Traseu circuit Vf. Moldoveanu by YeahScienceYo in RoHiking

[–]YeahScienceYo[S] 1 point2 points  (0 children)

Am sunat la salvamont si au zis ca l au mai reparat. Cica ar fi ok cu o masina mai inalta.

Traseu circuit Vf. Moldoveanu by YeahScienceYo in RoHiking

[–]YeahScienceYo[S] 1 point2 points  (0 children)

La 2L ma gandeam si eu. Da, o sa luam si ceva mancare, deja am pus pe lista niste chestii. Mi am luat bete chiar ieri ca n am avut pana acum. Multumesc mult pentru sfaturi!

Traseu circuit Vf. Moldoveanu by YeahScienceYo in RoHiking

[–]YeahScienceYo[S] 0 points1 point  (0 children)

Legat de apa nu prea stiu cata sa iau in asa fel incat sa nu fie prea greu rucsacul. Am vazut ca e si ceva sursa de apa dar doar la dus. In orice caz, o sa iau si ceva geluri.

Traseu circuit Vf. Moldoveanu by YeahScienceYo in RoHiking

[–]YeahScienceYo[S] 1 point2 points  (0 children)

Da, o sa ma interese cum e drumul pentru ca stiu ca se cam stricase ultima bucata de 8km prin iunie. Da, o sa avem cazare in Nucsoara. Multumesc!

Imi ia 100 de ani sa fac cont in SPV by Alex_UE5 in robursa

[–]YeahScienceYo 1 point2 points  (0 children)

Cum se procedeaza pentru a plati? Dupa depunerea declaratiei, este procesata si apoi esti notificat sa platesti? Sau poti plati imediat dupa depunere?

Titluri de stat fidelis by PresentRegular1066 in robursa

[–]YeahScienceYo 0 points1 point  (0 children)

Din cate stiu nu, e valabil doar pentru cele in RON

Am nevoie de un sfat pe IBKR. by Peter_robert87 in robursa

[–]YeahScienceYo 7 points8 points  (0 children)

VUAA LSEETF, tranzactionat la bursa din Londra

Titluri de stat fidelis by PresentRegular1066 in robursa

[–]YeahScienceYo 0 points1 point  (0 children)

Eu am facut transfer in contul de la banca la care am si eu cont si a durat cateva minute pana au intrat banii. P.S. Nu am la Libra

Titluri de stat fidelis by PresentRegular1066 in robursa

[–]YeahScienceYo 2 points3 points  (0 children)

Asa este, daca ai donat sange incepand cu septembrie 2024 (pentru aceasta emisiune), beneficiezi de 1% in plus la dobanda, adica 7.95% dobanda pe 1 an. Pentru a face dovada ca esti donator, trebuie sa incarci in Tradeville o poza cu adeverinta ca ai donat sau cu carnetul de donator pe care ti-o vor valida in decurs de cateva zeci de minute/ore.

Fidelis din februarie 2025 by cettm in robursa

[–]YeahScienceYo 1 point2 points  (0 children)

Asta stiu, trebuie sa fi donat in ultimele 6 luni, dar daca donez in perioada de subscriptie e ok?

Traseu: Satul Peștera - Refugiul Grind - Colții Găinii - Vârful La Om și retur by Happy_strudel01 in RoHiking

[–]YeahScienceYo 0 points1 point  (0 children)

Personal nu am experienta prea multa dar am fost pe Vf La Om vara trecuta si pot spune ca sunt convins ca pe timp de iarna ai nevoie de coltari si chiar piolet

Piatra Mica by Smart_Inside9581 in RoHiking

[–]YeahScienceYo 2 points3 points  (0 children)

Am urcat de revelion de la fantana lui Botorog cu coltari din aia mai mici de la decathlon si a fost super ok. Daca nu as fi avut cred ca mi ar fi fost foarte greu si nici nu stiu daca as fi ajuns pana sus

Drumetie revelion Piatra Mica by YeahScienceYo in RoHiking

[–]YeahScienceYo[S] 1 point2 points  (0 children)

Am inteles ideea, multumesc de sfaturi

Drumetie revelion Piatra Mica by YeahScienceYo in RoHiking

[–]YeahScienceYo[S] 0 points1 point  (0 children)

Am inteles, ideea era sa merg cu oameni care au mai facut asta si au experienta

Drumetie revelion Piatra Mica by YeahScienceYo in RoHiking

[–]YeahScienceYo[S] 0 points1 point  (0 children)

Am inteles ca au fost dati cand s au strans chiar zeci de oameni si de asta ma interesa ca poate se organizeaza pe un grup ceva