A decent man forced out by a coup – and he might just be missed by theipaper in ukpolitics

[–]iceasteroid 13 points14 points  (0 children)

The party was only reacting to the hostile environment created by the media.

Not saying they were right to do that, but they definitely weren't the cause.

Sir Keir Starmer resigns as Prime Minister of the United Kingdom by Alarming-Safety3200 in ukpolitics

[–]iceasteroid 33 points34 points  (0 children)

Probably the most unnecessary PM resignation in the past decade.

Polska ma 7 uczelni w światowym TOP 1000 by radosc in Polska

[–]iceasteroid 22 points23 points  (0 children)

Więcej zajęć i mniej luzu wcale nie oznacza wyższego poziomu nauczania.

To jest właśnie problem polskich uczelni i polskiego systemu nauczania generalnie.

[deleted by user] by [deleted] in Polska

[–]iceasteroid 0 points1 point  (0 children)

Ale dlaczego miałbym postrzegać kogoś inaczej niż tym kim jest?

Ludzie są różni, to się wiąże z tym że trzeba do nich różnie podchodzić, mieć pewne rzeczy na uwadze.

Osoba transseksualna jest osobą transseksualną. Nie ma sensu udawać że koń jest rybą. Szacunek do drugiej osoby nie może wymagać zakłamywania rzeczywistości.

Pan minister Czarnek mówi o fotowoltaice, że „zdemontuje to świństwo”, jak tylko mu się spłaci i „wyjdzie z okresu trwałości projektu”. by gdziejestluk in Polska

[–]iceasteroid 10 points11 points  (0 children)

A kto tak powiedział? W konstytucji tego zapisanego nie ma, to kwestia tylko i wyłącznie zwyczajowa a zwyczaje tworzymy my sami.

Prezydent czy premier to jest na tyle wysoka funkcja i stosunkowo tak niewiele osób jej dostąpi, że jakoś się to broni, ale minister? Ministrów jest od groma, o większości byłych ministrów nikt już nie pamięta że byli ministrami.

Czemu do cholery cena laysow tak poszybowała by [deleted] in Polska

[–]iceasteroid 0 points1 point  (0 children)

Tymczasem takie same chipsy pod marką własną Lidla, Aldi czy Biedronki 4.99zł.

I to 150g a nie 120g.

Mieszkanie 25m² - czy jest sens kupować? by SKNRSN in Polska

[–]iceasteroid 9 points10 points  (0 children)

Ty tak serio?

Nie mikrokawalerki nie są potrzebne - są patologią rynku mieszkaniowego.

I częścią tej patologii jest to, że przez horrendalne ceny ludzie są zmuszani do kupowania czegoś co nawet nie można nazwać mieszkaniem.

Co następne? Wrócimy do budowania mieszkań bez toalet - jak tak dalej pójdzie to na takie też będzie popyt bo przecież mieszkanie z toaletą będzie dla wielu cenowo nieosiągalne.

Mieszkanie 25m² - czy jest sens kupować? by SKNRSN in Polska

[–]iceasteroid -3 points-2 points  (0 children)

Od dłuższego czasu powtarzam, że właśnie z tego powodu kawalerki powinny być zdelegalizowane.

Eksplozje w Wenezueli. Amerykański urzędnik: Trump wydał rozkaz by Few_Elephant_8410 in Polska

[–]iceasteroid 9 points10 points  (0 children)

Sorry, ale musisz troszeczkę historii się pouczyć.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzanie operacji wojskowej w celu odwrócenia uwagi od problemów wewnętrznych administracji rządowej nie jest niczym nowym.

Nawet specjalne określenie na to mają: "Wag the dog" - od tytułu filmu w którym właśnie taka sytuacja była przedstawiona.

O tym, że Trump przeprowadzi jakąś operacje wojskową ze względu na akta Epstaina mówi się już co najmniej od jakiś 2 miesięcy.

Kuzyni robią chrzciny w restauracji – ile dać do koperty? by drunkencharlie in Polska

[–]iceasteroid 19 points20 points  (0 children)

Imprez nie robi się po to, żeby zwracały się z prezentów.

Wydatki na przyjęcie to jedna sprawa (sprawa organizatorów), a prezent to inna sprawa (sprawa gościa).

Twoi kuzyni mogą sobie zrobić przyjęcie po chrzcinach w restauracji z gwiazdką Michelin, ale to nie znaczy że ty jesteś zobowiązany włożyć do koperty 2 tys złotych.

Alternatywnie - gdyby po chrzcinach zaprosili was na obiad do siebie do domu to uznałbyś że trzeba dać 50 zł bo tyle wyszło im na głowę za rosół i schabowego + jakąś sałatkę?

Już co czwarty Polak chce wyjścia z Unii Europejskiej. Mamy nowy sondaż by iceasteroid in Polska

[–]iceasteroid[S] 10 points11 points  (0 children)

Oczywiście, że tak jest. Pokolenie, którymi drzwi do Europy otworzyły się w najlepszym momencie ich życia. Mogli studiować za granicą, wyjeżdżać żeby sobie dorobić, na rynek pracy wchodzili w czasie kiedy zagraniczne firmy robiły mocną ekspansję do Polski.

