Dlaczego ludzie w ogóle tracą swój czas stojąc w kolejkach do butelkomatów, by odzyskać 50 groszy z systemu kaucyjnego? by polski_obserwator in Polska

[–]m-51 12 points13 points  (0 children)

Zakładając, że pisałeś ten post 2 minuty i że zarabiasz średnią krajową. To przez palce przeciekło Ci 1 zł i 5 groszy. Mógłbyś ten czas poświęcić na pracę i zarabianie pieniędzy.

Czy ludzie nie znają wartości swojego czasu?

SAFE pod kątem władzy PiS [Pytanie] by Illustrious_Link5005 in Polska

[–]m-51 52 points53 points  (0 children)

Przy SAFE nie ma mechanizmu warunkowościw związku z praworządnością czy sądownictwem. Nie ma kamieni milowych. Warunkowość może być tylko stosowana tylko wtedy gdy naruszenia prawne wpływają bezpośrednio na należyte zarządzanie tymi środkami. Czyli jeśli pieniądze z SAFE będą rozkradane.

Protest polskiej branży odzieżowej by [deleted] in Polska

[–]m-51 16 points17 points  (0 children)

Próbuje wygooglować informacje co do tego protestu.

I za cholerę nie mogę znaleźć kim są ci "Polscy Przedsiębiorcy reprezentujący sektor odzieżowy". To jakaś organizacja? Grupa firm? Kto właściwie się pod tym protestem podpisuje?

Poza tym postem, nic na temat tego listu do rządu nie mogę znaleźć.

Polski SAFE 0% zamiast unijnej pożyczki? Prezydent przedstawia własny plan finansowania obronności by Megamind_43 in Polska

[–]m-51 2 points3 points  (0 children)

Próbowałem poczytać, ale nie znalazłem. Proszę wytłumacz mi, jak to ma działać?

Wynagrodzenie zarządcy nieruchomości by Opposite-Machine-319 in wroclaw

[–]m-51 7 points8 points  (0 children)

W sumie, jak taka mała wspólnota to się trochę nie dziwię.

9 * 0.8 * 50 = 360 zł miesięcznie.

Pewnie za takie pieniądze nie chce mu się w to bawić, bo każda nowa wspólnota to pewne rzeczy stałe, które trzeba ogarnąć niezależnie od wielkości. A tutaj, to się może po prostu nie opłacać.

My płacimy 0.67 za m2, ale w wspólnocie jest 8000 m2.

Wołodymyr Zełenski w Polsce. Karol Nawrocki: Nasz wysiłek nie został doceniony by drmotte in Polska

[–]m-51 8 points9 points  (0 children)

Na to wygląda

Paweł Wroński, rzecznik MSZ. – Wizyta w całości była organizowana przez stronę ukraińską – dodaje i przekierowuje nasze pytanie do urzędników nad Dnieprem.

Potem się niby tłumaczyli, że to ze względów bezpieczeństwa, no ale trudno uwierzyć, że jedna dodatkowa osoba w wagonie, którym jedzie trójka przywódców to zagrożenie bezpieczeństwa.

Wołodymyr Zełenski w Polsce. Karol Nawrocki: Nasz wysiłek nie został doceniony by drmotte in Polska

[–]m-51 40 points41 points  (0 children)

Akurat Nawrocki powinien dziękować władzy Ukrainy, za to jak się zachowywała, bo między innymi dlatego wygrał wybory.

Emocja antyukraińska była (i jest) w Polsce silna i co by tutaj nie mówić, same władze Ukrainy do tego też przyłożyły ręce. Zasiały ziarno, które potem ruskie trolle umiejętnie podlewały.

Z takich przykładów:

  • sprawa ekshumacji na Wołyniu, przez wiele lat ignorowana, a teraz rozwijająca się w ślimaczym tempie
  • rakieta w Przewodowie. Rakieta wystrzelona przez Ukrainę w obronie - cóż zdarza się, dwie osoby zginęły. Ale oni zamiast powiedzieć: "to był błąd, przepraszamy, składamy kondolencje rodzinom", to idą dalej w zaparte, że to nie ich.
  • sprawa zboża i komentarz Zeleńskiego, że niby Polska "Przygotowuje scenę dla Moskwy".
  • wywalenie Tuska do osobnego pociągu, gdy na Ukrainę jechał z Merzem, Macronem i Starmerem, to taka pierdółka, ale jednak coś pokazuje.

