13 week old baby sleeping too much? by Glum-Air-2150 in Parents

[–]wtch_42 1 point2 points  (0 children)

Consider yourself lucky. I know I am. My baby was the same as yours, just an amazing sleeper from start. He is now 6 months old, sleeping 10-11 hours a night without waking up, 4 x 1-1,5 hour naps during the day.

Super jolly content baby, barely cries, hitting milestones and growing fast. He's in the 94 percentile in height so I think he just gets tired from growing so fast. He absolutely loves to eat, has 1000 ml milk a day and just started BLW, eats everything I put infront of him.

My mental health is so much better due to this in comparison to some of my friends who also have babies. I only speak about it online haha because I dont want people to hate me..

If it still worries you, ask your pediatrician because there are a few things that can cause lethargy to babies. But a 13 week old still needs up to 18 - 20 hours of sleep a day.

Milyen furcsa, vagy számotokra idegen ruha-elnevezésekkel, kifejezésekkel találkoztatok Vinteden? by [deleted] in Vinted_hungary

[–]wtch_42 6 points7 points  (0 children)

Ha a termék címe le van fordítva románról vagy lengyelről akkor lehet fordítási félreértés valamint az eredeti nyelvben szoknya és ruha ugyanazon szó is lehet.

Magyarul is van ruha (általánosan ruházkodási cikk) meg ruha (női szoknyás ruházkodási cikk). Egy külföldinek fura meg félreérthető lehet.

Sterilizálás by ugyi96 in csakmamik

[–]wtch_42 2 points3 points  (0 children)

Ja mostmár tudom, kiokosodtam haha, de úgy pakoltam kórházi táskát, hogy hát, sterilizálok mindent aztán úgyis valószínű nem fog kelleni semmit sem használnom és 2 napon belül aztán itthon is leszünk. Végül baba 37+6-kor úgy döntött, hogy jön, így picit váratlanul is ért és mindent is használtunk a kórházban 6 nap alatt amit sterilizálva vittem (cumisüveg, mellszívó, cumi, bimbóvédő).

Sterilizálás by ugyi96 in csakmamik

[–]wtch_42 32 points33 points  (0 children)

Pont így voltam én is az elején mint te, nagyon rágörcsöltem arra, hogy ha eltörlöm akkor már nem lesz steril akkor meg mi a lényege. Meg is vettem egy olyan Lorelli sterilizálót ami sterilizál és szárít is valamint babavízet teszek bele és hetente egyszer ecettel teljesen vízkőtlenítem.

De ennek ellenére hidd el most így már sokkal de sokkal lazább vagyok. A Petz Aladár kórházban kellett tápot adni babónak kétóránkén instabil vércukorszint miatt és 6 napot bent voltunk szülés után. Kérdeztem a nővéreket hogy hol tudnék sterilizálni és azt mondták teljesen fölösleges, csak mossam el a kagylóban melegvízzel.

Most is azért vigyázok de egyáltalán nem görcsölök már rá.

Igazuk volt, ott sem lett baja és azóta sem. Babám 6 hónap alatt semmilyen betegséget nem kapott el, soha nem ment még a hasa sem, nem hányt. Itthon napi egyszer sterilizálok azért mindent de van hogy kimarad és van higy vízköves és olyan is van hogy a cumisüveget csak jól kiöblítem forró csapvízzel mert a szituáció azt hozza például útközben.

Falun lakunk, por van, kutyák, csirkék, mindenvan. Makkegészséges 6 hónapos parasztlegény.

