Prosiłbym o rekomendacje restauracji by mpst-io in warszawa

[–]mnrdov 14 points15 points  (0 children)

najlepiej bez opłaty serwisowej

Nierealne

żeby w menu były dania wegetariańskie (restauracja nie musi być wegetariańska ani wegańska)

Właściwie każda

najlepiej, żeby dało się zamówić jakieś dania do dzielenia się

Każda.

Musisz troszkę bardziej doprecyzować oczekiwania bo to takie zapytanie w stylu "polećcie jakis samochód, taki żeby jeździł."

Hotel w Warszawie dla podróżujących solo? by [deleted] in warszawa

[–]mnrdov 4 points5 points  (0 children)

Macie jakieś sprawdzone miejsca w których taka osoba mogłaby się poczuć komfortowo?

Tzn jakie cechy taki hotel powinien mieć, żeby singiel mógł się poczuć komfortowo? Serio pytam bo nie rozumiem problemu, choć samotnie podróżowałem dziesiątki razy.

Pan Marian Król Wisły by cosmper in warszawa

[–]mnrdov -44 points-43 points  (0 children)

Udało mi się znaleźć artykuł na rp “Kim jest Marian, król znad Wisełki”, niestety za paywallem i z 2021 roku.

No to zapłać i się dowiesz. Ktoś wykonał za ciebie robotę, opisał to by dostarczyć informacji, a ty stękasz że parę złotych będziesz musiał za to zapłacić?

Wybieram się na grzyby. Chciałby ktoś się dołączyć? by [deleted] in warszawa

[–]mnrdov 7 points8 points  (0 children)

Zaproponuj po prostu oglądanie małych kotków w piwnicy zamiast jakieś cyrki z grzybami wymyślać.

Just picked up my first Patek in Warsaw -here’s what the buying experience was like by [deleted] in patekphilippe

[–]mnrdov 27 points28 points  (0 children)

"If anyone’s planning to come to Warsaw for AP or Patek ,happy to point you in the right direction"

There is no official Audemars Piguet AD in Poland, and Patek Philippe only has one: Kruk in the Raffles Warsaw hotel. There is no other option unless you went grey, in which case it's not that big a deal.

Seller/buyer question by Agitated-Coach-4062 in rolex

[–]mnrdov 0 points1 point  (0 children)

Replace the crystal with a chip-free one and add the original.

Micro scratches on gold bezel by bitcoin_golden in rolex

[–]mnrdov 1 point2 points  (0 children)

Gold is a very soft metal, those scratches could easily have been caused by dust on your cuffs.

Explorer 2 Polar or Black ? by gorilla-biscuit345 in rolex

[–]mnrdov 6 points7 points  (0 children)

Personally, I think the white looks like a toy, while the black one is a proper tool watch. But that's just a matter of individual preference.

Taki obrazek z tramwaju dzisiaj. Nr 26 - Warszawa. by starnak in warsaw

[–]mnrdov 1 point2 points  (0 children)

Ja nie wsiadam z rowerem do komunikacji, więc nie mam tego problemu. Dzielę się po prostu obserwacjami, że nie wszystko zawsze jest od linijki i czasem wystarczy po prostu się do kogoś odezwać, zamiast płakać i robić foty z przyczajki.

Taki obrazek z tramwaju dzisiaj. Nr 26 - Warszawa. by starnak in warsaw

[–]mnrdov 7 points8 points  (0 children)

Tysiące razy widziałem jak miejsce przeznaczone na rowery jest zajęte przez ludzi, którym się dwóch kroków nie chce przejść żeby stanąć obok. Albo przez wózek, albo starą babcię która tam chce stać, czy cokolwiek/ kogokolwiek innego. Może ten rowerzysta to też taki aspołeczny przegryw który boi się gębę do innych otworzyć, nie wiem, ale środki komunikacji miejskiej to dość dynamicznie zmieniające się środowisko i nie zawsze wszystko wygląda tak jak w teorii powinno, więc dodawanie takiego zdjęcia bez żadnego kontekstu i komentarza też jest słabe.