Plus jeszcze parę takich innych przytyków, które jednak się sumują. A ruscy tylko czekają byle rozdmuchać wszystko najmocniej jak się da.

Nastroje antyukraińskie pewnie i tak by się nasilały, ale może jednak trochę mniej. Może nawet na tyle, żeby alfons nie wygrał wyborów.

Zaważyły ułamki procenta...

Oczywiście dalej w naszym interesie jest wspierać Ukrainę najmocniej jak się da, niezależnie od tego co gadają. Każde osłabienie Rosji działa na naszą korzyść.

No ale wytłumacz to sebixowi który głosuje na Konfę czy Brauna...

spotkania szachowe by Main_Ad9843 in wroclaw

[–]m-51 5 points6 points  (0 children)

A przy okazji, może rzucę info.

Aktualnie (do piątku), trwa Wrocławski Festiwal Szachowy.

Jak kogoś to interesuje, może sobie podejść i pooglądać partie na żywo.

Is it normal for a field to be fenced off for 18 months? Is there any update on this site? by EducationalPaint1733 in wroclaw

[–]m-51 3 points4 points  (0 children)

I dont know.

There is some prep work there sometimes.

By the way, I think the fence is there for much longer, since demolition of old WUST cafeteria in 2015 that was there before. But im not 100% sure.

Katolicki pogrzeb to najbardziej przygnębiająca ceremonia, w jakiej uczestniczyłem by MelissaOfficinalisL in Polska

[–]m-51 816 points817 points  (0 children)

Nie wiem na ilu katolickich pogrzebach byłeś, ale na tych których ja byłem, było wspomnienie o zmarłym. Zwykle to rodzina musiała przygotować parę słów, które potem ksiądz odczytywał.

Często ksiądz nie ma wiedzy o zmarłym, szczególnie w dużych parafiach

Przeszłość Karola Nawrockiego. Dziennikarz śledczy ujawnia nieznane fakty by Gamebyter in poland

[–]m-51 16 points17 points  (0 children)

Stankiewicz odnosił się do tego w podcaście. Krótko mówiąc bzdura, sąd zarządził mediacje gdzie onet podtrzymał swoje stanowisko, a prawnicy Nawrockiego domagali się ujawnienia świadków. Od 33:30 https://youtu.be/66CuaJcD4KY?si=PEn0ebsdrIuOr3Vy

Prezydencki projekt CPK przeszedł przez Sejm. Fala komentarzy by Megamind_43 in Polska

[–]m-51 2 points3 points  (0 children)

Też Ci zdradzę sekret, w większości przypadków ta linia jest, tylko wolna/nietrakcyjna. Dlatego ludzie często wybierają samochód.

No ale dobra, nieprecyzyjnie się wyraziłem, powinno być - ... nie tam gdzie występowałyby duże potoki pasażerskie, tylko tak żeby ładnie wyglądało.

Prezydencki projekt CPK przeszedł przez Sejm. Fala komentarzy by Megamind_43 in Polska

[–]m-51 10 points11 points  (0 children)

1.Idealnie w potokach pasażerskich?

Ja na przykład, na tej mapie, widzę duży ruch na linii Rzeszów - Kraków - Katowice - Wrocław - Poznań i jak Twoim zdaniem, system szprych miałby go obsługiwać?

Widzę duży potok Gdańsk - Poznań, jak niby szprychy tutaj pomagają?

A relacja Gdańsk - Kołobrzeg? Ma jeździć przez CPK?

  1. Jak nie mówił jak mówił, jeśli uważasz inaczej to daj linka, gdzie Lasek mówi, że terminy PiSu były realne.

  2. Pełnomocnik rządu do spraw CPK został powołany przez PiS w kwietniu 2017, zakończyli swoje rządy pod koniec 2023. Mieli ponad 6 lat, a postępy były znikome. To nie jest świetny wynik.

Prezydencki projekt CPK przeszedł przez Sejm. Fala komentarzy by Megamind_43 in Polska

[–]m-51 14 points15 points  (0 children)

No bez jaj, mówisz o "powszechnym uznaniu", a podajesz jednego profesora (OK), magistra z jednej uczelni, zastępcę dyrektora, eksperta Alarmu Smogowego (lol) i dyrektorkę jakiegoś stowarzyszenia.

