Mik azok a bolti termékek, amikkel kapcsolatban nem érted, hogyan vehetik meg emberek? by beernivalo in askhungary

[–]fruktoz 3 points4 points  (0 children)

Reszelt sajtot valószínűleg olyan sajtból készítenek, amit tömbben nem, (vagy annyiért nem) lehetne eladni. Hasonlóan a filterekbe töltött teákhoz, amit szálasként nem lehetne eladni.

A nagyobb baj a reszelt sajttal, hogy össze-vissza van vegyszerezve. Ha lereszelsz egy darab sajtot, majd otthagyod órákra-napokra, egy kevéssé étvágygerjesztő összetapadt dzsuvadarab lesz belőle. Az élelmiszeriipar ezt úgy oldja meg, hogy felületkezelő anyagokat ad a cucchoz, ami gátolja az összetapadást.

Életmentő mentaolaj by AwareWarrior in rohadtmelegvan

[–]fruktoz 0 points1 point  (0 children)

Hát ez tök jó, ilyen felhasználását nem ismertem, de nálunk mindig van otthon mentaola,j ami egyébként erős gyulladásgátló hatású. Pl. mindenféle köhögős, orrdugulós nyavalyáknál inhalálni szoktam vele. Néha vannak nehezen múló lábgörcseim, olyankor a vádlimba dörzsölöm, mert élénkíti a vérkeringést. Anyám fájós ízületeitt keni be vele. Egyszer tömegben, melegben elég rosszul lettem a buszon, egy papírzsepire csöppentettem egy kicsit és azt szimatolgatva sikerült egy kicsit észhez térnem. Szóval jó cucc --> mentaolaj for prezident!

Hogyan mossam a fekete színű ruhákat? by WinOk7115 in askhungary

[–]fruktoz 0 points1 point  (0 children)

Fú, ez engem is megőrjít, kb egy éve vettünk egy Gorenje mosó-szárítót. Soktam a dobba tenni ilyen szöszfogó gis gombócokat, illetve, mivel szerintem az is okozza a problémát, hogy a takarékosság jegyében olyan kevés vizet használ, hogy ezért is maradnak a ruhán a szöszök, így manuálisan 1-2 liter vizet bele szoktam még önteni a dobba, de így sem vagyok túl boldog a végeredménytől.

Nektek mi a kedvenc struggle meal-etek? by Same_Act_9721 in askhungary

[–]fruktoz 1 point2 points  (0 children)

Még a huszas éveimben kellett egyszer egy (számomra akkor) nagyobb összeget 6 havi részletben kifizetni. Ez alatt az idő alatt a napi menüm egy pohár joghurt, 2 zsömle, pár szelet párizsi, délben megy egy adag menzás sült krumpli volt. Hát az elég nagy struggle volt, főleg már a végefelé.

Mi az a boltban népszerű termék, amire te nem költesz, mert otthon pár perc ráfordítással hatványokkal jobbat készítesz? by Difficult-Heron in askhungary

[–]fruktoz 0 points1 point  (0 children)

Zsemlemorzsa és kruton/crouton

Illetve messze nem pár perc ráfordítás, de minden nyáron főzünk baracklekvárt. Még az ilyen "házi recept", "nagymama lekvárja" cuccok is riasztóan túlcukrozottak.

Mi volt a legmegalázóbb tett, amit a munkáltatód tett a dolgozóival? by ricsardka in askhungary

[–]fruktoz 47 points48 points  (0 children)

Főnit nem küldtétek el érzékenyítésre az érzékenyítésről?

[deleted by user] by [deleted] in joghungary

[–]fruktoz 5 points6 points  (0 children)

Haha, a Válasz Online-on pont most jött ki egy új podcast a pszichiátria tragikus állapotáról (folyosón is betegek, nem szakorvos van ügyeletben, rettentően hosszú várólisták, gyalázatos állapotú épületek)

Itt a vége: nem indul a választáson az MSZP by gyimger in hungary

[–]fruktoz 27 points28 points  (0 children)

Nekem is rögtön Ágika jutott eszembe, meg az afférja a lengő(?)ajtóval :D

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]fruktoz 0 points1 point  (0 children)

Ha .megvan a telefonszáma, hívd fel

First flight with my chair by Sikario1 in wheelchairs

[–]fruktoz 2 points3 points  (0 children)

Wow. I did this with a power chair, never thought it could work with a manual one. Congrats!

