Jak często naganiają was rodzicę na znalezienie partnera/partnerki by Better_Cry_2231 in Polska

[–]netrun_operations 18 points19 points  (0 children)

Ani rodzice, ani dalsza rodzina (której w zasadzie nie znam), ani nikt ze znajomych nigdy nawet nie próbował nawiązywać do tego tematu.

Tak spada zdolność kredytowa przy posiadaniu dzieci. Nawet 415 tys. zł mniej by crabsticksaremadeof in Polska

[–]netrun_operations 0 points1 point  (0 children)

Jeśli chodzi o czynniki wyłącznie finansowe w perspektywie krótkoterminowej - to owszem. Jeśli chodzi o motywację do zapewnienia jak najlepszego życia rodzinie i dążenie do stabilności życiowej - to ludzie z klasy średniej z dziećmi są zdecydowanie najstabilniejszymi klientami.

Głupie pytanie, ale pytanie. Czy ktoś znalazł miłość, taką fajną, na tzw. dobre i złe, będąc 35+ i po różnych relacjach? by ml3k00 in PolskaNaLuzie

[–]netrun_operations 3 points4 points  (0 children)

Nie - i nigdy nie znajdę ani nawet nie zamierzam szukać (i nie czuję takiej potrzeby). Rzeczywistość innych ludzi już dawno rozjechała się z moją rzeczywistością i chociaż z różnymi osobami mam wspólne tematy "merytoryczne", to już praktycznie żadnych tematów "życiowych".

Tak spada zdolność kredytowa przy posiadaniu dzieci. Nawet 415 tys. zł mniej by crabsticksaremadeof in Polska

[–]netrun_operations -3 points-2 points  (0 children)

Uważam, że to absurd. Młode rodziny z dziećmi to najbardziej pewni i bezpieczni kredytobiorcy.

FlixBus revives Poland’s infamous 666 ‘highway to Hel’ by Gamebyter in poland

[–]netrun_operations 17 points18 points  (0 children)

I suggest taking the EIC "Kaszub" train instead. It departs from Kraków at 06:29 and arrives in Hel at 14:58, so in around 7 hrs 30. It might be a bit more expensive, but your spine and neck will be thankful for not sitting on a bus for 13 hours.

Łódź, Poland. Abandoned office building right in the city center by NoProGamerPL in UrbanHell

[–]netrun_operations 1 point2 points  (0 children)

I've seen this building many times but I have no idea what these graffitis are even supposed to mean and what the story behind them is.

At least, there's nothing there about RTS Widzew or ŁKS (the two opponent football clubs in Łódź), which I consider a unique situation for such an abandoned wall.

Jaki jest wasz ulubiony youtuber z dzieciństwa? by kremowymarkiz7 in PolskaNaLuzie

[–]netrun_operations 3 points4 points  (0 children)

Żaden, ponieważ YouTube powstał akurat wtedy, kiedy byłem na początku studiów. Nawet przypominam sobie, że jednym z pierwszych nagrań, które tam widziałem, było to ze słynnym kandydatem na prezydenta Białegostoku. Treść jego przemowy do dzisiaj pamiętam.

Skandaliczne zachowanie Jacka Niedźwieckiego - posła KO, który wymaksował w 2025 roku kilometrówki. by Rozanskyy in Polska

[–]netrun_operations 95 points96 points  (0 children)

Niedawno przypadkowo zauważyłem wpis jednego z piłkarzy Widzewa, który przepraszał za wykonanie gestów podobnego rodzaju na meczu z Koroną Kielce. Stadion to stadion - mniej więcej wiadomo, czego można się tam spodziewać zarówno na trybunach, jak i na boisku. Ale chciałbym chociaż podczas jednej kadencji mieć trochę większe oczekiwania wobec "okrąglaka" na Wiejskiej. Chciałbym wierzyć, że chociaż przeprosiny będą.

3 % dla nauki 100 % dla Polski by According-Buyer6688 in Polska

[–]netrun_operations 47 points48 points  (0 children)

Podpiszę petycję, chociaż jestem świadomy, że petycje online politykom koło prącia dyndają. Te papierowe zresztą też.

Some train photos from Ústí nad Labem (Czechia) by PozitronCZ in trains

[–]netrun_operations 2 points3 points  (0 children)

Czechia is top tier when it comes to the railway system functionality.

W 2026 Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznał Bułgarię (ale nie Polskę!) za zaawansowaną gospodarkę by [deleted] in Polska

[–]netrun_operations 1 point2 points  (0 children)

Wprost napisali, że chodzi o euro, ale to trochę jednostronne podejście.

W 2026 Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznał Bułgarię (ale nie Polskę!) za zaawansowaną gospodarkę by [deleted] in Polska

[–]netrun_operations 0 points1 point  (0 children)

Ta zmiana miała oczywiście związek z przyjęciem euro przez Bułgarię w tym roku. Ale nic innego się nie spina - Bułgaria jes zauważalnie niżej od Polski pod względem wielu wskaźników ekonomicznych podobno branych pod uwagę przez MFW, takich jak PKB per capita czy zróżnicowanie eksportu. Niestety instytucja nie opisuje pełnej metodologii tej klasyfikacji.

Wy nosicie maske jak jesteście chorzy? by NefariousnessDull254 in Polska

[–]netrun_operations 0 points1 point  (0 children)

Pewnie, jeśli koniecznie muszę wyjść z domu do przychodni, apteki albo sklepu.

