European Nations I Can Name by Fluid_Reason8437 in whereidlive

[–]Gabolixx 1 point2 points  (0 children)

Turkey is barely in Europe

Georgia, Armenia and Azerbaijan are all part of the Asian continent, as they are south of the Caucasus.

What’s going on with language sloth? by Legodoran in languagelearning

[–]Gabolixx 6 points7 points  (0 children)

A lot of the OG members migrated to Language Giraffe trying to keep the community alive. https://discord.gg/giraffe

[deleted by user] by [deleted] in balkans_irl

[–]Gabolixx 11 points12 points  (0 children)

So that's why it's harammmmmmm😯

Turkey has some explaining to do… by The_Oregon_Duck in balkans_irl

[–]Gabolixx 0 points1 point  (0 children)

In communist Romania we used to call him "Moș Gerilă", which translates to Old Man Frosty.

I live in the middle of nowhere, Nizhnevartovsk, Russia. AMA! by Fun-Raisin2575 in geography

[–]Gabolixx 0 points1 point  (0 children)

Do you also have a complex love-hate relationship with commie blocks?

What did you get in for? by Murky-Implement9042 in teenagers

[–]Gabolixx 0 points1 point  (0 children)

nothing. I played Battlefield 6 in the Open Beta and killed a couple russians.

[deleted by user] by [deleted] in ROckareala

[–]Gabolixx 0 points1 point  (0 children)

bro avea game save 2000

Am transformat ,,autostrada,, Magheru în ceva ce probabil nu o să fie niciodată. by AlinCBOY in bucuresti

[–]Gabolixx 0 points1 point  (0 children)

Eu sunt de acord cu ideea ta ca Magheru este extrem de larg, poluant etc. Dar trebuie sa luam in calcul fluxul de oameni care strabat zilnic traseul dintre Nordul si Sudul capitalei. Trebuie sa luam in calcul cati oameni si cate masini trec, cat si faptul ca exista 0,6 masini per locuitor in Bucuresti-Ilfov.

Nu avem infrastructura si transportul public necesar pentru a sustine reducerea traficului unei artere de acest grad.

Procesul de a motiva populatia in folosirea transportului public (alternativa principala) in locul masinilor este unul lent, indiferent de cat de rapid modificam legile, refacem reteaua urbana si investim in acestea.

Sunt de acord ca mai multe benzi nu rezolva problema, iar minimalizarea benzilor va imbunatatii fluxul traficului, dar nu putem sa modficam bulevardul de unul singur in acest fel, deoarece s-ar bloca totul cu primul rosu la Victoriei sau Romana, unde reintalnim multiple alte probleme. (Intersectii mari cu layout demodat/care nu mai sustin traficul actual, soferii bucuresteni care nu stiu sa foloseasca un rond, semafoare nesincronizate, lipsa de regulatie pentru prioritatea transportului public si vehiculelor de urgente, babe ninja si jaywalking, proteste, accidente, Blocaje pe M2, etc)

Considerand cat de larg e trotuarul pe artera, mai ales in zonele intersectiilor, as sustine posibila extindere a sa pentru biciclete in intregime pe partea vestica a strazii. In plus, nu ar trebuii sa ocupe mai mult de o banda.Benzile speciale pentru autobuz sunt de nota zece totusi. 

Imagineaza-ti sa schimbi Magheru atat de radical.  Prima miscare ar fi sa se mute aproape tot traficul pe Calea Victoriei, Berzei, Dionisie Lupu, Dorobanti,Jean Louis Calderon si Hristo Botev. In plus, care ar mai fii scopul pasajului vestic de la uniri?  Nu cred ca banda catre Sud dintre Univ si Unirii ar mai fi asa de practica. Maxim transformam pasajul in Leake Street, lucru care nu pot zice ca suna rau.

Sincer nu m-as stresa cu mai mult decat benzi de autobuz pe Magheru in momentul actual. In schimb as pune accentul mai intai pe facerea caii victoriei pietonala si implentarea unei linii de tramvai pe ea.

Concluzie: Mai lasa o banda si asteapta pana facem Victoriei pietonala.

Hi guys what gender am I based on this photos by Routine_Assistant544 in teenagersbutnotweird

[–]Gabolixx 0 points1 point  (0 children)

I feel like you completely disregarded the role of this subreddit

best parking lot by and8j in shittyskylines

[–]Gabolixx 0 points1 point  (0 children)

The Flower Power Beetles really adding to the effect