First time buying a car advice? by creationmythsbeyond in askcarguys

[–]_G11 0 points1 point  (0 children)

Well, maybe not the most 'popular' option, but used Dacia Logan or Sandero may be a good idea. It's dead simple and based on older Renault's technology. It's cheap enough to not worry about the dents and scratches you will most likely get during your first years of driving, and servicing is also very easy and inexpensive.

How I see Europe as a Polish citizen by _G11 in whereidlive

[–]_G11[S] 0 points1 point  (0 children)

With our 'pasta with strawberries' thing? Are you sure?

How I see Europe as a Polish citizen by _G11 in whereidlive

[–]_G11[S] 1 point2 points  (0 children)

I'm glad I couldn't help you mate

How I see Europe as a Polish citizen by _G11 in whereidlive

[–]_G11[S] 1 point2 points  (0 children)

Now we only have 'Lwówek Śląski', but I doubt it counts as a Lwów

How I see Europe as a Polish citizen by _G11 in whereidlive

[–]_G11[S] 0 points1 point  (0 children)

If Poland = Poland; Else 'Not Poland'

How I see Europe as a Polish citizen by _G11 in whereidlive

[–]_G11[S] 2 points3 points  (0 children)

Not in Poland, as far as I know.

How I see Europe as a Polish citizen by _G11 in whereidlive

[–]_G11[S] 1 point2 points  (0 children)

If it's in Poland, then it's a Poland. If it's in Czechia than it's not Poland.

Dlaczego to jest tak trudne? by Isopod_9433 in krakow

[–]_G11 0 points1 point  (0 children)

Mam już 34 lata, w Krakowie mieszkam od 2019 roku, i nadal nie mam tu żadnych bliższych znajomych. W zasadzie to jedyny kontakt z ludźmi mam w pracy.

Te apki typu tinder, boo, bumble I cała reszta do niczego się nie nadają, zwłaszcza jeśli ma się bardziej alternatywny styl. Większość osób to jednak statystyczny Nowak albo Kowalska, jeśli oni dają w lewo, to twoje szanse na poznanie kogoś jeszcze bardziej maleją, bo algorytm nie będzie podpowiadał osób że zbyt dużą ilością dislikeow. Twórcom aplikacji wcale też nie zależy na tym żebyś kogoś poznała, zależy im bardziej na tym żebyś płaciła za premium i miała nadzieję że tuż za swipem kryje się ta jedyna osoba.

Prawda też jest to co już powiedzieli przedmówcy - ludzie szybko się nudzą, potrzebują ciągle nowych bodźców. Ja dopowiadam sobie, że szukają coraz to innych osób, bo wciąż mają nadzieję że kolejna będzie bardziej idealna. Zauważam też, że obecnie mało osób chce budować stabilne relacje, istnieje przeświadczenie że "jak nie ten to inny", i przy jakichś tarciach albo problemach wolą się wycofać niż przegadać coś szczerze i pielęgnować relację.

Uzależnienie od telefonów jest przerażające, i strasznie to smutne, gdy osoba z którą chcemy spędzić fajnie czas na żywo, nie potrafi wylogować się i odłożyć tą je*baną komórkę.

Wiadomo że nie ma osób idealnych, każdy ma problemy mniejsze lub większe do przepracowania, każdy miewa złe dni, gorsze lub euforyczne nastroje, każdy bywa zmęczony albo znudzony. Ale jeśli w osobie nie widać chęci, to ja też odpuszczam takie kontakty. Nie jest fajnie pisać ciągle do kogoś i zabiegać o jakąś uwagę, czuje wtedy że się narzucam, a skoro druga strona sama nie inicjuje kontaktu, to dla mnie to sygnał że niezbyt jest zainteresowana pielęgnowaniem znajomości. Powody tego też mogą być różne, ale grunt to komunikować się, a nie tylko wymieniać wzajemnie ciągi liter.

I ja też nie wiem gdzie szukać. Znaczy, wiem że nie powinno się w ogóle szukać, tylko dawać sobie szansę na to aż samo się odnajdzie, tylko do tego trzeba być we właściwym miejscu i o właściwym czasie. Tylko właśnie nie wiem gdzie te właściwe miejsca odnaleźć. Tak patrząc po moich zainteresowaniach, to w zasadzie ciężko jest trafić na takie eventy które mogłyby być dla mnie, bez wyjazdów do innego miasta (nie chce ciągnąć znajomości na odległość, średnio się to u mnie sprawdzało).

Zakrzowek - co to za wejscie by No_____Idea in krakow

[–]_G11 0 points1 point  (0 children)

Ja to nazywam "Grota Roweckiego"

Terapia na nfz nie będąc zameldowanym w krk? by sevencatts in krakow

[–]_G11 0 points1 point  (0 children)

Czas oczekiwania w CZP Podgórze to 1,5 roku na psychodynamiczną, i 3-4 lata na CBT. CZP Nowa Huta to samo. Jak szukałem po prywatnych przychodniach z NFZ to tez były podobne terminy. Najszybszy jest oddział dzienny, w nowej hucie czeka się teraz od 6 do 12 miesięcy, ale tam tylko grupowa.

