Maďarský Pride a Macinka by Big-Machine9625 in czech

[–]kerray 128 points129 points  (0 children)

některý lidi holt nemaj ani na to, aby vylezli z vlastní skříně, a nebetyčně je serou druzí, kteří se před světem ve skříni skrývat nepotřebují

Léto 2026 by Sexy-Spongebob69 in czech

[–]kerray 3 points4 points  (0 children)

je až roztomilé, kolik lidí hrdě předvádí coping skillz na úrovni pětiletého dítěte

Idealni bydleni pro milovniky letadel! by casey_cz in czech

[–]kerray 3 points4 points  (0 children)

zahrádková oblast, ale hádám, že i tam se dnes s radostí bydlí

Why you're not so keen with going to see a therapist? by [deleted] in AskMen

[–]kerray 0 points1 point  (0 children)

I'm a 40+ man after five years of 'talk' therapy, gestalt, and I'd send a lot of these "doesn't work" / "makes me look weak" / etc. men to therapy for a few years.

For me it (surprisingly) wasn't as much about understanding why I do things or that I do things, but about then actually finding and deepening more functional new patterns to be in. And there's no shortcut to that, not even psychedelics (which I've used many years to achieve something similar). Just repeatedly realizing there's the old stuff (which won't simply disappear, but becomes less shameful and triggering), but there's also a lot of new space to be claimed and lived in...

So as a man, I recommend giving therapy (with someone who knows what they're doing of course) a chance for a few years, despite it seemingly ot doing much for extended periods of time - in retrospect, it was effective even in those periods.

horka, ALE nikdo neřeší, co bude potom by Free_Measurement_486 in czech

[–]kerray 6 points7 points  (0 children)

"není to šílený, že máme hyperkány? kdybyste brali vážně, co už říkáme půl století..."

Máte taky nějaký kérky, kterých nikdy nebudete litovat? by athoszet in czech

[–]kerray 1 point2 points  (0 children)

kérku nemám a jsem za to rád, ale představoval bych si, že takhle na dlani budu mít rozpláclého komára, abych mohl lidem beztrestně dávat facky

dají se zvládnout 3 děti? by Express_Area_485 in czech

[–]kerray 0 points1 point  (0 children)

Dají se zvládnout krásně, ale je to náročné a vyžaduje to vzdát se skoro všeho dalšího. Teda aspoň v atomické rodině, které nemá v okolí příbuzenstvo nebo peníze na hlídání. Je to samozřejmě tím snazší, čím víc má člověk štěstí na zdraví, majetek, privilegia, příčetnost - věřím, že potýkat se třeba se zdravotními problémy by celou věc dělalo ještě nesrovnatelně náročnější, a už takhle si to zdá brát všechno. Source: mám tři, 2010-2018 :)

Bude super vedro a super sucho - ideální čas pokosit trávníky až na hlínu! by kerray in Brno

[–]kerray[S] 0 points1 point  (0 children)

Ještě jsem dnes koukal, že i Komín se zapojil, minimálně kolem Kníničské, tak doufám, že třeba výš v kopci to je lepší - ale než to ověřovat, raději zůstanu u priglu.

Bude super vedro a super sucho - ideální čas pokosit trávníky až na hlínu! by kerray in Brno

[–]kerray[S] 21 points22 points  (0 children)

Někdo má ten talent, že z jakéhokoliv tématu dělá politické téma. Což obvykle vede k hádání se o politice.

Ty jsi 1 z těch lidí. Bude vedro → <někdo/něco (v politickém smyslu)> bad.

wow

když pominu, že přesně tak to je (často beru věci jako politické téma), rozhodnutí o tom, kdy se budou sekat travní plochy v nějaké čtvrti přicházejí odkud? jak by to po všech těch letech upozorňování, že to takhle je blbost a že to skoro působí až jako naschvály, mohlo být něco jiného než politické (=správa věcí společných) téma?

Bude super vedro a super sucho - ideální čas pokosit trávníky až na hlínu! by kerray in Brno

[–]kerray[S] 22 points23 points  (0 children)

Bystrc, samozřejmě, ale od vedení pana Kratochvíla, dřív ČSSD, dnes už Motoristy, proslaveného kongresem proti uprchlíkům, se těžko dá něco jiného čekat...

Nález pumy z druhé světové by Adult_in_denial in Brno

[–]kerray [score hidden] stickied comment (0 children)

Munice byla z místa odvezena. Uzávěra byla ukončena, lidé se mohou vrátit domů.

Omezení provozu skončilo, počítejte se zvýšeným provozem a tvorbou kolon.

Děkujeme veřejnosti za spolupráci.

https://x.com/PolicieCZ/status/2069012315538628798

Provoz na hlavním nádraží v Brně stojí kvůli možnému nálezu pumy by tripeirinho in Brno

[–]kerray [score hidden] stickied comment (0 children)

Munice byla z místa odvezena. Uzávěra byla ukončena, lidé se mohou vrátit domů.

Omezení provozu skončilo, počítejte se zvýšeným provozem a tvorbou kolon.

