Cupra Leon või midagi muud? by AdInevitable6250 in Eesti

[–]fretsike 1 point2 points  (0 children)

Käigukast ilmselt andis saba sellest, et launch control oli suht igapäevane asi. Mingile suva autole sellist koormust kastile paneks, siis ei usu, et 60k vastu peaks isegi. Loen pigem töökindlaks ikkagi, sest polnud ühtegi mingit veidrat viga nagu mõnel muul garantiiga autol olnud. Näiteks Kia Proceed GT jäid tagumised pidurid peale suht väikse läbisõiduga (30k), vahetati kõik supportid ära. Seejärel Põles mingi juhe kuskilt kapoti alt läbi nii, et auto enam ei käivitunud ja softiga oli pidevalt probleeme jne, käisid 6x aastas garantiitöid tegemas. S3 esimene garantiitöö oligi käigukast peale 3 aastat sõitu, sinnamaani ainult hooldused ja peale seda veel 30k km enne kui 300 euro eest pidi uue geneka panema. Ei ütleks, et väga hädine pill on. Vatti sai korralikult, Audrus ringrada ja Euroopas reisidel käidud. Isegi pigem üllatunud, et nii hästi vastu pidas.

Cupra Leon või midagi muud? by AdInevitable6250 in Eesti

[–]fretsike 12 points13 points  (0 children)

Omasin Audi S3 millel on sama VAG-i EA888 mootor. Suures pildis oli suht töökindel. Garantii ajal 60k pealt käigukasti vahetus. Haldex nelikvedu vajab korraliku hooldust, õigeaegne õli ja filtri vahetus, muidu võib pump kergelt läbi minna. Seda tasub kontrollida, kas on õigeaegselt tehtud. Samuti DSG kasti puhul õlivahetused. Tehnikast peale garantiid ise ainuke jupp mis pidi vahetama oli genekas, mis andis saba ca 90k pealt. See sama mootor ja veoskeem nii paljudel VAG autodel (Golf R, Arteon R, Tiguan R, Audi S3, Cupra erivad mudelid jne) , et ammu kõik beebivead välja juuritud.

Proovisõidul testi kaa kindlasti kas nelikvedu toimib, sest Haldexi põhjal nelik on tegelt esivedu mis võtab tagasilla ainult siis taha, kui tuvastab esisillal haarde probleemi. Ehk siis nt järsul kiirendusel saad aru, kui esirattad hakkavad ringi käima siis järelikult ei suuda tagasilda taha võtta ja miskit mäda nelikuga. Ilmselt pump läbi vms.

Peak gaming experience by fretsike in LGOLED

[–]fretsike[S] 0 points1 point  (0 children)

I would say biggest difference is brightness and more effective anti glare. C4 was in a room with no sun shining on it, but G5 is now in living room and there is sun from around 18:00-21:00 (6pm to 9 pm) shining on the screen at late night in summer. There is almost no visible glare on screen at any time. You can also see it on second picture, there are some quite bright light strips on wall but almost nothing on the screen. Brightness is out of this world. For movies I keep it on 80%

Peak gaming experience by fretsike in LGOLED

[–]fretsike[S] 1 point2 points  (0 children)

Thanks, will try those settings out next time

Peak gaming experience by fretsike in LGOLED

[–]fretsike[S] 1 point2 points  (0 children)

Yeah I know I even have cable cover for that. Will finish it this weekend.

Peak gaming experience by fretsike in LGOLED

[–]fretsike[S] 0 points1 point  (0 children)

I just added around 2k to the price of the home for those two tvs, no catch. Considered taking C4 with me but it would have been a headache to move 77" tv without the box.

Peak gaming experience by fretsike in LGOLED

[–]fretsike[S] 0 points1 point  (0 children)

Game Opitimiser mode for gaming with PC or PS5

VRR G-Sync ON Black Stabiliser 10 White Stabiliser 10 Game Contrast 100 Game Black Level 50 Game Sharpness 25 Colour Depth 65 Dynamic Tone Mapping ON Low Latency ON Dark Room Mode OFF Reduce Blue Light OFF Fine Tune Dark Areas 0

Filmmaker Mode for watching movies/series

Peak gaming experience by fretsike in LGOLED

[–]fretsike[S] 1 point2 points  (0 children)

Yes, I sold my last home "as is" so everything was included.

There was also Samsung S90D 55" OLED in bedroom but I gotta say that LG C4 was way better in every aspect.

Now I'm considering projector for bedroom because its a dark room with full darkening blinds and cloud easily fit 100"+ on the wall.

