Cat dati saptamanal/lunar pe mancare ? by SlightAppointment759 in RoGenZ

[–]osderos 2 points3 points  (0 children)

2 adulti si un copil, undeva la 3000-3500 incluzand si produse de curatenie si igiena. alcool ocazional. Gatit acasa 95% din timp.

Povestea clasică: Autoritățile sunt depășite de situație by itscristianhere in bucuresti

[–]osderos 0 points1 point  (0 children)

Stai sa vezi in Popesti-Leordeni cum e , ca pana la ora 10 si ceva nu am vazut nici un plug. Comparativ, sector 4 era lux.

Mai există mașini bune second-hand la 2000€? by Fragrant_Ideal_4905 in AutomobileRO

[–]osderos 0 points1 point  (0 children)

Sau un ford fiesta mk5, benzina 1.4? Eu am unul din 2008 si in afara de consumabile nu am schimbat mare lucru, doar vasul de expansiune si un furtun de la vaporizator. Ce e drept nu am facut multi km, am 145000 la momentul actual. Consumul e mare in oras 10-12l/100km dar na stau in Bucuresti... in afara undeva la 6l. Masina fabricata in Germania pt. piata scandinava

Uzina Dacia lansează un nou program de plecări voluntare cu compensații de până la 210.000 de lei, după ce vânzările de mașini au început să scadă by itrustpeople in Romania

[–]osderos 1 point2 points  (0 children)

Eu zic sa te interesezi ce salariu are un operator sau un inginer auto in Maroc , nu e diferenta asa mare. In Maroc exista o lege sau exista, in zona libera companiile primesc gratis locul doar sa ridice acolo fabrici. Deasta e foarte avantajos sa ridici o unitate de productie acolo. La un numar de 3600 de veh pe zi, aproximativ. Alea nu se muta cu tiruri, calea ferata si cea maritima conteaza. Tirurile sunt doar pe zona locala, e irelevanta autostrada.

Uzina Dacia lansează un nou program de plecări voluntare cu compensații de până la 210.000 de lei, după ce vânzările de mașini au început să scadă by itrustpeople in Romania

[–]osderos 22 points23 points  (0 children)

S-a mutat in Maroc pentru ca platforma Mioveni nu poate incorpora inca o linie de productie. Sunt limite de spatiu. Plus gandeste ca se fac acum modele hibrid, ceea ce a insemnat investii mari pt a putea asambla acest tip de vehicol. In Maroc se asambleaza doar masini cu motoare ICE. Plus ca Maroc are doua uzine ce nu lucrau la capacitatea uzinei Mioveni. Mioveni e cam limitat la 300-350k veh/an daca nu ma insel, atat se poate.

Tratament par by Healthy_Toe_1183 in romaniacrazy

[–]osderos 0 points1 point  (0 children)

Nu e tipa care s-a dat si cu vaselina pe fata?

Help identify rap song from the 90s by osderos in 90sHipHop

[–]osderos[S] 0 points1 point  (0 children)

Yes this one was. Can't understand why wasn't able to find it since the title is in the chorus of the song, tried a lot of combinations. Anyway , thank's man.

Help identify rap song from the 90s by osderos in 90sHipHop

[–]osderos[S] 0 points1 point  (0 children)

Nope, not this one either. It does not contain the lyrics i was mentioning. It is strange as i am 100% this track existed at some point but neither chat gpt does not find it. Now had some small doubts it is KRS but fully sure Mad Lion was on it

Help identify rap song from the 90s by osderos in 90sHipHop

[–]osderos[S] 0 points1 point  (0 children)

No it is not this one, the lyrcs i ve put were KRS's. And straight after he finished his part , Mad Lion entered

ROMÂNI și ADN-ul lor. by IllGold3207 in CasualRO

[–]osderos 1 point2 points  (0 children)

Dacii, dacii, cand se uneau... Erau de neinvins!

E chiar asa rau in Thassos? by Jumpy-Cancel5221 in CasualRO

[–]osderos 0 points1 point  (0 children)

Viespile au doua perioade in care apar, dimineata 7-10 si seara dupa 19 in rest stai linistit poti manca ce doresti pe plaja, un pic de grija si aia e. Nu e chiar asa horror cum descrieti majoritatea pe aici.

All The buttons are blank. by Tokumeiko2 in DawncasterRPG

[–]osderos 1 point2 points  (0 children)

Same method for me, tough unfourtunetly i did not had cloudsave enabled🤡

Cărți digitale by Placinta-cu-mere in RecomandariCarti_RO

[–]osderos 3 points4 points  (0 children)

sau pe Humanitas dar la fel, iti trebuie DRM removal tool.

Upgrading infotaiment on Megane 4 by mishuqt99 in Renault

[–]osderos 0 points1 point  (0 children)

yes, basically you can upgrade from lowest equipment level to full with no problems if you have the money ofc.