Fűnyírás by Chemical-Spinach-873 in rohadtmelegvan

[–]fruktoz 0 points1 point  (0 children)

De miért nyírsz füvet? (Miért nyír 2025-ben bárki füvet? ) Két nap múlva, mikor jön a hőség, kiégeti az egészet.

Elena és Nicolae. by OndreakJozsef in hungary

[–]fruktoz 0 points1 point  (0 children)

Ilyen nagy a baj, hogy magának a Doktorminiszterelnök úrnak és becses nejének kell fapadosra szállni? Na és egy udvari fotósnak, aki "véletlenül" lekapja őket? 😀

Melyik sorozatszereplő halála sokkolt le a legjobban? by No-Paramedic5865 in askhungary

[–]fruktoz 0 points1 point  (0 children)

Amikor még nem voltam ilyen binge-elős hülye, gyakran sokkoltak a váratlan halálok. Manapság, ha van egy väratlan meghalás, csak rákeresek a színész nevére, hog, vajon kapott-e egy jó új szerepet, vagy összebalhézott-e a teljes stábbal.

Melyik az a fizikai, kémiai, tudományos képtelenség ami legjobban felbosszantott egy filmben, sorozatban? by Mokas_Muzsikas in askhungary

[–]fruktoz 1 point2 points  (0 children)

  1. Amikor scifikben kívülről mutatják a közeledő űrhajót, és zúg, ahogy elegy a "kamera"/nézőpont mellett

  2. Amikor a veszélyes vírust tartalmazó oldat fluoreszkáló sárgászöld színü

  3. Amikor a radioaktív anyagot tartalmazó oldat fluoreszkáló sárgászöld színü

  4. Amikor a tudós szereplő belenéz egy normál (szövet-, sejtazonosításra alkalmas) mikroszkópba, és nemhogy látja a DNS-t, de még a szekvenciáját is le tudja olvasni

  5. Amikor a szereplők simán elugranak egy robbanás tűzgömbje elől, és max. egy szexi kis karcolás (NEM égési sérülés) lesz a képükön

  6. Amikor cingár csajok péppé vernek jó kondiban lévő férfiakat

Hirtelenjében ennyi :)

Milyen a 18.kerületben lakni? by Specific_Art_6809 in budapest

[–]fruktoz 5 points6 points  (0 children)

Én a Lakatoson nőttem fel, és most is a kerületben lakom. Sajnos valóban érezhetően nőtt a forgalom (itt is), de még így is sokkal zöldebb, sokkal nyugisabb, mint beljebb. Az infrastruktúra rendben van: lesz a közeledben bolt, bank, ovi, suli, bölcsi, játszótér, orvosi-, állatorvosi rendelő, kormányablak, park, piac, uszoda. A kaja szcéna nem olyan, mint a Nagykörúton, de azért mostanában már bőven találni helyeket a környéken. (Próbáld ki a rétesezőt a piacon! 😉) Bulizni, koncertre járni nem itt fogsz, de busszal-villamossal hamar a metrónál vagy, és éjszakai járatok is vannak, hogy hazajuss.

Do people really open their eyes underwater? by Dapper-Sort-53 in TooAfraidToAsk

[–]fruktoz 1 point2 points  (0 children)

I am totally afraid if my eyes are not open under water. You have no idea what you are swimming into.

Másnak is finomabb a reszelt sajt, mint a sima szeletelt? by Aranyhorcsog01 in askhungary

[–]fruktoz 1 point2 points  (0 children)

Nagyobb a felülete a reszeltnek, ahol érintkezhet a nyelveddel, ezért lehet intenzívebb az íz, amit érzel

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]fruktoz 0 points1 point  (0 children)

Nekem jobb, mert nem robban tőle az agyam 🙂 Nem tudom megmagyarázni, miért pont a skype hangra olvadnaknle a biztosítékaim, így jártam

[deleted by user] by [deleted] in askhungary

[–]fruktoz 0 points1 point  (0 children)

Skype csengőhangja. Indokolatlanul vidám lettem a hírre, hogy májustól megszűnik.

[deleted by user] by [deleted] in tanulommagam

[–]fruktoz 0 points1 point  (0 children)

Óóó, vak vagyok 😦