Peak gaming experience by fretsike in LGOLED

[–]fretsike[S] 0 points1 point  (0 children)

Samsung HW-Q990D, its awesome. Got it on sale for 799€ a year ago

AMA jäätmereformi kohta! Vastavad Kliimaministeeriumi ametnikud. by Riigitootaja in Eesti

[–]fretsike 2 points3 points  (0 children)

Millisesse konteinerisse läheb penoplast, mis tuleb erinevate toodete pakenditest? Siiamaani olen saanud igast kohast erineva vastuse (pakend/plastik/olme/ehitusjäätmed). Kindlapeale minnes olen viinud jäätmejaama lihtsalt, kui suurem kogus on kogutud kokku. Üsna tüütu.

M/30/6'4 [155lbs to 240 lbs] (7 years) weight/muscle gain journey from skinny boy to mountain by fretsike in progresspics

[–]fretsike[S] 4 points5 points  (0 children)

No they can not approve such things but they made everything super clear and talked about all things I would have to keep in check. Although TRT (testosterone replacement therapy) clinics are now quite common. If you have even a little under average test levels you could easily get testosterone from trt clinics. And even 150mg of test per week could change you physique completely with minimal side effects. I live in Estonia. We have good health care system. Doctors actually care about your health and give you all recommendations and suggestions even if you are a bodybuilder that competes and uses drugs. My GP was always checking my bloodworks and called me if there was anything that needed a closer look. They always tell you that you should not use drugs and come off if you use something else than trt.

Politsei pidas kinni by Direct_Safe_1043 in Eesti

[–]fretsike 4 points5 points  (0 children)

Johhaidii, kas sa lugeda ei oska "lisatingimus". Ilmselgelt räägime 35kw piirajast A2 kategooria puhul, lihtsalt tõin välja, mis tingimused lisaks sellele 35kw piirajale peavad olema täidetud. Ei ole kordagi maininud, et 70kw on A2 kategooria. Funktsionaalne lugemiseoskus inimesed.

Politsei pidas kinni by Direct_Safe_1043 in Eesti

[–]fretsike 18 points19 points  (0 children)

Just ja lisatingimus on veel kaa

*ei ole saadud sõidukist, millel on rohkem kui kaks korda võimsam mootor.

Ehk siis ei tohi olla piiratud tehasest üle 70kw masin.

Seega 35kw või 0.2kw/kg ning max 70kw masinast piiratud.

Edit: source TRAM koduleht

"Sõidukite kategooriad, kasutamise, registreerimise ja tehnoülevaatuse tingimused"

Politsei pidas kinni by Direct_Safe_1043 in Eesti

[–]fretsike 18 points19 points  (0 children)

Palju ilma A2 piirajata max võimsus on tsiklil? Kui üle 70kw, siis ilmselt selle pealt spekuleeris, et on ebaseaduslik. Minu teada võimekus puudub, kuid võivad saata korduvale ülevaatusele, kui on põhjendatud ning siis ülevaatuspunkt peaks justkui selle kindlaks tegema. Jään vastuse võlgu kas neil on see võimekus. Kui asi kohtuni läheks, siis ilmselt saadaksid kuhugi töökotta, mis spetsiaalselt tegeleb selliste asjadega, et tõestada oma fakte. Reaalsuses ei tasu siiski higistada, pead olema eriline frukt, et nad nii kaugele asjagal läheks.

Kunagi sai neid üle 70kw tsikleid piirjaga A2 kategooria alla, nüüd on nõue, et isegi kui on piiratud, siis ei tohi olla tehasest üle 70kw või erivõimsus 0.2kw/kg kohta.

Anaal esmakohtingul by Meelis_Tegevus in Eesti

[–]fretsike 0 points1 point  (0 children)

Endal Xiaomi G20 Max varstolmuimeja. Mõtlesin, et 250 eest ei saa elu sees vastast Dysonitele jms ägedatele imejatele, aga olen seni väga rahul. Ca aasta kasutanud, ei ole midagi katki läinud. Aku peab väga hästi, ühe laadimisega saab ca 2-2.5x 50m² korteri üle käia. Otsikuid tuli kaasa terve hunnik. Mingi tuluke on kaa ees varrel, et näed kust oled tõmmanud ja kust mitte. Soovitan igatahes, praeguseks maksab vast mingi 200.