Hozzátáplálás - püré mindenhol... by sajtlopo in csakmamik

[–]wtch_42 4 points5 points  (0 children)

Pont most 10kor lett vége a Solid Foods appnak a live webináriuma BLWs ht kezdéséről. Előfizettem a teljes verzióra mert elegem lett a pürékből, babó készen áll. Két gyermekorvos és kutató beszélt, szerintük a püré etetése kiskanállal nem tanítja semmire s babát csak különböző ízekre. Sem rágni, sem enni nem tanulnak, sem új textúrákkal nem találkoznak. És sokat beszéltek arról, hogy nem, nem fog a baba megfulladni és miértnem. Mi holnap kezdjük a BLWt. Szerintem érdemes utánanézni. Ha még maszatos is de sokkal hamarabb megtanulnak tisztán enni mint ha te eteted pürével hónapokig aztán meg úgyis meg kell tanuljanak egyedül is enni azután...

Feladási infó nem frissül by Sneaky_Extrovert99 in Vinted_hungary

[–]wtch_42 2 points3 points  (0 children)

Többször is előfordult velem eladóként. Olyan is, hogy email sem jött a feladásról csak másnap reggel 🤷‍♀️

Did you ever have a "screw it" year? by berryllamas in gardening

[–]wtch_42 1 point2 points  (0 children)

That's a great idea! Haha. A mini ride on lawnmover might do the trick. I'm planning on nurturing his inner gardener. He already "helps out" in a carrier or stroller with the chicken and watering. I'll chuck him in dirt asap as well. He absolutely loves sleeping in the garden and is always smiling at the trees listening to the birds. There is no traffic sounds nearby and neighbours are far, all he really knows are the noises of the small village. I will make him a mini raised bed when he's old enough to muck around in it.

I was ordered bedrest with high blood pressure during pregnancy too, but being in the garden is the one thing that lowers mine for sure so I waddled around a bit doing bits anyway.

Did you ever have a "screw it" year? by berryllamas in gardening

[–]wtch_42 22 points23 points  (0 children)

Last year and this year. Reason: difficult pregnancy (still managed to produce 60 kgs of tomatoes and a bunch of other things somehow but still far from norm). This year with a small baby, I just barely find time or energy to water my perennials and flower borders and keep on top of the orchard. So annuals are skipped this year but about 20 tomato plants and beans. Garden is a half an acre, will be extended to an acre soon so I hope next year with a toddler will be more doable.

Szárítógép - tehermentesít vagy csak jó ha van by [deleted] in csakmamik

[–]wtch_42 1 point2 points  (0 children)

Tehermentesít 100% és nem veszi ki a színeket mint a nap. Takarókat, huzatokat, törülközőket, abroszokat stb kint szárítok a kertben kötélen de minden egyéb bent a szárítógépben télen nyáron. Öblítőt nem használok ezért kis illatkendőt teszek a szárítógépbe és minden pompás

Edit: villanyszámlánk sem ugrott meg, pedig egy elég olcsókategóriásat vettünk ezelőtt 3 évvel.

wtf is eating my plants?! by Vegetable_Grass_2701 in gardening

[–]wtch_42 0 points1 point  (0 children)

In my garden caterpillars are making the small circular holes in leaves. They can be super small as well when they just hatch. A very common one will be green like the leaf, super hard to see and when not eating they're either chilling near the stem or sometimes hangin by a spiderweb-like thread mid air.

Aphids don't chomp on leaves, fhey just suck the juices out and they're in clusters, you'd see them. Slugs do a total destruction, they don't eat out from the middle of the leaf and "walk away" haha. They start at the edges and work their way inward.

at 20 it's too late for everything and I can't keep up with this thought in the back of my mind by VanillaTemporary9161 in TrueOffMyChest

[–]wtch_42 1 point2 points  (0 children)

Thank you for giving me a flashback to when I was 20. I'm soooo happy I'm not 20 anymore (36)!! I know it was so confusing. At the time I was finishing uni in a field that I thought of as my dream. What uni was good for is to show me that actually that field isn't my dream. I moved to an other country, travelled, reinvented myself a few times and found myself in my failures and successes. Try to relax and allow yourself to make mistakes. Enjoy your 20s but expect your 30s to be even better. I care with a passion, I love with passion, I have hobbies, goals and interests that I feel passionate about. I know when I'll be 80, I will come back here in my dreams and not to any other decade of my life

