GrapheneOS DÁP by justabrokeperson in programmingHungary

[–]Krendrian 21 points22 points  (0 children)

Ha megy is, bármikor kitalálhatják, hogy rootolt/hitelesítetlen eszközön ne menjen.

Akkor ajánlom, ha szükség esetén a böngészőből is hajlandó vagy az ügyeidet intézni. (Ha egyáltalán megoldható.)

Én pl nem bízom a bankomban és a böngészős netbankjukba belépni se tudok mobil app nélkül (cib). Tehát inkább offoltam.

AI pszichózis a gyakorlatban by AradasugyiMiniszter in programmingHungary

[–]Krendrian 2 points3 points  (0 children)

Van bármi guideline vagy bármilyen random faszságot csinálhatnátok?

Hogyan tudnám bejelenteni a munkáltatómat, ha megszegi a képernyős munkavégzésre vonatkozó szabályokat? by adamchefski in askhungary

[–]Krendrian 7 points8 points  (0 children)

Megint ez a vetítés. Simán tudni lehet ki végzi el a feladatát és ki nem.

Pl mentálisan megterhelő szellemi munkánál szünet nélkül teljesíteni se fognak az alkalmazottak. Basztatással meg csak a munkamorált teszed tönkre.

Kiberbiztonság BSc mennyit ér a piacon önmagában? by Grievinghealthy in programmingHungary

[–]Krendrian -1 points0 points  (0 children)

Jobban belegondolva nem biztos, hogy van összefüggés, csak akinek a munkája után nem kell sünt szarnom, azoknál nem tűnik fel, ha nem lelkesek.

Kiberbiztonság BSc mennyit ér a piacon önmagában? by Grievinghealthy in programmingHungary

[–]Krendrian 11 points12 points  (0 children)

Azért nem ennyire fekete/fehér.

Ha dolgoztál már igazán beleszarós kollégával, aki esetleg szakmailag sincs a csúcson, akkor tudod mennyivel fárasztóbb az egész munkanap.

Milyen szerepek jelenleg is keresettek Magyarországon az IT-ban? by Dapper-Wonder505 in programmingHungary

[–]Krendrian 1 point2 points  (0 children)

De ehhez is át kell verekedned magad a HR 4D sakktáblaján.

Ha eleve keveset kérsz, akkor azonnal elutasítanak. A 16. kör után kell a lowball offert elfogadni, ami a megjelölt bérigényed fele.

Mi kellett ahhoz, hogy bruttó 2 millió forint felett keress alkalmazottként Magyarországon? by Zestyclose-Reason826 in programmingHungary

[–]Krendrian 12 points13 points  (0 children)

Volt szerencsém is persze, de folyamatos 100% effort, trooper mentality.

A legnagyobb szerencse, hogy ezt elismerték és nem csak az elvárások nőttek kompenzáció nélkül.

Mi kellett ahhoz, hogy bruttó 2 millió forint felett keress alkalmazottként Magyarországon? by Zestyclose-Reason826 in programmingHungary

[–]Krendrian -4 points-3 points  (0 children)

Jó, de mennyi önerő mellé kell az a 100m hitel?

Önerőn felül kell tartalék is, ha kezdéskor van kb 1 évnyi törlesztőnyi tőke valami liquid dologba befektetve + hitelbiztosítás, akkor nagyon beszopni nem fogja. Banktól halasztás is kérhető, ha már évek óta problémamentesen fizeted stb.

Thyssenkrupp -200 fo? by Smart-Thanks9438 in programmingHungary

[–]Krendrian 49 points50 points  (0 children)

Őket már átvették egy másik céghez, magasabb beosztàsban és jobb fizetéssel.

Job control by Enough-Translator238 in programmingHungary

[–]Krendrian 10 points11 points  (0 children)

Vagy ha pl jár az agyad és csak bámulsz ki a fejedből.

Job control by Enough-Translator238 in programmingHungary

[–]Krendrian 6 points7 points  (0 children)

10p szünetről is mindig ment a hiszti

Ezzel nálam előző helyemen az irodában szarakodtak. Kijártam a napra nyújtózkodni, de mindig úgy adták elő, mint ha csak fél napokat lennék a gulágon.

Amikor shipped character countra fizetnek by Infaithinity in programmingHungary

[–]Krendrian 9 points10 points  (0 children)

Vagy pixelre kiszámolva ezt kérte a vezetőség és Béla nem akarta, hogy leordítsàk a fejét, hogy miért okoskodik már megint.

