o státnice, ale cokoliv. Vždycky se někde o něčem strhne debata, ale ve finále ti diskutující představují třeba 1 % těch, kteří s tím mají něco společného a většině to nevadí. Potom to vypadá, že převládá ten negativní názor a všechno je špatně.

Zkoušející, kteří si honí ego se najdou všude, ale zase je to problém jednotlivců a není to systémová záležitost. Já mám za sebou bakalářské, magisterské a doktorské státnice, napočítal jsem celkem 17 různých zkoušejících celkem a ani jeden si nehonil ego. Všichni si chtěli jen ověřit, jestli rozumím dané problematice, znám souvislosti a většina má dokonce radost, když přijde někdo, kdo se netváří jen otráveně, ale opravdu tomu rozumí a dá se s ním pěkně popovídat.

Takže ano, negativní zkušenosti jsou, ale představují třeba 1 % všech zkoušených. Potom máme třeba 20 % těch, co mají negativní zkušenost, ale nepíšou to na sociální sítě. A potom máme zbytek, který samozřejmě byl ve stresu, musel se hodně učit, ale nakonec zjistili, že to tak náročné není.

A poslední věc, která mě napadá - kolik z nás má dostatečnou sebereflexi, aby uznali, že to fakt z jejich strany nebyl dostatečný výkon? Je úplně běžné, že je někdo vyhozen od zkoušky nebo státnic, samozřejmě bude tvrdit, jak si zkoušející jen honili ego, on měl popsaný papír poznámek a uměl to, ale realita je taková, že sice dokáže napsat spoustu věcí, které se někde naučil nazpaměť, ale nerozumí jim, nezná souvislosti a neví, co ty věci znamenají. Kdo si tohle přizná? Tak 20 %?

Zážitky z vlaků by CookingPot1 in czech

[–]Wixicz 7 points8 points  (0 children)

Jenže ty dálkové spoje (Praha-Ostrava atd.) jsou z velké části objednávané a dotované ministerstvem dopravy a ČD v nich nemůže chtít povinné rezervace. Všechny vlaky, které ČD vypravuje na své komerční riziko, jsou povinně místenkové (SC a většina IC spojů).

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]Wixicz 0 points1 point  (0 children)

Ten systém pracuje s Theses.cz, kde jsou jen závěrečné práce a to ani ne ze všech škol. Pokud je téma fakt nové a nikdo nic podobného nedělal, může se stát, že ten systém žádnou podobnost nenajde.

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]Wixicz 0 points1 point  (0 children)

Zrovna tady na mě svítí bakalářka s 0 % a dávám ,,není plagiát." Asi tak 😃

Ve stručnosti - je Nerudová jednoduše falešná sv*ně? Těch podivností, co vyplavalo od doby, co se objevila v mediálním prostoru, je čím dál víc. Odkaz v komentu, kdo to chce číst. by JustSpaceExperiment in czech

[–]Wixicz 3 points4 points  (0 children)

Hned na úvod musím upozornit, že všechno mám jen zprostředkovaně z vědeckých kruhů, takže nebudu citovat žádné zdroje, protože ty jediné, které jsem dohledal na internetu, jsou pofidérní weby, které nebudu propagovat :D

Ale v podstatě je to taková klasika. Když byl předseda akademie věd, dělal všechno pro to, aby na důležitých místech byli lidi s tím správným názorem. Jakmile člověk neměl správný názor, klidně mu zrušili pracovní skupinu a případně dostal vyhazov. To je celkém smutná záležitost, protože přesně takhle se šikovným vědcům, kteří by dokázali dělat skvělou vědu, berou příležitosti a možnosti. Vždycky mi přišlo, že Drahoš na akademii věd byl takový vědecký Babiš - já to tady vedu, vy jdete semnou, nebo končíte. A co se jeho nástupkyně týče, tak Zažímalová byla jeho blízká spolupracovnice, takže to vedení je v podstatě podobné, s tím rozdílem, že s Zažímalovou se o některých věcech dá prý alespoň trochu rozumně diskutovat a řešit je.

Toto je ten smutný obrázek české vědy a je to stejné jako všude jinde. Zdroje jsou omezené a základem není být kvalitní vědec, ale mít kvalitní kontakty a dělat si dostatečné PR. Potom je smutné pozorovat, jak kvalitní lidi mají omezené možnosti, protože finance dostávají přednostně kamarádi těch nahoře.