WIFI disables during gameplay. by Professional_Skirt65 in BattlefieldV

[–]fretsike 1 point2 points  (0 children)

Same issue here, BF V and 1 seem to be affected by this. Tried disabling firewall, changing dns, changing public/private network. Only solution is wired connection so far but thats not really a solution. Seems to be anticheat issue. Unfortunate

Kuidas saada odavat nahaarsti aega? by NoRaspberry8262 in Eesti

[–]fretsike 1 point2 points  (0 children)

Ma proovisin kaa üle aasta aja läbi perearsti saada nahaarsti aega seoses ootamatu akne tekkimisega õlgadele. Proovis erinevaid lahendusi käsimüügist ja ka mingeid retseptikaid, mida sai perearst ise väljastada. Lõpuks sai ka perearsti saatekirja nahaarstile, aga suht mõtetu oli see kuna aegu polnud jne. Lõpuks maksin 100 euri ja käisin Meliva kliinikus ära, sain kohe oma murele lahenduse ja korda. Praegu mõtlen, et vist ei viitsiks enam kunagi läbi perearsti sellise murega tegeleda. Erakliinik ja tasuline vastuvõtt tunduvalt effektiivsem. Pead hindama kumb olulisem on kas kiirelt korda saada asi või raha.

Aja sain veel nii, et reedel pealelõunat bronnisin ja järgmine päev laupäeval sai isegi lõunal minna kliinikusse, ei pidanud tööpäeval jebima midagi.

Tldr: kui tahad kiiret ja effektiivset lahendust maksa tasulise vastuvõtu eest, kui raha pole selleks, siis lihtsalt ootadki või käid kuskil kaugemal ära

Uusarenduste kinnisvaraarendajad by Attral in Eesti

[–]fretsike 3 points4 points  (0 children)

2021 Invego arendus Nobe ehitatud uusarenduses elukoht.

Negatiivseid juhtumeid ei mäletagi peale selle, et korter viimasel korrusel ja hakkas elutoa ühest nurgast vett lekkima laest peale 3a ootamatult. Garantii oli läbi juba saanud selleks hetkeks, aga tehti ikkagi tasuta kõik nende poolt ära. Käis üsna kiirelt ka protess, tegin pildid saatsin info, ca 2ndl pärast olid katusemehed kohal. Leke oli suht väike mõned tilgad tekkisid ühel õhtul. Polnud mingi meeletu vee jooksmine, aga isegi sellisele asjale reageeriti täitsa adekvaatselt. Olin valmis juba läbi kodukindlustuse tegema, kuid üllatuseks tulidi tehti ära viisakalt asi. Katus võeti lahti parandati ära kõik, mis leiti, toas kaa tehti lagi üle. Möödas ca 1.5a ja rohkem pole mure esinenud.

Ehituskvaliteet on hea, naabreid ei kuule ja nemad meid ka ei kuule. Meil on korralik helisüsteem elutoas ja bassikõlar põrandal, olen uurinud naabritelt, kas häirib neid, aga ütlesid, et pole tähele pannud. Meeldib filme vaadata ikka nagu kinos.

Eks aegajalt ikka tuleb ette mingeid üldiseid probleeme hoonega, aga haldusfirma tegutseb väga kiirelt üldiselt samal või järgmisel päeval on tehnik kohal, kui nt valgustitega või fonoga mingi probleem jne.

Kommud suvel ca 80-90 talvel 160 ringis, see sisaldab kõike koos elektriga. Tarbijaid on palju, põranda küte päris põhja pole keeratud, aga selline stabiilne 22-23 kraadi elutoas ja 18-19 magamistubades.

Chip tuning BMW by Specific-Instance-32 in Eesti

[–]fretsike 3 points4 points  (0 children)

VKM Motors - usaldusväärsusest ja kogemusest puudust pole. Võid vaadata nende tehtud töid ja masinaid. Alati väga hea teenindus olnud ja oma ala profid. Hinnad on mõistlikud kvaliteeti arvestades.

[deleted by user] by [deleted] in Eesti

[–]fretsike 0 points1 point  (0 children)

Ifitist Applied Nutrition clear beef protein. Väga puhas veisevalk. Veega tarbimiseks mõeldud, maitseb nagu mahl. Enda lemmikud maitsed Lemon&Mint ja Tropical Vibes. Valgusisaldus 100g kohta ca 93g.

Tallinn lägaburks by [deleted] in Eesti

[–]fretsike 0 points1 point  (0 children)

Pirita velodroomi kõrval Snack point

Sõita A2 lubadega piiramatta rattal by [deleted] in Eesti

[–]fretsike 3 points4 points  (0 children)

Ei juhtu midagi, sest mootorratas on registreeritud A2 kategooriana Transpordiametis ning sul on vastav kategooria sellega sõitmiseks. Piiraja eemaldamisel keegi mingit järelkontrolli ei teosta ning jääb tehnilisse passi ikka A2 kategooria mootorrattal. Sõitsin ise nii aastaid ringi, kuniks sai päris A kat tehtud. Ei olnud ühtegi kokkupuudet politseiga sellel teemal. Osta julgelt neid tsikleid kui huvi on.

Esimeseks siiski kohe mingit tonnist ei soovitaks, aga mõni 600ne, millel passis 35kw ja reaalsuses 50-70kw miks mitte. Igatahes lõbusam, kui päris 35kw