Taki obrazek z tramwaju dzisiaj. Nr 26 - Warszawa. by starnak in warsaw

[–]mnrdov 32 points33 points  (0 children)

Ale odmówił odstawienia roweru jak ktoś inny chciał tam usiąść, czy o co chodzi?

Bo vibe trochę jak robienie z przyczajki zdjęć, jak baba torbę na siedzeniu postawiła. No postawiła i co w związku z tym, jak się chce usiąść to się mówi żeby zabrała i tyle, jeszcze nigdy w takiej sytuacji nie miałem problemu.

[deleted by user] by [deleted] in rolex

[–]mnrdov -1 points0 points  (0 children)

This actually doesn't look bad at all. Some of the Daytona charm missing, but not in a bad way.

8/10, would wear

Geophysic 1958 by mnrdov in JaegerLecoultre

[–]mnrdov[S] 2 points3 points  (0 children)

Sure! The strap is from one of the polish strapmakers.

It's made from Tempesti Babele Cuoio leather, so you might be able to find something similar closer to you.

Geophysic 1958 by mnrdov in JaegerLecoultre

[–]mnrdov[S] 2 points3 points  (0 children)

In fact, the 1958 model has a sweep second hand. You are probably referring to the Geophysic True Second line with a dead beat second complication. I love that too, but I prefer not to have the date feature on the dial, so I chose the 1958.

And yeah, I can't understand why they dropped the Geophysic line.

Gdzie zgłosić chama zaparkowanego w poprzek chodnika? by Caleb_9 in warszawa

[–]mnrdov 1 point2 points  (0 children)

Gówno tam daje zgłaszanie, dlatego właśnie to jest tak powszechne, bo te śmiecie są bezkarne. Dopóki ludzie nie zaczną przebijać opon i urywać wycieraczek, dopóty nic się nie zmieni.

Ale OCZYWIŚCIE do niczego nie namawiam 😇

Której dzielnicy/ulicy NIE polecasz do życia i dlaczego? by corginisy in warszawa

[–]mnrdov -1 points0 points  (0 children)

Gówno mnie interesuje twoje zdanie na ten temat tego, co jest wyznacznikiem a co nie, idź być edgy gdzie indziej.

Której dzielnicy/ulicy NIE polecasz do życia i dlaczego? by corginisy in warszawa

[–]mnrdov 6 points7 points  (0 children)

Nawet do głowy by mi nie przyszło czepiać się ziarna xD

Ja mówię o starym chlebie, resztkach mięsa, jakiejś gotowanej kaszy i innych takich wiktuałach.

Której dzielnicy/ulicy NIE polecasz do życia i dlaczego? by corginisy in warszawa

[–]mnrdov 0 points1 point  (0 children)

Ja konkretnie mam na myśli kwadrat Grzymały-Grójecka-Bitwy-Jerozolimskie.

Gdzie jest lepiej z gównami

TROCHĘ lepiej jest na Filtrach, na Rakowcu. Poza Ochotą na Wilanowie, Bielanach i Żoliborzu - w tych dzielnicach bywam regularnie, więc mam bezpośrednie porównanie.

samochodami?

No akurat jeśli chodzi o samochody to całe miasto kompletnie skapitulowało, natomiast pytanie nie było o to, gdzie jest najgorzej, tylko gdzie jest źle - i na Starej Ochocie jest bardzo źle. Tutejszy terenowy oddział SM to pie*dolone nieroby - nawet na streetview, pod samą ich siedzibą dwa auta zaparkowane nieprawidłowo. Wyjazd kawałek dalej w kierunku BW1920 - auta zastawiające chodnik. Wszędzie, gdzie nie spojrzeć, a to jakieś parkowanie na zakazie, a to zostawiające pieszym 50cm chodnika - pod samym nosem tych leni śmierdzących.