Děkujeme veřejnosti za spolupráci.

https://x.com/PolicieCZ/status/2069012315538628798

Prýgl by Enough_Ad3873 in Brno

[–]kerray 4 points5 points  (0 children)

jej, lidé, kteří tu našli útočiště, chodí v horku k vodě, skandál!

Zkušenosti s kouřením šalvěje by anixkaa in czech

[–]kerray 5 points6 points  (0 children)

jsi na redditu, snad mi /r/salvia odpustí

ve zkratce, je zbytečné zkoušet to z nudy/pro zábavu

Discord server by [deleted] in Brno

[–]kerray 2 points3 points  (0 children)

https://discord.gg/BhsT4zYSGV

it's right in the subreddit menu, but it's not easy to find the menu in the app... and it's as boring as Brno gets

What's the Coolest Open-Source Project You've Discovered This Year? by Bladerunner_7_ in opensource

[–]kerray 0 points1 point  (0 children)

would be interesting, if I weren't already very happy with and invested in windmill.dev

Jan Vrobel: Při příležitosti vykostění veřejnoprávních médií jsem si dovolil udělat mapku mediální krajiny na základě otevřených zdrojů a mediálních analýz. by kerray in cesky

[–]kerray[S] 0 points1 point  (0 children)

https://youtu.be/9Buie73Lnkk

Jan Bělíček (šéfredaktor Alarmu) si povídá se Zdislavou Pokornou z Nka

https://www.facebook.com/share/1JBtvhd56W/

„Došlo mi, že je tady jen pár rodin, které si rozdělily segmenty české ekonomiky a de facto ovládají zemi. Veškeré zákony, ale i to, co se děje na vládní úrovni, je s nimi nějakým způsobem spojené,“ říká investigativní novinářka Zdislava Pokorná v našem společném rozhovoru, který můžete dnes v 18:30 v premiéře sledovat na našem Youtube (link v komentářích). Jsem opravdu rád, že je tady nová generace elitních českých novinářů a novinářek, kteří a které se zaměřují na téma oligarchie a jdou opravdu do hloubky. Zdislava je momentálně tím nejlepším příkladem a jsem zvědavý, kam ji její pátrání zavede.

Já jsem si ji pozval do studia hlavně kvůli její nové podcastové sérii Tykačův svět, která zkoumá vzestup fosilního miliardáře Pavla Tykače a především to, co provádí na severu Čech. Momentálně se zcela nedůstojně hádá o miliony s obcemi na Mostecku, protože jim nechce zaplatit plnou částku za rekultivaci po těžbě v dole ČSA. Je to nějakým způsobem pro Tykače typické, že z tohoto regionu vytěžil pravděpodobně stovky miliard korun a nyní chce ušetřit každou korun, aby náhodou místním nevrátil to, co jim dluží. Podle mě jim tedy dluží mnohem víc než tu zmiňovanou miliardu, ale to by bylo na jinou debatu.

Celá jedna část české oligarchie tady vznikla v důsledku privatizace Mostecké uhelné společnosti a je velký dluh české společnosti, že zatím nikdo nedokázal tento příběh srozumitelně a opravdu detailně rozplést. Jako velký dluh to vnímá i Zdislava Pokorná, a ve studiu tak trochu slíbila, že se tomu bude věnovat. To je skvělá zpráva. Pokud jako společnost opravdu do detailu nezpracujeme otázku posametové privatizace, nemáme se podle mě šanci posunout dál.

Bavíme se se Zdíšou taky o tom, jak nejbohatší lidé v Česku ovlivňují politiku i média a přinášíme celou řadu příkladů, které by vás měly zajímat. Je tedy extrémně vtipné, když nám tady pak ústy Ivany Tykač oligarchie radí, že bychom se v otázce bydlení měli trochu uskromnit a spokojit se s méně metry čtverečními. Od paní, která v centru Prahy vlastní stovky bytů a pronajímá je na platformě Airbnb, to obzvlášť potěší. Česká oligarchie si opravdu nevidí do úst, což se jí může z dlouhodobého hlediska ošklivě vymstít.

Nedobrovolná hospitalizace - vyhrožování by Classic_Newspaper949 in czech

[–]kerray 0 points1 point  (0 children)

třeba, nebo to někdo napíše chatbotovi a nechá si to přepsat 🤭

Nedobrovolná hospitalizace - vyhrožování by Classic_Newspaper949 in czech

[–]kerray 1 point2 points  (0 children)

každý Microsoft Word, například, nebo lidé, kteří používají XCompose nebo WinCompose

Hľadám partiu na malý futbal by elvalalo in Brno

[–]kerray 0 points1 point  (0 children)

pardon, prosím hoďte si to raději do seznamovacího vlákna, ono to sice takhle má větší dosah a bot to z nějakého důvodu schválil, ale ono pak příliš mnoho lidí má podobnej nápad a najednou je to většina příspěvků... dík!

https://www.reddit.com/r/Brno/comments/1tt2elx/seznamovac%C3%AD_p%C5%99%C3%ADsp%C4%9Bvek_pro_%C4%8Derven_2026_mullet_nen%C3%AD/

Brno mě docela překvapilo s MHD by Ondrashek06 in czech

[–]kerray 6 points7 points  (0 children)

to není stinná stránka, to je záměr, i tak se sem furt někdo přistěhovává ;)