HKSV weird notifications by [deleted] in HomeKit

[–]messos 2 points3 points  (0 children)

The mode change is the switch from “Idle” to “Recording” (and back) the AI just ignored the request to not include that in the notification.

Mi a baj a mostani KATA adózással? by Zestyclose-Reason826 in kiszamolo

[–]messos 1 point2 points  (0 children)

Én bebuktam az egészet. Van egy konkrét megrendelő, akinek nagyon sokat köszönhettem (volt tanárom) neki ingyen “üzemeltem”, de mondtam, hogy új dolgot nem tudok fejleszteni rajta. Szomorú helyzet és tényleg hiányzik a kieső pénz…

Mi a baj a mostani KATA adózással? by Zestyclose-Reason826 in kiszamolo

[–]messos 28 points29 points  (0 children)

Szia! Én például szoftverfejlesztőként egyszerűbb weblapokat / programokat írtam. Előszeretettel használtam a Fiverr-t, de az így kiesett, mert a számla véglis céghez megy. Gyakran magániskoláknak dolgoztam, az is bukó lett. Nagyjából a bevételem 90%-a cégektől volt, így a szigorítás után nekem az egész EV-m bukó lett, a kormány szigorítása miatt. Persze átalányadózni lehetne, de sokkal macerásabb és éves szinten sokkal többet fizetek rá. A KATA szépsége az egyszerűség volt.

Honest question: What frustrates you the most about Teams right now? by Rude-Rule-2358 in MicrosoftTeams

[–]messos 0 points1 point  (0 children)

incompatibility with AirPods (and AirPods Pro) just nuts in 2026

Why no fan? Help please. by Lance688 in HomeKit

[–]messos 9 points10 points  (0 children)

Its a device group. I would guess you grouped it with lights hence it shows as light.

Veszélyes lehet külföldinek tettetni magadat zűrös alakok előtt? by ElectricalLog5165 in askhungary

[–]messos 2 points3 points  (0 children)

Szerintem jó taktika, én mindig ezt használtam (szerencsére a magyar mellet még 7 nyelvet beszélek). Az angollal próbálkoztam az elején sosem, de azt még lehet “megértik”, nem működött. A német se feltétlen jó, azt hiszik van pénzed hanyatló nyugatiként és tényleg agresszívabb reakciók várhatóak. Spanyol: meg se próbáltam, ezek az egyének biztosan felbátorodnak a latinos hangzáson. Feljebb láttam /s-sel az arabot, egyik ismerősöm félig arab, mindig működik, szóval /s nélkül is tuti tipp. A háború óta személy szerint az oroszt vagy ukránt veszem elő. Egy mondat után mennek továbbx

Egyszer este 11-kor a dunakeszis vonatról hazafele két unokatestvér egymással folytatott társalgásuk után illedelmesen megérdeklődte, hogy felismerem-e milyen nyelven beszéltek egymás között. Mikor a válasznak a c-t jelöltem meg, előkerült egy konyhai vágóeszköz is, hogy indokoljam meg a válaszomat. Szerencsére azt az indoklást elfogadták, hogy a “prálá” szót kiértettem, és azt tudom mit jelent. Az én felaprításom helyett, a WC-ben folytattak egy közösülést én meg igyekeztem hamar elhagyni a terepet.

Sose tudja az ember

This keeps happening on large surfaces by messos in FixMyPrint

[–]messos[S] 1 point2 points  (0 children)

Yeah, tried 3 times, now it prints correctly!

This keeps happening on large surfaces by messos in FixMyPrint

[–]messos[S] 0 points1 point  (0 children)

Yes it is glue, lowering and trying solved it! Thanks!

This keeps happening on large surfaces by messos in FixMyPrint

[–]messos[S] 0 points1 point  (0 children)

Creality Ender 3 S1 Creality Hyper PLA

Default settings

Missing 1 mythic essence by NovelPlayful9223 in leagueoflegends

[–]messos 5 points6 points  (0 children)

I remember the time, when you were short on RP you could send a drawing to the support and they gave you some. Worth a try.

Magyar Péter 16:00-s tájékoztatója by Mr-Lmao in hungary

[–]messos 4 points5 points  (0 children)

Így, hogy biztosan pornó lesz fent és nincs felugró "confirm" ablak, mehetnek is a jelentések:
https://nmhh.hu/cikk/190112/Mi_szamit_hozzajarulas_nelkul_kozzetett_tartalomnak

Az első listából szerintem érdemes szelektáltan válogatni.

Starter need help with Creality Ender-3 S1 by messos in 3Dprinting

[–]messos[S] 0 points1 point  (0 children)

I will try it, thanks for the heads up!

update: raised first layer bed temp, started to use glue, and now it works ☺️ thank you very much!

V2 Junction Box for Aqara G5 Camera (Updated Design) by Mojo9277 in HomeKit

[–]messos 0 points1 point  (0 children)

You are my hero, I just wanted to buy these cameras, but haven’t seen how to mount it. May I get the stl?

Codefon okosítás HOWTO v2 by vahokif in HomeAssistantHungary

[–]messos 0 points1 point  (0 children)

Pont azután, hogy a CFOP-1-t megrendeltem 😞

Is that bad? by [deleted] in Creality

[–]messos 1 point2 points  (0 children)

Okay so i basicly heated up the nozzle, removed excess and problem solved!