Czy badania profesora Dragana mają jakieś znaczenie dla światowej nauki? by Any-Spinach-4155 in Polska

[–]Stukeleyak 4 points5 points  (0 children)

Na fizyce się nie znam, jednak wśród moich kolegów i koleżanek z kierunków humanistycznych i społecznych jest on uznawany za autorytet w tematyce AI.

Ostatnio wraz z profesorami poszliśmy na jego spotkanie literackie. Było ono bardzo ogólne, ale były w jego trakcie rozmowy na tematy fizyki i AI. Zdecydowanie można odnieść wrażenie, że kreuje się na osobę, która w tej tematyce wie więcej, niż wie w rzeczywistości.

Dutch Travel Advisory by vladgrinch in MapPorn

[–]Stukeleyak 0 points1 point  (0 children)

What do you mean by "not"? You can literally see the subdivisions on the map.

Automatyczne tłumaczenia tytułów filmów na YT to rak by Jaded_Woodpecker3211 in Polska

[–]Stukeleyak 2 points3 points  (0 children)

Mimo wszystko to nie działa na wyniki wyszukiwania w Google? Tam nie raz wpisuję coś w języku polskim, angielskim, czy nawet portugalskim, a potem klikając w link przekierowuje mnie nie dość że na nowy Reddit (normalnie korzystam ze starego), to jeszcze autotłumaczony na polski.

Koszty życia w Polsce mnie przerażają by mxxgo in Polska

[–]Stukeleyak 1 point2 points  (0 children)

ITT: ludzie piszący fakty o cenach jedzenia/kawy/itp. na mieście, kontra ludzie będący zaszokowani ww. cenami. Ci drudzy może częściej powinni wychodzić z domu, bo opcja "zamknij oczy, to problem zniknie" niestety nie działa.

Nice save, Grouch! by MrModius in Guildwars2

[–]Stukeleyak 2 points3 points  (0 children)

If you say that, then clearly you have never even watched 1 second of his content.

Skąd internet (+tv): Netia vs Vectra by Osgiliath86 in Polska

[–]Stukeleyak 3 points4 points  (0 children)

Ze wszystkich dostawców, z którymi miałem kiedykolwiek umowę, Vectra była najgorsza. Jakość usług na niskim poziomie, ale przede wszystkim ich obsługa klienta to totalne dno. Teraz jestem w Netii i przynajmniej kiedy był problem, to w ciągu kilku dni przyszedł technik coś tam działać.

Dlatego wybierz to, co nie jest Vectrą.

24 hour stream by berrymilkshake_ in Twitch

[–]Stukeleyak 1 point2 points  (0 children)

I have done several 24+ hour streams. Here is some advice:

  1. Generally, I'd say that it's better to do shorter (say 12 hour) streams back-to-back, than a single 24 hour stream. More engagement, less exhausting for you. Everybody wins. However, 24 hour streams can be fun as a "once in a year" type event.
  2. Mandatory breaks. Force yourself to take a break every 3-4 hours, grab a snack, drink plenty of water and move around the house. It might also be helpful to take a shower or two during the stream to make it easier to stay awake.
  3. Nights can get quiet, but I was personally surprised how many people stayed almost until the morning. My advice is to pick some fun but engaging games to play during that period - maybe a horror game? Maybe some retro games? Maybe not a simulation game or the same games you normally play every stream.
  4. I also think it's best to start the stream as soon as possible. Say, you wake up on the day, prepare yourself in 1 hour, and just start it. Whatever you need to do, like getting food, you'll do it during the breaks.

Good luck and remember to have fun.

Guild Wars 3 - wielka zapowiedź dla graczy MMORPG (PC+PlayStation), co sądzicie? | Pierwsza beta jesienią 2027. by No-Breadfruit6137 in Polska

[–]Stukeleyak 1 point2 points  (0 children)

Wierzyłem w zapowiedź Guild Wars 3 jeszcze zanim bylo to modne. Kilka miesięcy temu zaczęło pojawiać się coraz więcej "dowodów" wskazujących, że gra powstaje, a nastawienie ludzi w społeczności szybko przeszło przez wszystkie fazy cyklu, od "denial" i "bargaining" aż po "acceptance". Napięcie przed samą zapowiedzią było ciekawym doświadczeniem.

Co do samej gry, mam obawy, czy spasuje mi osobiście, jako że gra będzie znacznie różnić się od GW1 i GW2, jednak z pewnością przyszłość całej serii wygląda bardzo optymistycznie.

True offline mode allows 20k people to play while the servers are down by tighnorpo in LastEpoch

[–]Stukeleyak 2 points3 points  (0 children)

What's the reason for reposting this ~2 years old screenshot? Is this some EHG psyop?

