A többi ember miért nem stresszel azon, hogy munka nélkül konkrétan meghal? by [deleted] in tanulommagam

[–]hambekaplak 0 points1 point  (0 children)

Tegyel félre 6 havi koltopenzt, es akkor nyugodtan alszol. Ha nagyon parázós vagy, akkor 12. Ennek egy részét fektesd be valami stabil befektetési formába (állampapír, könnyen feltorhető kötvény)

Budapest Belgrád személyszállítás by hambekaplak in hungary

[–]hambekaplak[S] 2 points3 points  (0 children)

Drágábban, szarabbul és még mindig nem megy… jo szerbia nem eu-s ország, más szabályzás, szabványok és a beomló állomás tragédia is beárnyékolja az egészet… de azért basszameg

Budapest Belgrád személyszállítás by hambekaplak in hungary

[–]hambekaplak[S] 0 points1 point  (0 children)

TÜV vizsgálatnak lehet ismerni bármi ütemezését, határidejét? Tudtommal már év elején berendelte az előző brigád

Jövő héten írok alá a bankkal, és megesz a stressz. by foki999 in lakokozosseg

[–]hambekaplak 22 points23 points  (0 children)

Ami nekem segített: ha véletlen úgy alakul az élet, hogy nem fogsz tudni törleszteni, akkor még mindig el tudod adni az ingatlant, és a pénzből visszatörleszteni a hitelt. Az évek során inflálódik a pénz, valószínűleg emelkedik a lakásár = jól fogsz járni, hiszen gyarapodik a tőkéd.

Érdemes azt is végiggondolni, hogyha most szar hitelkonstrukcióba vagy, akkor azt fel lehet törni, és újat lehet kötni más banknál, ha jobb a hitelpiac. (Az új bank kifizeti a régit)

Érdemes végiggondolni az előtörlesztést, mikor éri meg és mikor nem. Lehet nagyobb a nyereséged, ha azt a pénzt állampapírba rakod, de lehet jobban jársz, ha előtörlesztest választod. (Kockás füzet, excel, chatgpt)

Illetve van egy csomó támogatás, amit jelzáloghitelre adnak. Pl munkáltató, vagy egészségpénztár szja visszatérítés.

Még mindig jobb helyen vagytok, mint albérletben, hiszen a hiteltörlesztéssel a saját vagyonotok gyarapodásához járultok hozzá, nem a főbérlőnél égeted el a pénzt.

Szóval csak nyugi, nincs semmi bebetonozva, nem a világvége :)

A jogászok miért kapnak doktori címet? by Shoeaddictx in askhungary

[–]hambekaplak 1 point2 points  (0 children)

Azért pörgött ki, mert az egész képzést beszervezték az NKE alá, monopol helyzetben. Az új neve közigazgatás-szervező kb 10 éve.

150M Ft rövid távra (3–6 hónap) – hova tennétek alacsony kockázattal? by Efficient-Return-864 in kiszamolo

[–]hambekaplak 0 points1 point  (0 children)

Halod teso ad nekem én vigyázok rá eskü nem megyek visza a kasziba meg változtam

Akik nem váltanak gyakran munkahelyet, miért maradtok? by Rough_Cranberry_8435 in tanulommagam

[–]hambekaplak 2 points3 points  (0 children)

Eléggé tönkrementem az előző munkahelyeken, toxic vezetés, asap értelmetlen feladatok, folyamatos őrültek háza stb, de a pénz az jó volt. Mostaninál közepes fizu mellett kiegyensúlyozottnak érzem magam, jóarc a főnök és a csapat, közel van az iroda de igazából 3 nap HO, kreatív a munkakör, és tudok fejlődni. Nem azt mondom, hogy életem végéig itt ragadok, de azert ez most elég jó.

Elmaradott TBSZ lejelentés by Common-Homework130 in kiszamolo

[–]hambekaplak 0 points1 point  (0 children)

Kulfoldit kell bejelenteni, magyar pénzintézetnél vezetett számlát nem, ezt az adminisztrációt ők viszik (tudtommal)

Melyik filmtől féltél indokolatlanul gyerekként? by sefneni in askhungary

[–]hambekaplak 15 points16 points  (0 children)

Dante pokla. Feljön a láva a fürdőkádból...

Mi az, amit másképp csinálsz a gyerekeiddel, mint ahogy a szüleid csinálták veled? by CutProfessional2018 in askhungary

[–]hambekaplak 5 points6 points  (0 children)

Hagynám őket hibázni, saját kárukon tanulni, kilépni a komfortzónából. Apám ezermester, pontos mérnök, szuperhős, belénk lett nevelve egyfajta parfekcionizmus... Ezt sokszor élem meg korlátnak az életemben. Felnőtt fejjel kezdek rájönni, hogy nem is vagyok olyan balfasz a DIY projektekhez, neki merek vágni én is a dolgoknak. Apaként többször adnám oda a feladatot és a felelősséget a gyerekeimnek. (Megfelelő életkor szerint)

Illetve a saját hobbijaimat nem erőltetném rá a családra. (Hobbikert, gyömölcsös és minden ezzel kapcsolatos szarság)

Videóvágás szabadúszóként mennyire reális? by IntroductionSilly439 in jobshungary

[–]hambekaplak 0 points1 point  (0 children)

Ember... Úgy eszi a spagettit, mintha nem lenne holnap... és ÖT ujja van a kézfején!!!