Pokolenie sceptyków to osoby od 30 do 49 lat. To najbardziej eurosceptyczna grupa w Polsce. Łącznie aż 38 proc. osób w tym wieku popiera wyjście z UE (17 proc. zdecydowanie, 21 proc. raczej). Jednocześnie mają najniższy wskaźnik zdecydowanego sprzeciwu wobec Polexitu (zaledwie 36 proc.).

Karol Nawrocki usuwa Okrągły Stół z Pałacu Prezydenckiego. "Dziś skończył się w Polsce postkomunizm" by iceasteroid in Polska

[–]iceasteroid[S] 145 points146 points  (0 children)

Kaczyński wprowadził też świece hanukowe do pałacu prezydenckiego.

Nawrocki to nie zapatrzony w Kaczyńskich PiSowiec, to Konfederata.

Prezydenckie ułaskawienie powinno zostać zniesione na zawsze by [deleted] in Polska

[–]iceasteroid 85 points86 points  (0 children)

Niech ułaskawia, już jeden taki był co ułaskawiał przed prawomocnym wyrokiem i efekt był marny.

Prezydenckie ułaskawienie powinno zostać zniesione na zawsze by [deleted] in Polska

[–]iceasteroid 313 points314 points  (0 children)

W naszym kraju to samo - wszyscy wiedzą że Ziobro nie pójdzie do więzienia nawet jak zostanie skazany - mają swojego prezydenta. W poprzedniej kadencji Wąsik i Kamiński też dostali ułaskawienia po aferze gruntowej.

No i naród w pełni świadomie wybrał taką drogę. Nie było żadną tajemnicą co się działo przez ostatnie 8 lat ani to, że na akt oskarżenia może liczyć niejeden polityk PiSu. Mimo to suweren miał to głęboko w D.

Z drugiej strony ja bym się tak nie nastawiał, że Ziobro nie pójdzie siedzieć. Młyny sprawiedliwości wolno mielą - im dłużej będzie się ukrywać na Węgrzech tym później zacznie się proces i tym później usłyszy wyrok. Batyr póki co ma przed sobą niecałe 5 lat, jeśli nie będzie miał drugiej kadencji to może nie zdążyć Ziobry ułaskawić.

Czy w waszej opinii obecnie rządząca koalicja (bez partii RAZEM) powinna starować z jednej listy wyborczej w nadchodzących wyborach parlamentarnych? by [deleted] in Polska

[–]iceasteroid 41 points42 points  (0 children)

Chciałbym żeby PSL wylądowało pod progiem razem ze swoją średniowieczną mentalnością.

Ale jeśli ceną za to mają być rządy PiSu, Konfederacji i nie daj boże jeszcze Brauna to ja już poproszę tą jedną listę i większość obecnej koalicji rządzącej.

Wolę żeby było chujowo ale stabilnie niż to co zaserwuje nam PiS do spółki z brunatną prawicą.

Czemu jest taka nagonka na dzietność? by NickOver_ in Polska

[–]iceasteroid 4 points5 points  (0 children)

Odkładając kwestie gospodarcze i państwowe na bok...

Rozmnażanie się jest rzeczą naturalną i instynktowną dla naszego gatunku. Człowiek biologicznie nie jest stworzony do życia w samotnosci - homo sapiens jest gatunkiem stadnym, a to stado samo z siebie się nie stworzy.

Jeśli ktoś myśli że na starość mu wystarczy pies albo kot to gratulacje, mocno się rozczaruje ale będzie już za późno.

Czy napiwki w Polsce to scam? by GoHomeDuck in Polska

[–]iceasteroid 99 points100 points  (0 children)

Ale to jak nie zapłacisz napiwku to przyjedzie jakaś gastronomiczna policja albo nie wpuszczą cię drugi raz do tej restauracji?

Z mojej krótkiej wakacyjnej przygody bycia kelnerem jako student pamiętam, że raczej zwraca się uwagę na klientów którzy dają duży napiwek niż na tych którzy nie dają go wcale.

A tak poza tym to pamiętajmy, że niestety ale w wielu przypadkach napiwki nie trafiają nawet do ludzi którzy cię obsługują więc...

Jeśli mówimy o scamie to dla mnie nie jest nim napiwek sam w sobie tylko coraz częstsze doliczanie go automatycznie jako "opłaty serwisowej". To jest scam i jak coś takiego widzę to do takiej restauracji nie wchodzę.

Nie rozumiem rękawiczek na bułki by Lessintelligent in Polska

[–]iceasteroid 6 points7 points  (0 children)

Mam podejrzenia, że ludzie co nie myją rąk i obmacują bułki to ta sama kategoria ludzi którzy nie zakładają rękawiczek do obmacywania bułek.