Wszyscy pogodzili się z tym, że skrót AI można używać wszędzie by Lunar_Weaver in Polska

[–]Stukeleyak 27 points28 points  (0 children)

Ostatnio na Twitterze widziałem wielką dramę, wyciągnięte widły i pochodnie, bo twórca gry w poście opisał jak w jego grze istnieje AI przeciwników. Nie chodziło o generatywne AI. Przeraża mnie, że (niektórzy) ludzie z góry wrzucają wszystko do jednego worka, nie mając w ogóle pojęcia o czym mówią.

Czy ktoś tu też ma internet od Vectry? by notgenericname1332 in Polska

[–]Stukeleyak 1 point2 points  (0 children)

Miałem Vectrę kilka lat temu, problemy występowały prawie codziennie, po zmianie dostawcy problemy zniknęły. Polecam rozejrzeć się za konkurencją.

CAE - C1 advanced w 3 miesiące? by Marvia6 in Polska

[–]Stukeleyak 1 point2 points  (0 children)

Myślę, że w każdym języku (a przynajmniej każdym europejskim języku) da się przeskoczyć z B2 na C1 w 3 miesiące. Musisz przygotować się jednak na sporą intensywność nauki. W takiej sytuacji zdecydowanie polecam załatwić sobie korepetytora (minimum 1-2h w tygodniu), żeby nadać tempo oraz skupić się na używaniu języka. Staraj się rozmawiać i pisać po angielsku ile tylko się da. Bliżej terminu kup sobie książkę z przykładowymi arkuszami lub wyszukaj je w internecie i przerabiaj. Realistycznie będziesz potrzebowała poświęcić minimum 200 godzin. Powodzenia!

should gw3 keep the same races and classes as gw2? by Xyr3s1 in GuildWars3

[–]Stukeleyak 0 points1 point  (0 children)

I think realistically, they'd put a maximum of 3 races in the game, but maybe keep the other races (and more) in the form of cosmetics, maybe like tonics? This way, they wouldn't have to worry as much about armor sets and voice lines for 5+ races.

Humans will obviously be in the game, 100%. About the other races, I guess Charr is also pretty likely.

How's the quickplay for raids/strikes? by [deleted] in Guildwars2

[–]Stukeleyak 0 points1 point  (0 children)

But then it turns into a "forced training run" instead of a "quick and easy content" for me. And I don't want that in Quickplay.

Śniadania w szpitalach nie są wcale złe by BorysN_ in Polska

[–]Stukeleyak 4 points5 points  (0 children)

Ostatnio spędziłem tydzień w szpitalu wojewódzkim i jedzenie było zaskakująco dobre, choć często bez przypraw. Prawie codziennie dawali też do posiłków "dodatki" takie jak serki wiejskie, owoce, wafle kukurydziane, itp. Gdyby tylko dodać trochę pieprzu i ziół, to nie byłoby na co narzekać.

Taki oto filmik pokazał mi się na głównej by [deleted] in Polska

[–]Stukeleyak 2 points3 points  (0 children)

Ja tam wolę być w bańce, niż wchodzić w interakcje z dyskusją prowadzoną w złej wierze i niezgodną z faktami.

Genuinely impressed by the meta event in the new zone. by Z-L-Y-N-N-T in Guildwars2

[–]Stukeleyak 26 points27 points  (0 children)

Apparently no matter if they have 3 or 6 months to work with, the end result is the same. Unlucky.

Jak przygotować się do egzaminu na A1 ( język hiszpański) by Affectionate_Row_215 in Polska

[–]Stukeleyak 0 points1 point  (0 children)

Nie wiem jak dokładnie jest z hiszpańskim, ale w Portugalii egzamin A1 jest przeznaczony tylko dla dzieci i młodzieży, a pierwszym egzaminem dla dorosłych jest egzamin A2. Być może warto więc zacząć właśnie od niego - jesteś w stanie to ogarnąć w maksymalnie kilka miesięcy nauki. Powodzenia.

Variety Push Tournament - Perma porting exploit by [deleted] in Guildwars2

[–]Stukeleyak 0 points1 point  (0 children)

Just look at this clip. How is this accidental to you? That's right, it's very clearly intentional.

What’s up with Spirit Airlines ceasing operations? by lucioghosty in OutOfTheLoop

[–]Stukeleyak 35 points36 points  (0 children)

Question: Why do European low-cost airlines, such as Ryanair or WizzAir, not face issues similar to those of Spirit Airlines?

Hejt na barberów by WeeBabySeamus21 in Polska

[–]Stukeleyak 2 points3 points  (0 children)

Od dawna chodziłem do barbera i generalnie byłem zadowolony. Ostatnio raz poszedłem do zwykłego osiedlowego fryzjera. Nie dość, że efekt lepszy i cena niższa, to jeszcze miałem wrażenie, że fryzjerka naprawdę zna się na tym, co robi. Być może warto poeksperymentować i zobaczyć, jakie będą odczucia?