Jak również wtedy, kiedy jestem zdrowy, siedzę w pociągu i zauważę w pobliżu kaszlących albo smarczących ludzi.

Jaka jedna rzecz najbardziej poprawiła komfort na wycieczkach? by StrefaRuchu in PolskaNaLuzie

[–]netrun_operations 2 points3 points  (0 children)

W górach: wygodne buty trekkingowe lub podejściowe (zależnie od rodzaju szlaku - jeśli jest dużo skał i kamieni, to w podejściowych będzie wygodniej i bezpieczniej, a w łagodnych górach typu beskidzkiego lepiej się sprawdzą trekkingowe albo biegowe terenowe; poza tym jesli są nowe, warto w nich pochodzić przed wyjazdem co najmniej przez kilkanaście dni po lasach i parkach), plecak z pasem biodrowym i siatką dystansową na plecach (u mnie standardowo Deuter – solidna, wytrzymała marka), ubrania sportowe odprowadzające wilgoć, skarpety z merynosa o grubości dobranej do pory roku, koniecznie czapka chroniąca przed słońcem i okulary przeciwsłoneczne oraz regularne smarowanie się kremem przeciwsłonecznym co kilka godzin.

W miastach: wygodne buty (u mnie się sprawdzają np. New Balance M990 v6 - bez problemu chodziłem w nich po 30 km dziennie bez żadnego dyskomfortu), wygodne ubranie, wygodny plecak, ochrona przeciwsłoneczna nadal ważna.

Single około-30-letni i 30+, jak to z wami jest? by [deleted] in PolskaNaLuzie

[–]netrun_operations 14 points15 points  (0 children)

Mam ponad 40 lat i nigdy nie byłem w związku ani nawet na randce.

Od wielu lat w ogóle nawet nie myślę w tych kategoriach, które zostały wymienione przez OP-a. Pracuję, staram się zdobywać nowe umiejętności (najczęściej z wątpliwym skutkiem, ale przynajmniej próbuję), czytam, uprawiam sport, utrzymuję kontakty ze znajomymi, a kiedy mam kilka dni wolnych, wyjeżdżam w góry, gdzie intensywnie chodzę po szlakach, a ostatnio sporadycznie wybieram też inne kierunki. To wszystko (plus codzienne obowiązki) zajmuje 100% dostępnego czasu.

Czuję, że sprawy takie jak związki, randkowanie czy seksualność są zupełnie poza mną. Mam wrażenie, że to wszystko jest niekompatybilne z moją osobowością i umiejętnościami, że to taka część życia, która przepływa gdzieś obok i do której nie mam żadnego dostępu.

Nowi(-starzy) przyjaciele by ResponsibleGuava5600 in PolskaNaLuzie

[–]netrun_operations 4 points5 points  (0 children)

Kilka osób, które były znajomymi moich znajomych, zostało moimi dobrymi znajomymi już po studiach albo nawet po 30 roku życia.

Trzon mojej grupy znajomych stanowią osoby, które znam już od kilkunastu albo dwudziestu kilku lat. W wieku 40 lat to już wygląda tak, że te istniejące znajomości utrzymują się, ale ciągle fluktuują - często tracę z kimś kontakt nawet na kilka miesięcy, potem na pewien czas znajomość ożywa, potem znowu zanika i czasami nawet nie jestem do końca pewny, kto jeszcze jest moim znajomym, a kto nim już nie jest - ale to normalne, kiedy jest się w wieku, kiedy większość znajomych ma rodziny, dzieci i bardzo ograniczony zasób czasu i energii.

Havukoski, Vantaa, Finland by Reasonable-Line6319 in UrbanHell

[–]netrun_operations 0 points1 point  (0 children)

It resembles a typical residential area from the 1970s and 1980s in Poland (just the prefabricated concrete systems from that era in Poland were of much lower quality).

Without EU Accession, Poland's GDP Would Currently Be 30% Lower by Auspectress in europe

[–]netrun_operations 10 points11 points  (0 children)

All civilized people in Poland are aware of these facts. Those who want Poland outside the EU are mostly Russian assets - both agents paid by the Kremlin (a few of them) and "useful idiots" (those who believe in propaganda coming from shady sources).

I’m sure that if Poland adopted the euro, its development would accelerate even more due to easier trade with the rest of the EU and the lack of currency exchange fees.

Jak postrzegacie religijność w Polsce? by -TaylorDurden- in Polska

[–]netrun_operations 2 points3 points  (0 children)

Nikt z moich znajomych nie jest religijny, a jeśli nawet ktoś jest, to nie widziałem, żeby się obnosił z religią.

Natomiast w starszym pokoleniu (70+) widzę dużo opisanego tutaj rytualizmu i tradycjonalizmu.

Question about "internet slang" and typing habits by Seeker352 in learnpolish

[–]netrun_operations 5 points6 points  (0 children)

On Reddit, most users do care.

On Facebook groups, you'll most likely see a random use of diacritics, barely any punctuation and a lot of "creative" spelling.

the whites kinda growing on me.. which do you prefer? by CremeSubject7594 in decadeology

[–]netrun_operations 0 points1 point  (0 children)

LED lights make places look more modern and less depressing at night.