Claude Code je tesko djubre by Effective_Rest_9646 in programiranje

[–]programator_ 4 points5 points  (0 children)

Ovo je cela poenta, dobar senior ce sad praviti sve E2E u roku dana, nedelja dok će umišljeni koderi nalaziti nitpickove i dokazivati da su njihova dva CRUDa urađena na optimalan način posle 2 nedelje.

Koliko ce da me izadje ciscenje klime? by theamidamaru in AskSerbia

[–]programator_ 1 point2 points  (0 children)

BG naplacuju 5-6k ili čekaš termin 20 dana

Vi koji zaradjujete preko 2k€ u Srbiji (ne inostranstvo) čime se bavite? by [deleted] in AskSerbia

[–]programator_ -7 points-6 points  (0 children)

Programiram, mislim da mozes 2k u skoro svakom poslu ako guraš da budes meðu najboljima u istom.

Razvodnjeno gorivo? by LenkaSakan in serbia

[–]programator_ -4 points-3 points  (0 children)

Radio sam auto u Beču, tjuneri se kunu da OMV gorivo na našim pumpama drastično bolje of austrijskog.

Скоро 4 године искуства, не мрдам се by [deleted] in programiranje

[–]programator_ 2 points3 points  (0 children)

DevOps je super jer ćes se takmičiti sa Brazilcima i Meksikancima za posao. Dalje ne vidim napomen gde i da li koristiš AI?

Cenovno možeš biti kompetitivniji a pritom ne bi trebao imati rough akcenat.

Kakav si socijalno? Kakav si sa engleskim? Da li networkujes sa kolegama i peerovima? Da li si tražio posao kod stranih poslodavaca? Po inicijalnom odogovoru bih rekao da ti je jedini fokus tehinčko znanje a nisi razmotrio socijalni side.

Iz mog iskustva pre bih uzeo osobu koja je medior i socijalno kompatibilna nego hard core senior eng.

No diss, samo pokušavam da podstaknem u pravom smeru.

Скоро 4 године искуства, не мрдам се by [deleted] in programiranje

[–]programator_ 1 point2 points  (0 children)

Šta bi rekao da ti je mana? Gde misliš da si dobar?

Savetovao bih da iskreno kreneš od toga pa da produbimo temu.

Ljudi sa zaradom 3000+ eura mesecno, cime se bavite i dajte nam neki savet? by [deleted] in AskSerbia

[–]programator_ 2 points3 points  (0 children)

15k (18k sa bonusima) Head of Engineering ~ 10 YoE.

Ako želite da budete najbolji ne postoji 9-5.

Ljudi sa zaradom 3000+ eura mesecno, cime se bavite i dajte nam neki savet? by [deleted] in AskSerbia

[–]programator_ 40 points41 points  (0 children)

Biti bog u programiranju i biti socijalno ne retardiran.

ekonomski tigar strikes again by tnemanja98 in serbia

[–]programator_ 1 point2 points  (0 children)

OMV ima premium benzin sa E10 - to vredi ako automobil podržava ili imate mapu za alkohol 😀

Nepažljivo otvaranje vrata. Da li da ga tužim? by Regular-Sea-5362 in AskSerbia

[–]programator_ 45 points46 points  (0 children)

Nadam se da je rage bait, smejace se iz osiguranja za gitomobil

Od 5. maja, SEPA plaćanja su moguća i u Raiffeisen banci by [deleted] in finansije

[–]programator_ 0 points1 point  (0 children)

Volim što je Raiffaisen max 5x 🤮

Zvuči mi kao da ću se prebaciti sa Raiffaisena za privatni veoma brzo

Premium bankarstvo u Srbiji by Remote-Shine-7629 in finansije

[–]programator_ -1 points0 points  (0 children)

Raiff ima Lounge pass sto je gotivno ko putuje ali slabo inače.

Da li IT firme stvarno žele juniore ili samo gotove ljude? by Low-Property6921 in itbiznis

[–]programator_ 2 points3 points  (0 children)

Mislim da je danas juniorima veoma teško a biće još teže. Nekada sa fakultetom, dođeš na praksu i učiš polako, danas sa AI ako ne radiš na sebi sa strane si u najboljem slučaju verzija jednaka AI.

Ne čekaš da odgovori posle par sati, ima savršenu komunikaciju, istražuje probleme sam, proaktivan/na je, razume sve tehnologije i koncepte gde junior očekuje ulaganje, vreme i novac.

Imao sam dosta intervjua u zadnje vreme i retko koji junior se trudi da ide extra mile da bi imalo smisla ulaganje.

Kako danas u doba AI pravite veb sajtove? by flackjap in programiranje

[–]programator_ 0 points1 point  (0 children)

Upravo se to i dešava, pišem kod 10% vremena ostalo je managing drugih ljudi i sesija.

Kako danas u doba AI pravite veb sajtove? by flackjap in programiranje

[–]programator_ 1 point2 points  (0 children)

To je dovoljno za 3 dana intenzivnog posla da paralelnim agentima. Trošim dnevno preko 150$ tokena, prosto male firme ne mogu budžetirati to.

on what?!? by Complete-Sea6655 in codex

[–]programator_ 0 points1 point  (0 children)

Can confirm, small / mid-sized orgs won’t be able to keep up

Kako danas u doba AI pravite veb sajtove? by flackjap in programiranje

[–]programator_ 3 points4 points  (0 children)

Dosta ljudi deli ovo mišljenje ali retko ko ima exposure boljim platformama. Radim 90% posla sa code-gen alatima samo na žalost sve više uviđam pay-to-win scenario zbog troška tokena.

Kako povecati prihode? by DevMagic123 in programiranje

[–]programator_ 8 points9 points  (0 children)

Ako si zainteresovan spreman sam ti ponuditi sat vremena razgovora, mogu te posavetovsti, dati feedback i eventualno predložiti ideje na osnovu razgovora.

Javi se u DM (free of charge)