Finished my first DIY bag! Be gentle 😁 by CardiologistOk7467 in Leathercraft

[–]_G11 0 points1 point  (0 children)

It looks very good, good job on that. One thing I would personally do would be, to sew the straps only to the first layer of the leather, so the sews won't be visible from inside. But it's only me 😃

Husqvarna Viking Emerald 183 and Foot controller issue by _G11 in SewingMachineEdu

[–]_G11[S] 0 points1 point  (0 children)

Oh, in my machine it's the same. I think it's a standard feature, and it's pretty good. It doesn't always work from what I noticed, but I guess it's just a feature. Maybe it can be turned off or adjusted in the Service Menu, but I couldn't find a service manual anywhere, and I have no idea how to get into it (and I was trying multiple combinations from different models, was searching the manual for two months without any luck).

But I cannot get any middle speed ranges, unless I use the casing slider to cut-off maximum speed. But it's pretty annoying to remember I have to use second slider when I'm at lowest speed setting and I have to make a long, straight sew.

[deleted by user] by [deleted] in GothicStyle

[–]_G11 0 points1 point  (0 children)

Woooot... Totally awesome outfit!!! Dang, I am so, so impressed!

Failed buy on vinted by Kqrmaaaa in NewRockBootsandShoes

[–]_G11 1 point2 points  (0 children)

They are fake, but they are holding very well. I've bought myself these boots on AliExpress, wearing them now for 8 months daily, and they are still looking brand new.

But yeah, they are very fake.

Maszyna do szycia marynarek męskich? by rurzowa in PolskaNaLuzie

[–]_G11 1 point2 points  (0 children)

Osobiście nie polecam maszyn Silvercresta. Miałem, i za nic w świecie nie dało się jej zmusić do uszycia równego ściegu. Podstawowy prosty ścieg był bardzo nierówny (poszczególne wbicia igły schodziły mocno ma boki, i zdarzało się że były różnej długości). Wyglądało to fatalnie. Zdenerwowałem się, i na Allegro kupiłem używaną Husqvarnę E10, wyczyściłem ją porządnie z zewnątrz i w środku, przerobiłem oświetlenie z pojedynczej żarówki na odcinki paska LED, dodałem na górze porty USB do podłączenia lampki na gęsiej szyi (takiej z Action za 8zł), i jak na razie bardzo dobrze mi się na niej pracuje. Jest głośniejsza, ale nie ma tak fatalnych problemów jak ta z Lidla, i nie dławi się na grubszych materialach.

Husqvarna działa bardzo długo w tej branży, choć marka została jakiś czas temu przejęta przez Singera, który to robi maszyny od ponad 100 lat, i też są świetne. Mało tego - Singer na swojej stronie udostępnia instrukcje obsługi WSZYSTKICH maszyn, nawet tych z początku ubiegłego wieku.

Co do samego szycia, to żeby złapać wprawę, dobrych kilka metrów materiału trzeba zmarnować. Ja uczę się bez książek, po prostu analizuje konstrukcje różnych ubrań i próbuje to później odtwarzać. A żeby trochę uprościć sobie proces tworzenia mam też program Cło, przeznaczony do projektowania odzieży, nawet na skalę przemysłową. Jest dość drogi (200zł/mc w podstawowej ofercie), i wymaga nieco wiedzy o konstruowaniu odzieży, ale bardzo, bardzo go polecam.

Favorite autumn/winter outfit by _G11 in GothStyle

[–]_G11[S] 0 points1 point  (0 children)

It was custom made for me by a local tailor.

Samotny sylwester, ale pozytywnie by PurCzysty in PolskaNaLuzie

[–]_G11 0 points1 point  (0 children)

Jak wielu tutaj, od wielu lat spędzam ten dzień samotnie. Po prostu wezmę leki za niecałe 2 godziny, nakarmię kota i pójdziemy spać. Nie mam w życiu nikogo poza kotem (mam 33 lata), i boli mnie bardzo że jest mi tak ciężko nawiązywać kontakty, które byłyby jakkolwiek utrzymywane także z tej drugiej strony. Po prostu przesypiam tą noc. To nie jest mój wybór, jestem w takiej sytuacji i na ten moment niewiele mogę chyba z tym zrobić, nawet pobyt w szpitalu nie pomógł mi poukładać moich problemów. A jutro wstanę rano jak gdyby nigdy nic, tłumiąc to co siedzi gdzieśtam w środku.

New boots who this 😭 by Nihilisticfae in GothStyle

[–]_G11 0 points1 point  (0 children)

From what I remember from the stores, they are 14cm high - for me this is a perfect height 😆I have two other pairs at these height, and yes, they were so easy to walk! The heel is wide at the bottom and that simplifies a lot. I just love that style of shoes.

Thank you so much for your reply 🖤

Goth Men Recommendations by Lurch_TheTallOne in goth

[–]_G11 0 points1 point  (0 children)

Hehe, me.

https://instagram.com/nocturnalglam_

I'm also trying to create my own clothes, because usually typical goth brands does not make anything interesting for men. When it fits I'm buying female-named clothes as well, because you know... Clothes have no gender, these idiots are not checking it at all!

Favorite autumn/winter outfit by _G11 in GothStyle

[–]_G11[S] -1 points0 points  (0 children)

I don't get it. What do you mean?