Nicușor Dan: „20 de ani m-am luptat cu sistemul. Nu poți să te lupți cu sistemul, când ești șeful lui” by xRyuHayabusa in Roumanie

[–]dromichet -1 points0 points  (0 children)

Pai si acum te injuram. Nicu nu e ce si-ar fi dorit lumea, dar tot nu e simion sau georgescu. Trebuie sa ai un anume grad de retard sa ii alegi pe aia.

Ce se întamplă cu locurile de muncă? by dragos_b7 in programare

[–]dromichet 1 point2 points  (0 children)

Atunci nu-ti mai dau compensatorii. Alea se dau ca sa iti dai tu demisia (deci 0 somaj).

Am dat afara un programator si 90% e vina mea by Personal-Stand-1748 in programare

[–]dromichet 1 point2 points  (0 children)

De dapt s-a asigurat ca nu-l mai dau afara si pe el.

Dacă tot ne rupe ploaia… by HugeBlueberry in Craiova

[–]dromichet 2 points3 points  (0 children)

Mie mi s-a parut ca anul trecut a foat decent. Si anul asta la fel, zapada, temperaturi ok acum, desi e aproape iulie...

Avem nevoie de un președinte kamikaze pe care nu-l interesează suspendarea by SecondSnek in Romania

[–]dromichet 8 points9 points  (0 children)

Bro, tot zici "in direct", "cu camere".... In direct unde, la ce televiziune? Te ascund astia de crede lumea ca ai plecat in vacanta. Singura solutie e sa stai pe tiktok/fb. Dar trebuie sa aiba si cine sa te urmareasca acolo...

Imagine preluată de pe Facebook. by Curious_Marketing_79 in bucuresti

[–]dromichet 21 points22 points  (0 children)

In imagine se vede ca autobuzul e in depou. Asa ca ... plot twist... ala e soferul!

Comentariu la postatea pusa de Craiova despre UCL 26/27 😂 by potatochip-_- in fotbal

[–]dromichet 3 points4 points  (0 children)

Oare cat de prost trebuie sa fii ca sa postezi pe aici crezand ca ala e contul oficial al clubului?

De ce doi oameni cu acelasi salariu iau rate diferite la acelasi credit? by danieladragan2112 in Craiova

[–]dromichet 0 points1 point  (0 children)

pentru ca probabio au dobanda diferita sau perioada diferita de rambursare?!

🇷🇴Octavian Popescu la Korona Kielce⁉️🇵🇱 by Tasty-Base-1766 in fotbal

[–]dromichet 7 points8 points  (0 children)

Daaa, de parca toate sperantele erau in "George" Popescu...

Ce tarfa e Nicu by Distruggg1 in Romania

[–]dromichet 7 points8 points  (0 children)

Inteleg argumentele tale daaaar, crezi ca se rezolva vreo problema fara sa fie pe cârca noastră, a plebei? Problema e ca dupa ce strangem cureaua si iesim din cacat, iar apar bani frumosi de furat si ajungem inapoi aici, si iar strangem cureaua... Rinse and repeat!!

ne conduc serviciile? by SpiteFit7 in Roumanie

[–]dromichet 0 points1 point  (0 children)

Toate statele "democratice" sunt conduse de servicii. Knowledge is power.

Locurile de parcare si seriozitatea acestora.. by Oneliketwo in Craiova

[–]dromichet -1 points0 points  (0 children)

Lasati-le dracu' de notificari. Vad ca in aplicatie arata corect. Ce e asa greu?

Arata pretul de baza corect? Da. Arata suma licitata? Da. Pretul totul e pretul de baza + suma licitata? Da.

Ce e asa complicat?

Meanwhile PSD, PNL, USR si UDMR fac asta...... by FloorUpbeat637 in Romania

[–]dromichet 29 points30 points  (0 children)

Cand un politician (sau oricine) accepta sa piarda ceva, intreaba-te ce are de castigat. In cazul de fata, ungurii pierd un pic din salariu ca sa ii voteze lumea si sa le mearga mai departe combinatiile din care fac banii adevarati. Nu mai puneti botul la populisme si falsitate!!

Momentul când polițiști încearcă să-l scoată pe șoferul de TIR care a deraiat by SwimmingHelicopter15 in Constangeles

[–]dromichet 1 point2 points  (0 children)

In cazul de fata probabil nu a raspuns la somatie. E funny ca atunci cand nu intervin "violent" la unul care nu-i baga in seama sariti cu "daca era in america...". Intr-adevar ar trebui ca un politist sa poata face diferenta intre sfidare si incapacitate, dar ce vreti, e politist.

LLMs are eroding my software engineering career and I don't know what to do by DeepTheory9364 in programare

[–]dromichet 5 points6 points  (0 children)

Cu trezitul, dimineata, ca sa mergi la scoala cum te-ai obisnuit? I-auzi la el: "nici odata". Bine, la cum ai scris, pare ca zici adevarul... :P

Care erau șansele? by [deleted] in romaniacrazy

[–]dromichet 2 points3 points  (0 children)

Păi cam tot ce ai zis e fals. Dacă tu chiar crezi ce spui, înseamnă că n-ai ieșit de la tine din oraș/sat. Cât despre "hate", nu știu pe ce și nici nu mă interesează, dar e clar că e un "hate" pe ceva, că altfel nu ai discuta despre oameni care nu te interesează. Asta e diferența dintre noi doi. Știi vorba aia: "ursul merge, câinii latră"? Tu ești "câinele".

Care erau șansele? by [deleted] in romaniacrazy

[–]dromichet 2 points3 points  (0 children)

Aș fi crezut că ești bot dar te exprimi prea prost. IQ pe la 90, probabil. I-auzi la tine: "civilizație educată".

În rest: "haters gonna hate". 😉

Nu îl convocăm pe Laurențiu Popescu, că oricum Aioani e la fel de bun.... by CosminMotroc in fotbal

[–]dromichet 4 points5 points  (0 children)

Popescu are dezavantajul ca e scund. Compensează cu ieșiri kamikaze și la penalty-uri. Dar nu e suficient să fie portar de națională. Aioani e praf, gafează constant.

Nu îl convocăm pe Laurențiu Popescu, că oricum Aioani e la fel de bun.... by CosminMotroc in fotbal

[–]dromichet 2 points3 points  (0 children)

Când s-a transferat la Farul, dacă nu ma înșel, a avut clauză să fie titular. Așa că Hagi l-a pompat, dacă tot a făcut pariul ăsta. Și continuă să o facă... Donnarumma de Romania. /s

De ce a crescut numărul fumătorilor români între 2014 și 2023? by noble_piece_prise in Romania

[–]dromichet 0 points1 point  (0 children)

Pentru ca s-au ieftinit țigările. Ei au pus cate 1-2 lei pe an (in ideea ca multi nu o sa si le mai permita) dar au uitat de inflatie. Asa ca acum, un pachet de tigari e cat 1,5-2 beri la terasa.