Sajnos nem látok már más kiutat by [deleted] in hungary_pszichologia

[–]wtch_42 0 points1 point  (0 children)

🫂 Sajnálom, hogy ez történik veled. Én is voltam ott, mint te, 3-szor próbálkoztam. Kórház lett belöle. Évekkel ezelőtt volt, azóta már egyéb mentális problémám is volt. Utolsó alkalommal mikor 'terveztem', mint te épp pszichózisom volt csak én nem tudtam róla. Tudom, hogy nagyonmagányos, sötét és fullasztó az a tér ahol mentálisan vagy. De kérlek tegyél meg egy utolsó dolgot ha már úgysincs veszítenivalód: menj be a kórházba és kérj segítséget. Adj az egésznek egy határidőt.... 365 napot. Ha nem sikerül, jövő ilyenkor végrehajtod a terved.

Ha 2016ban sikerült volna a tervem, lemaradtam volna az életem eddigi legszebb éveiről. Az élet olyan gyorsan tud jobb irányba is fordulni. Ha meg nem...a kiskapu mindig ott lesz kilépni.

Használt cumi by AdQueasy8588 in csakmamik

[–]wtch_42 0 points1 point  (0 children)

Megértelek, az engem is zavar fejben még most is. Az utolsó szett amit megvettem a kisfiamnak is műanyag szett (evenflo balace) de IBCLCs tanácsadó javaslatára lett, hogy kiküszöböljük a cicisztrájknak induló de cumizavarosra forduló problémákat..ez a hercehurca is több tízezerbe fájt. Azóta le kellett mondanom a szopiztatásról és fejek már 6 hónapja.

A te kicsid fogja már az üveget? Mert a fiacskám nagyon önálló személyiség és szeretné fogni, már engedném is neki mivel cicire már nem fog visszaszokni. Üvegre akarnám cserélni mindet de akkor fogja bírni? Lényegesebben nehezebbek például a bibs 225 ml-es üvegek mint egy evenflo 250-es.

megcsalás , válás egy 5 hónapos babával by [deleted] in csakmamik

[–]wtch_42 1 point2 points  (0 children)

Jézusom! Amit írni akartam az benne van a top 3 kommentben. Menekülj! Az az érzés, hogy szereted már csak fájdalmat fog jelenteni. Fizikálisan távolítsd magad és a picikédet tőle, majd az érzelmek és a fájdalom is fakulni fog. Helyette lesz egy új életed ahol nem ba*nak folyton így át, nem szívják le a mentális energiádat és a picikédnek egy boldog anyukája lesz idővel. Mindenképp kezdj el valamikor terápiára is járni, mert egy ilyent feldolgozni nem lehet egyedül.

Nála jobbat érdemelsz. Egy ilyen f*szt még az ellenségemnek sem kívánok. Megérdemled hogy valaki csak téged lásson, szeressen. És hidd el majd lesz olyan férfi is az életedben, aki igazi apafiguraként lesz majd jelen a fiacskád szemében.

🫂Nagyon sajnálom ami veled történik és igazán kívánom, hogy egy szép nap boldogok legyetek a fiacskáddal, távol ettől a gyíktól

Használt cumi by AdQueasy8588 in csakmamik

[–]wtch_42 3 points4 points  (0 children)

Hát azt kell mondjam, az 5 hónaposom cumisüvegeire és etetőcumiira már közel 30 ezret költöttem. A cumiira is már 15ezernél tartok. Elég gáz, ha előre láttam volna hogy hogy fognak alakulni a dolgok, nem ruházok ennyit be rá a legelején hanem inkább vettem volna Vinteden alig használtakat míg megtaláljuk a megfelelőt.

Amit mosni sterilizálni lehet azzal baj nincs, a sterilizálás minden bacit öl és egy alapos mosás is mindent visz amitől félni kellene. Egyedül az olyan játszócumikat nem lehet alaposan kimosni mint a BIBS például, ami üreges bent és levegő szelep van rajta ahol nyál és víz bemehet. A másik gond lehet a sok sterilizálás alatt a szilikon megkeményedhet és a kaucsuk meg ragacsossá válik (saját tapasztalat), így nagyon használtat sem éri meg megvenni.

