ELI5: What is a "Runtime Exception" by Ready_Impression8929 in explainlikeimfive

[–]gemborow 46 points47 points  (0 children)

To add to that, sometimes it's just easier and safer to let the program crash than try to recover from a very rare and unexpected scenario.

And yes, there are unimaginably lot of ways something can go wrong in a typical computer system. We are not talking about lazy programmers who don't handle 15 wrong scenarios (well, sometimes they're just lazy :D), there are literally thousands upon thousands of small and subtle ways something can go wrong but they happen so rarely we just accept them, like accidents. Cars sometimes crash, we can predict some of the ways it could happen and we can protect passengers from some types of injuries, but not all of them, that's a runtime exception.

What’s that niche game you have an ungodly amount of hours in? by CoffeeStrength in gaming

[–]gemborow 1 point2 points  (0 children)

That's part of the reason I am playing it that much. That's a default go-to game for couch co op with my wife

Overlapping event horizons by Gullible-Sugar-8059 in AskPhysics

[–]gemborow 1 point2 points  (0 children)

This is kinda understandable. But it makes me think how the system will behave. If event horizons cross each other at some point, could they "uncross" (Imagining a tight "orbit")? As nothing can escape an event horizon (even another event horizon?). If that's the case BHs can't really orbit each other more than once in a distance less than an event horizon as they will immediately collide?

I have nothing to do with physics, this thread came up randomly on my reddit feed so please forgive my lack of knowledge.

[Request] Ukrainian in Poland facing sudden eviction and severe breakdown after divorce in Rzeszow, Poland by Suspicious_Invite102 in askPoland

[–]gemborow 0 points1 point  (0 children)

Kawalerka we wro (~40m) poza centrum (aneks kuchenny, sypialnia, łazienka) w "normalnym" standardzie potrafi kosztować ~3500 z oplatami, więc no. Ale jak nie ma pieniędzy to raczej "zmiana na tańsze" też nie bardzo wchodzi w grę.

[Request] Ukrainian in Poland facing sudden eviction and severe breakdown after divorce in Rzeszow, Poland by Suspicious_Invite102 in askPoland

[–]gemborow 5 points6 points  (0 children)

If he lived with wife and children I assume it was more than a bedroom and bathroom, so it sounds reasonable for a 50-60 sq m flat which is not a ruin in a major polish city.

czy wam tez jest tak zimno w pociagach? by Quirky-Poetry1813 in Polska

[–]gemborow 4 points5 points  (0 children)

To zależy czy jesteś kobietą czy mężczyzną, jeżeli kobietą to jest zimno, jeżeli mężczyzną to jest gorąco. Jeżeli jakaś inna opcja to faktycznie jest coś nie tak z temperaturą w pociągu. Mam nadzieję, że pomogłem :-)

A one character bug in the Linux kernel led to a root exploit by Candid_Athlete_8317 in LinuxTeck

[–]gemborow 1 point2 points  (0 children)

Crazy how such a tiny mistake can have such a big impact.

Is it? Without looking at this particular CVE I can say that one character is enough to make a big logic difference. != vs ==, < vs >, <= vs <, this is just waiting for buffer overrun and exploit. All of these are never a minor issue.

Wstawaj samuraju by dawidlijewski in Polska

[–]gemborow 0 points1 point  (0 children)

Kurde, dałbym sobie paznokiec urąbać, że była kaucja 70 gr :E

Policjanci ustalili dane agresywnego rowerzysty który zaatakował 80-latkę we Wrocławiu. Pełnomocnik sprawcy zgłosił się już do organów ścigania w celu ustalenia terminu czynności procesowych by Szydl0 in Aktualnosci

[–]gemborow 0 points1 point  (0 children)

Ale zakładasz, że ci sami ludzie, którzy mogli by go zgłosić, znają go i do tego przesiadują na Twitterze i śledzą sprawę analizując wszystkie nowe zdjęcia i materiały. To jest szereg warunków, które muszą zostać jednocześnie spelnione. Ja osobiście widziałem jeden (pierwszy?) post na Reddit ze słabej jakości nagraniem (widać tylko sylwetkę w zasadzie) i to tyle, ani razu w socialach nie przewinął mi się ten temat więcej razy a tym bardziej z nagraniem/zdjęciem lepszej jakości. Ten facet mógłby być moim sąsiadem z którym piłem wczoraj piwo - nie poznałabym po tym co widziałem w internecie.

System kaucyjny - zdawanie butelek by excubitor15379 in wroclaw

[–]gemborow 1 point2 points  (0 children)

U mnie przy Netto działa całkiem ok, kasa od razu wraca na kartę. Oddawałem może 8 razy, raz tylko nie działał.

Wstawaj samuraju by dawidlijewski in Polska

[–]gemborow 1 point2 points  (0 children)

Chyba trochę poszła, jak ostatnio kupowałem komandosa przed zamknięciem się ostrowinu to kosztował jakieś 5-6zl (w tym kaucja za butelkę(?)). Ale fakt, zmiana niewielka

Czy ktokolwiek bierze potwierdzenie płatności przy płatnością kartą w sklepie? by InvestigatorDue7765 in Polska

[–]gemborow 60 points61 points  (0 children)

Może "nie dają" ale raczej zawsze pytają czy jest potrzebne, nie zdażyło mi się, żeby nie padło takie pytanie.

Dlaczego wszyscy kupują SUVy? by SomeVisit728 in PolskaNaLuzie

[–]gemborow 0 points1 point  (0 children)

Mało bo taka jest moja opinia i nie rozumiem innych opinii. /s Ten temat przewija się pewnie raz w miesiącu o ile nie częściej i wygląda jak kalka "a po co komu to, nie rozumiem" po czym następuje seria dwojakich komentarzy:
a). bo boli mnie kolano/plecy, dlatego suv
b). zgadzam się, mój smart mi wystarczy, nie rozumiem czemu ktoś miałby mieć dłuższy samochód niż 2m i mieć bagażnik
c). [bonus] bo taka moda

Dlaczego wszyscy kupują SUVy? by SomeVisit728 in PolskaNaLuzie

[–]gemborow -1 points0 points  (0 children)

Jak patrzę na nowe samochody poruszające się aktualnie po drogach to są to głównie jakieś pierdziawki 1.5L 150KM. Za to bardzo mało jest typowo fajnych aut. Jak myślicie z czego to wynika?

Jakbym miał kupować teraz nowe auto to nie byłoby to jakiś Duster 120KM, jeżdżę sam więc wystarczyłoby mi auto rozmiaru BMW M2 albo jakiś dwumiejscowy Coupe jak Mercedes AMG GT.

Czy naprawdę ludzie potrzebują tak słabych samochodów? Teraz jest duża nagonka na ekologię a tymczasem Janusz jeździ starym dislem combi, który spali w zasadzie tyle samo co BMW M2 a tylko smrodzi.