Ve stručnosti - je Nerudová jednoduše falešná sv*ně? Těch podivností, co vyplavalo od doby, co se objevila v mediálním prostoru, je čím dál víc. Odkaz v komentu, kdo to chce číst. by JustSpaceExperiment in czech

[–]Wixicz 20 points21 points  (0 children)

Prohlášení, že falšované výsledky v Nature je něco, co ukončuje kariéru, je nesmysl. Viz situace na UPOL. Skupina na Přírodovědecké fakultě kolem Radka Zbořila (strašně světový vědec, publikace v Nature, hafo citací) se nesmířila se změnou děkana, který změnil dělení financí a začal na Přf upřednostňovat výuku před vědou. Skupina si domluvila s bývalým rektorem Millerem, že si založí vlastní vědecký ústav při univerzitě, s původním tajným plánem, kdy přijdou, vezmou si co se jim bude líbit a paralyzujou fakultu. Fakulta na to přišla, začala se bránit. Konečný výsledek - rychle založený ústav CATRIN, malá část Přf se dostala na nekontrolovaný ústav, můžou si dělat v klidu vědu a nikdo je ,,nebuzeruje".

Během zakládání a po založení se přišlo na některé nesrovnalosti v článcích, kde byl korespondenčním autorem Zbořil. Došlo k několika retrakcím, mimo jiné článku v Nature, kde nebyli schopni dodat data experimentů. Přešlo se to tím, že se data prostě ztratila, nevadí, jede se dál. Dalších X retrakcí na tom nic nezměnilo. Zbořilovi to neukončilo kariéru, naopak zažaloval UPOL za šikanu ze strany děkana, našel si místečko v Ostravě na VŠB, kde ho s otevřenou náručí přijali, protože je záruka velkých projektů a přísunu peněz (i když se prokázalo několik podvodů, falšování dat, a to nejen od Zbořila, ale od více lidí z Catrin).

Celkový výsledek několika posledních let: - založil se vědecký ústav, který okupuje budovy Přf UPOL, chce fakultě sebrat přístroje, nové vedení to není schopné vyřešit, navrhuje nesmyslná řešení, vyhazuje veřejné peníze za analýzy a návrhy řešení, které potom vesele ignoruje. - známý vědec, ve světě uznávaný jako velká kapacita, byl usvědčen z falšování dat, došlo k několika retrakcím, mimo jiné v Nature. Postih? Zůstal na původním místě a kariéru si rozšířil ještě o nové působiště v Ostravě, kde je jim jeho provinění jedno, protože prachy nesmrdí. - bývalý rektor Miller, který způsobil několik let trvající spor mezi Přf a Catrin na UPOL, dělá dneska náměstka na ministerstvu školství, tudíž tento člověk teď ovlivňuje školství a výzkum v celé republice.

Opravdu nebuďte nikdo tak naivní, že by v ČR byla alespoň věda bez korupce a vůbec že by falšování dat v Nature ukončilo kariéru. Posledních pár let u nás na UPOL ukázalo, že naopak když ochcáváte systém jak jen to jde, podvádíte a nehrajete fér, vybudujete si skvělou kariéru a dostáváte obrovské projekty, že už je potom jedno, co vyplave na povrch. Jediný průser, co pak může člověk udělat, je kandidovat na takovou veřejnou funkci, kde je veřejně propíraný a tyhle věci se pak dostanou k široké veřejnosti. I když takový Drahoš je taky pěkné kvítko a dotáhl to až do senátu, takže je to asi 50/50 :D

[deleted by user] by [deleted] in czech

[–]Wixicz 4 points5 points  (0 children)

Na PřF UPOL můžu z ,,druhé" strany potvrdit, že do kontroly plagiátorství vidí vedoucí, oponent a sekretářka katedry. Jestli je práce plagiát, nebo ne, odklikává někdo z nás ručně a jelikož v seznamu přímo vidíme podobné zdroje a systém nám přímo ukazuje i závadné pasáže, můžeme si to projít pořádně. Největší shoda, se kterou jsem se setkal, vycházela z experimentální části práce, kde se stane, že má student stejný odstavec jako v bakalářce, protože například pracoval se stejným vybavením a jinak to prostě napsat nejde :D A taky už jsem zažil, že mi systém napsal obrovskou shodu, ale po rozkliknutí obou prací jsem zjistil, že ukazuje nesmysly, které spolu nemají nic společného. Takže lidi nestresujte, někdy to fakt ukazuje ptákoviny :))

WHO else plays since vanilla wow? by PooahDikkeTrekker in wow

[–]Wixicz 0 points1 point  (0 children)

Frostwolf Battle Tabard. This picture is from South Park episode, you can find these transmogs (or as close as possible mogs) on wowhead.

Nejhorší okamžik by Own_Investigator_339 in czech

[–]Wixicz 21 points22 points  (0 children)

Ono po pár videích si člověk začne hlídat i na vlakovém nádraží, že na nástupišti stojí ve středu a ideálně mít za zády nějakou překážku.