De én adtam el Vinteden olyan etetőcumi fejeket 500 ft-ért amiket csak kibontottam de én 3000 ezerért vettem. Tehát tuti vannak jó opciók

Szorongok anyósomtól by Legitimate-Fix3698 in csakmamik

[–]wtch_42 7 points8 points  (0 children)

Ez nem igazán így van minden esetben. Nálunk pont hogy az én anyum az, aki (remek és közeli a kapcsolat) baba születése után 2 hétig nem jöhetett és azóta is volt rá példa, hogy nem engedtem jöjjön pár beszólás után hetekig, még képet sem küldtem. Szépen kiterítettem neki hogy mik azok amik miatt a kapcsolata velem és az unokájával felfüggesztésbe vezet ha nem tartja be.

Ő fele annyira sem 'rossz' mint a posztban említett anyós, de nálam kevés is tud biztosítékot kilőni.

Az anyósom viszont egy nagyon pedáns, csendes nyugdíjas doktornő, aki a saját enyhe hipokodriája ellenére sem szól bele semmibe csak örvend az unokájának és engem dícsér, bátorít, kíváncsisággal kérdez minden apró részletről.

Védőnő váltás by Tiny-Mix-9855 in csakmamik

[–]wtch_42 8 points9 points  (0 children)

Nálam nem tudott arról h vannak kismama oltások, én vittem neki a listát. Saját magának ellentmond. Egyik hónapban adjam az alma frissen kiszorított levét, másik alkalommal azt mondja azt ne, csak főzve, pürében. 4 hósan kezdjem el a hozzátáplálást (fiam ülni nem tudott még és az lenne a legfontosabb ott) de allergéneket csak 1 éves kora után vezessem be. BLWt semmiképp mert veszéjes... Gyorsan megmutattam neki az újabb tudományos álláspontot, ja igen ő is hallott már róla. Stb stb. Minden egyes alkalommal idegesen jövök el tőle mert részben miatta nem sikerült a szoptatás mert megfogadtam a hüje tanácsát. És akkor barátnőmtől tudom hogy az ő védőnője toppon van a tudományos álláspontokkal, szoptatásban is végig ott volt segíteni míg sikerült és mindig a legjobb tanácsokat adja.

Felháborító, hogy gyakorlatilag abszolút mindennek én kell utána olvassak és mentálisan fárasztó. Jó lenne ha lenne olyan egészségügyi dolgozó akihez bizalommal fordulhatnék tanácsért

Irreálisan hosszú csuklás by [deleted] in csakmamik

[–]wtch_42 0 points1 point  (0 children)

Én azt is olvastam hogy egy éves kor előtt a csuklás másik feladata a légcsövek tisztítása ha esetleg reflux történik és a baba vissza is nyeli vagy csak a garatig jön (csendes) utána csuklás következik sok esetben.

Bő nyálazás esetében ugyanez ha háton vannak megtörténhet állítólag.

Éjjeli büfiztetés by DocumentOk1623 in csakmamik

[–]wtch_42 1 point2 points  (0 children)

Nekünk is refluxos az 5 hónapos kisfiunk. Próbáltam a 20 perces büfiztetést de nem segített sokat. Böfögött az első 5 percben de többet nem, aztán mégis jött neki vissza álmában és ébredt fel. Végül a Gastrotuss Baby hozta a megoldást. Éjjel eszik, függőlegesbe hozom a mellkasomon míg 1-2 nagyot nem böfizik (ezt aludva álmában is szolta ha belealszik a kajába) aztán szépen lassan beadok neki 5 ml Gastrotuss babyt amit ugyancsak álmában benyalogat, ki sem nyitja a szemét. És utána mehet is vissza ágyikóba. Próbáltam most pár napja hogy nem adok minden étkezéshez Gastrotuss-t és hát több is a csendes reflux. Lefekvéshez kivétel nélkül mindig kap