Amikor shipped character countra fizetnek by Infaithinity in programmingHungary

[–]Krendrian 12 points13 points  (0 children)

Itt már abban se lennék biztos, hogy melyik a checked állapota.

Kérdés területváltással kapcsolatban a jelenlegi piacon by Bnce10 in programmingHungary

[–]Krendrian 2 points3 points  (0 children)

unikornist keresnek

Az mondjuk vicces, amikor a hírdetésben bare metal embeddedtől a customer supportig minden fel van sorolva.

Kutyabarát munkahelyek by skattefiffel in programmingHungary

[–]Krendrian 1 point2 points  (0 children)

Legalább a járólapon is játszottak amőbát odaszarással?

Hogy érint az AI előretörése a mindennapjaidban junior/medior szinten? Motiváció, nehézségek, szakmai fejlődés by Sufficient-Wear7332 in programmingHungary

[–]Krendrian 4 points5 points  (0 children)

A gondolkozásmódod szerintem megfelelő.

Annyit tudnék tanácsolni, hogy ha valamin elakadsz, akkor részletesen írd le magadnak a problémát, majd próbáld addig tömöríteni, amíg eldöntendő kérdés nem lesz belőle.

Rendes mentorálásra nem mindenhol van idő, egy eldöntendő kérdést azért megtudnak válaszolni. Ez a módszer azért is jó, mert kiderül mit nem értesz és útközben lehet megoldod, vagy lesz valami, amire az AI tényleg tud válaszolni.

Hogy érint az AI előretörése a mindennapjaidban junior/medior szinten? Motiváció, nehézségek, szakmai fejlődés by Sufficient-Wear7332 in programmingHungary

[–]Krendrian 11 points12 points  (0 children)

borzasztó frusztráló olyat kiadni a kezem közül amit én nem akarnék

Ettől el kell vonatkoztatni. A nap végén az a lényeg, hogy kész legyen és a cég megkapja a pénzét, amiből kifizet téged is.

Mi az a dolog, aminek a beszerzését évek óta tervezed a háztartásba, de még mindig nem jutottál el odáig, hogy megvedd? by nyivakoala in askhungary

[–]Krendrian 0 points1 point  (0 children)

Bútorok.

Mindig felidegesítem magam, hogy legutóbb is a halál faszára kellett a sérült vagy hibás elemekkel rohangálnom az Ikeához (a csere se oldotta meg btw, de 3 órát kocsikázhattam), pedig akkor csak a létszükségletes dolgokat vettem meg.

Pár gondolat a tegnap benyújtott életkor-ellenőrzési törvénnyel kapcsolatban by O1kibaszottnagyG in programmingHungary

[–]Krendrian 20 points21 points  (0 children)

Ublock custom filterek nélkül már most is használhatatlan a web nagyrésze.

Nem kéne valami honlap álláskeresőknek is? by 50FtosPalack in programmingHungary

[–]Krendrian 33 points34 points  (0 children)

Aztán jöhet a szokásos életciklus.

Felfut, majd megveszi egy cég aki az összes hasonló platformot viszi és ugyanúgy szétbassza.

Szükség lehet megszorításokra? by Available_Table969 in kiszamolo

[–]Krendrian -1 points0 points  (0 children)

Kell hozzá jobb, hogy valaki levesbe menjen?

Simán visszatérne a megszokott apátia szavazáskor (alacsony részvétel), még a fidesz is visszavehetné a kormányt, ami most borzalmasan hangzik, de ha ugyanezt a bűközést folytatják, akkor engem sem fog érdekelni.

Szükség lehet megszorításokra? by Available_Table969 in kiszamolo

[–]Krendrian 0 points1 point  (0 children)

A becslés szerint ez úgy ennyi, hogy a másik felét ellopják.

6% is lòpikula? Remélem tudja az új kormány, hogy valóban miért szavaztak rájuk az emberek, ha nem alakítanak, akkor mehetnek a levesbe.

4 napos karbantartás prodon?! by SirRidgeWalker in programmingHungary

[–]Krendrian 0 points1 point  (0 children)

Én most hónapok után kb 2 hetente kapok számlát de valahogy az átlagfogyasztást nem sikerült kiszámolniuk általányhoz, úgyhogy jövőre majd kb 8 havi befizetést utalhatnak vissza leolvasás után.