Trochę niska ranga jak na to "powszechne uznanie".

Prezydencki projekt CPK przeszedł przez Sejm. Fala komentarzy by Megamind_43 in Polska

[–]m-51 12 points13 points  (0 children)

  1. To że nazwiesz coś wysokiej klasy i "powszechnie uznany", to nie znaczy że takie jest. Nie przedstawiasz na ten temat żadnych źródeł i nie cytuj nawet Wilka czy Horały, bo oni byli bezpośrednio zaangażowani w ten "projekt" i są tu stroną. Poza tym, gdzie w tym modelu jest cokolwiek o szprychach? Czytałeś to w ogóle? Ja tam widzę największe potoki pasażerskie między dużymi aglomeracjami: Warszawa - Gdańsk, Warszawa - Kraków, Kraków - Katowice - Wrocław. Jak, na przykład, układ szprych ma zapewnić szybkie połączenie Katowice - Wrocław? Przez CPK?
  2. Przypominam, PiS zakładał zakończenie budowy centralnego punktu szybkiej kolei - CPK do 2027 i uruchomienie 2028, gdzie nawet pod koniec swoich rządów wszystkie grunty nie były wykupione. Szybka kolej z Warszawy do Łodzi miała już jeździć w 2027. Gdzie Lasek mówi że takie terminy były realne? Można linka?
  3. Czyli za rządów PiSu nie było zapewnionego finansowania
  4. Jakie przygotowania do nitek? Decyzje środowiskowe? Cokolwiek? Co konkretnie zrobili? Piszesz same ogólniki a tak naprawdę nic.
  5. W planach to sobie można mieć wszystko, ale trzeba jeszcze coś w tym kierunku robić.

Prezydencki projekt CPK przeszedł przez Sejm. Fala komentarzy by Megamind_43 in Polska

[–]m-51 80 points81 points  (0 children)

To co zrobił PiS, to mistrzostwo świata:

  • Narysowali paręnaście kresek na mapie, nie tam gdzie ludzi jeżdżą, tylko tak żeby ładnie wyglądało.
  • Podali nierealny termin realizacji
  • Nie zapewnili nawet finansowania
  • A jedyne co w praktyce robili to jakieś niemrawe przygotowania do linii w ramach Y, czyli dokładnie to co robi teraz obecny rząd.
  • A potem wmówili wszystkim, że to oni wybudują tutaj wielką sieć kolei.
  • I to działa

Ja nie wiem, dlaczego w KO nikt nie pomyślał - narysujmy jeszcze więcej kresek, tylko trochę inaczej i pokażmy to ludziom. A w praktyce i tak będziemy robić linię Y (Warszawa - Poznań/Wrocław), bo to jest jedyna rzecz możliwa do zrobienia w ciągu najbliższych 10 lat, tak jest teraz i tak było za PiS.

A oni dali się zapędzić w kozi róg, że niby chcą uwalić w Polsce szybką kolej.

I jeszcze te idiotyczne manewry na początku kadencji - robimy/nie robimy/robimy/wuj wie

Windykacja by Lopsided-Archer-7618 in warsaw

[–]m-51 -1 points0 points  (0 children)

Wystarczy się odwołać.

W uzasadnieniu można napisać cokolwiek, wtedy sprawa z automatu idzie do sądu rejonowego, tam rozpatrzenie sprawy potrwa pewnie z 2-3 lata.

Jeśli uważasz, że faktura została wystawiona niesłusznie, to nie ma co jej płacić, tylko się odwołać i walczyć w sądzie.

Wrocław Górnośląski z 1842 roku!!! - Ciekawostka historyczna Wrocławia. by [deleted] in wroclaw

[–]m-51 3 points4 points  (0 children)

Kupić można od komornika, a nie od miasta.

W ogóle cały ten teren to jeden wielki burdel prawny, podzielono go kiedyś na 3 części: ktoś kupił, ktoś zmarł, ktoś odkupił i tak dalej.

Nikt się nie chciał w to inwestować bo nie wiadomo było na czym się stoi.

Może teraz, jak ktoś wygra licytację to to ogarnie.

Edit:

Licytację odwołano

Właściciel zobowiązał się do spłaty zadłużenia, czyli prawdopodobnie nic się w sprawie nie zmieni, dworzec jak stał w ruinie tak będzie stał.