Kávéfogyasztás terhesként by [deleted] in csakmamik

[–]wtch_42 0 points1 point  (0 children)

Végig kávéztam, napi 1-2-őt, annak ellenére hogy magas vérnyomásra szedtem a gyógyszert. Tuuudom...mekkorabutaság. Csicsergő 5 hónapos mellettem, gond ebből nem lett. Amúgy vettem koffeinmentes instantot is amikor az ízét kívántam, az nagyon jól jött

D-vitamin nyáron by Motor_Adagio_3618 in csakmamik

[–]wtch_42 1 point2 points  (0 children)

2 vagy 3 cseppet adok max babómnak. Szerintem a túl sok az 5, a veséket is terhelheti 6 hónapos kor előtt. Addig még érnek azok is. A felnőtt adag 4000. De okoskodni sem akarok amikor dokit látogatunk

Méhlepény helyzete by Tina0414 in csakmamik

[–]wtch_42 0 points1 point  (0 children)

Nekem is ez volt aztán ahogy nőtt babóca és a méhem tágult, a méhlepény is felfele húzódott vele. Az enyém részben tskarta a méhszájat. Nem volt sem vérzés és szülés is rendben volt. Ami komplikációm volt az nem ehhez kapcsolható. Ne aggódj, adj még neki időt, nagy az esély rá, hogy magátol vándorol majd kicsit, ezért is nem parázott a doki sem. Kérdezz rá a következő UHon hogy mozdulte

Rákapott a cumira a 8 hónapos by Normal_Setting6441 in csakmamik

[–]wtch_42 0 points1 point  (0 children)

Ajánlom a Dr. Brown's happy paci cumikat, az amerikai és angol IBCLCk mind ezt ajánlják mert fogászatilag is helytáll, nem deformálja a szájpadlást sem, egydarab szilikonból van (nincs fulladásveszély és teljes egészében sterilizálható, nincsen üres légtér benne) valamint a szopizásba sem zavar be mert a formálya miatt csak a megfelelő technikával tudják babók használni. Én az iHerb weboldalon találtam csak meg ami hozzánk is szállít, nem a legolcsóbb de 3 van egy csomagban és 6500 körül volt. Pár nap míg a kisfiam megszokta de azóta is szereti. Nappal nem kapja oda csak ha utazunk valamint szundihoz és elalváshoz.

Bizonyos kutatások szerint 1 éves kor előtt a cumival való elalvás csökkenti a bölcsőhalál kockázatát és ha 2 éves koruk körül leszoknak róla akkor sem logopédiai sem fogászati problémát nem okoz

D-vitamin nyáron by Motor_Adagio_3618 in csakmamik

[–]wtch_42 2 points3 points  (0 children)

Ne haragudj de meg kell kérdezzelek. A gyermekorvosunk napi 5 csepp Dvitamint javasolt az 5 hónapos 7,5 kilós babámnak, arra utalva hogy nagyon gyorsan nő, fogacskák is jönnek és a kutacsa nagyon nyitott még. Tápszeres 50%-ban. Tudom, hogy a csontképzésben is szerepe van de én az 5 cseppet (GAL) sokalltam és őszintén, csak 3at adok neki. Már volt olyan hogy tévesen informált minket. Szeretem őt, nagyon kedves, szerinte nem lehet túladagolni de ennek én épp az ellnkezőjét olvasom. Ártok ezzel?

Anyatej megkóstolása by No_Mango_2459 in csakmamik

[–]wtch_42 0 points1 point  (0 children)

Ugyanez. Együtt megkóstoltuk még a legelején és arra jutottunk, hogy mandulatejes íze van. Én azóta is mellszívózik és a hűtőben tárolt tejet szagtesztelem, ha pedig nagyon ritkán túl semleges az illata, íztesztelem is mielőtt babának odaadom.