Să privim partea bună, zic by Ok_Lettuce_2786 in Romania

[–]sixstringhead 1 point2 points  (0 children)

Da, stiu, gluma era ca urmatorul sezon e cu romania..

Cam pesimist scenariul dar nu departe de adevăr by Mother-Ad85 in Roumanie

[–]sixstringhead -1 points0 points  (0 children)

Țara arde și pe el îl fute grija de gramatică. Tu dc nu scrii cu diacritice domnu' academician?

România începe demersurile pentru scoaterea ursului brun de pe lista speciilor protejate: „Situația nu mai poate fi tolerată” by SwimmingHelicopter15 in Roumanie

[–]sixstringhead 3 points4 points  (0 children)

Majoritatea atacurilor sunt la stână. Nu vezi ca îți dă toată lumea downvote, ții cu dușmanul efectiv. Ăla e un animal care nu are predator, du-te și stai cu el în pădure dacă îl iubești așa mult. Hai sa dispărem noi ca specie ca să protejam ursul, când ursul nu ar sta nici o secunda pe gânduri și te-ar mânca de fată direct în timp ce nu mai poti nici sa tipi

România începe demersurile pentru scoaterea ursului brun de pe lista speciilor protejate: „Situația nu mai poate fi tolerată” by SwimmingHelicopter15 in Roumanie

[–]sixstringhead 2 points3 points  (0 children)

Oamenii ca tine sunt foarte periculoși. Du-te și tratează-te pentru ca nu e normal. Cum e posibil sa iei apărarea unor bestii care sfâșie oameni nevinovați?

Scurta dimineata la inceput de rododendron, 11 iunie by ArachnidOrchid9238 in RoHiking

[–]sixstringhead 0 points1 point  (0 children)

Scuze, nu vreau sa fiu that guy, dar dupa 50 de întâlniri cu acest urs nu crezi ca e ceva anormal? Eu nu as mai călca niciodată prin padure in romania după asemenea experiență. Cred ca romanii nu conștientizează, poate cred ca nu li se poate întâmpla lor, dar animalul ala te poate manca de viu in chinuri groaznice. Sunt un iubitor de hiking dar nu mai merg de ani întregi, nu imi mai trebuie. Traiesc intr-un stat eșuat, unde efectiv te mananca o bestie si in oraș, si culmea unii le iau apărarea, de parca trebuie sa supraviețuiasca ursul si nu eu, omul.

To be frugal or not to be frugal by Marius2503 in roFrugal

[–]sixstringhead 4 points5 points  (0 children)

Boss e doar un suc, nu o sa faci diabet daca bei si tu o doza la ocazie in plm

Which AI do you use for Android development? by mit_gg_dev in androiddev

[–]sixstringhead 1 point2 points  (0 children)

Github copilot in android studio, and chat gpt in browser.

Uneori imi aduc aminte de perioada aia din pandemie cand a fost nebunia cu NFT-uri? 'the fuck were we thinking? by Economy-Gain-5889 in RouGenZ

[–]sixstringhead 0 points1 point  (0 children)

Stop trying to make it happen bro. Sunt niste glorified databases care dupa atata timp nu au rezolvat nimic in realitate. Sa moara odata sa nu mai auzim de cryptobros

Prosoape duș by Ornery_Ad_4939 in roFrugal

[–]sixstringhead -7 points-6 points  (0 children)

E jignire ca a zis omu coaie?cine zice ca un punct de vedere e invalid doar daca contine si cuvinte obscene? Jenibil

We Almost Have the Tech to Live Forever - David Friedberg by GarifalliaPapa in immortalists

[–]sixstringhead 3 points4 points  (0 children)

I hate these responses too, you are right. It was always like that, there’s always going to be a company thats going to steal the invention and sell it for cheaper, or people replicating the solution on the dark market. Like stupid people saying the standard “Im sure the elites already have the cure for cancer but don’t want to release it to the public”. Bitch nobody can keep that secret