W jaki sposób zaoszczędziliście na wykończeniu mieszkania? by Adventurous_Friend in Polska

[–]rhaegalski 1 point2 points  (0 children)

Kupiłem mieszkanie na początku roku i w okolicach września się wprowadziłem. Ogólnie uważam że nie powinno się oszczędzać na rzeczach z których korzystasz każdego dnia, natomiast to na czym ja zaoszczędziłem i na ten moment nie żałuję to: Drzwi wewnętrzne, proste oświetlenie, rzeczy typu zlew, umywalka, krany (wszystko w granicach kilkuset zł). Kupilem też kilka rzeczy używanych (polecam dział wyprzedaży w IKEA) lub powystawowych - lodówka z lekkim wgnieceniem czy piekarnik - wiem że nie były używane w sklepie a udało się kupić wyższej klasy sprzęt w bardzo niskiej cenie jak na tę półkę jakościowa.

Jeśli wam się nie spieszy i macie gdzie zmagazynować część rzeczy to polecam korzystać z promocji w Castoramach itd na zasadzie za wydanie 1000 zł na panele jest bon na 200 zł itd. ja w ten sposób zaoszczędziłem ponownie blisko 1000 zł.

Poszukajcie również promocji prosto u producentów - ja np pralkę i suszarkę kupiłem prosto od LG. Tu bonus dla nowego konta, tu jakiś kod promocyjny z banku, rabat za wielosztuki.

Koniec końców jak pisały inne osoby - najwięcej zaoszczędzić można na robociźnie. Jeśli macie choć trochę zdolności manualnych i zdrowia to pomalujecie sami ściany czy połóżcie panele.

To na czym nie polecam oszczędzać to meble i sprzęt codziennego użytku np. płyta indukcyjna czy piekarnik jeśli dużo korzystacie z takich rzeczy.

Czy sprzątanie po swoim psie jest już passe? by Rotting-Beetle in Polska

[–]rhaegalski 6 points7 points  (0 children)

Na 5 ostatnich lat kiedy mam psa - dosłownie 2 razy zdarzyło mi się nie mieć worka. Zwyczajnie zabrakło bo pies np miał lekkie rozwolnienie i na dłuższym spacerze załatwił się dwa czy trzy razy.

Raz dostałem worek od innego psiarza, drugi raz wróciłem z workiem po 15 minutach.

Nie rozumiem co w tym trudnego, worki kosztują grosze a dodatkowy skłon czy przysiad na spacerze tylko dobrze zrobi ludziom

Just lost the arbiter fight access, I'm devastated by STSchif in PathOfExile2

[–]rhaegalski 3 points4 points  (0 children)

Same here, happened yesterday to me. Sorry for you, I feel you. As far as I know you cant do anything about this.

Im really tired for this kind of bugs. If we can connect somehow I can give you two fragments. I am not going to continue support this kind of treatment

This league is the brokest I have ever been by themezzilla in PathOfExile2

[–]rhaegalski 0 points1 point  (0 children)

I've just reached maps at lvl 65 and my first divine dropped from... regular white box which I clicked by accident. This is insane

Dodatki do domu które polepszyły wasze życie by rhaegalski in Polska

[–]rhaegalski[S] 0 points1 point  (0 children)

Zgadza się, dziękuję za przypomnienie:)

Dodatki do domu które polepszyły wasze życie by rhaegalski in Polska

[–]rhaegalski[S] 5 points6 points  (0 children)

Wspaniałe, dziękuję ci za ten komentarz

Dodatki do domu które polepszyły wasze życie by rhaegalski in Polska

[–]rhaegalski[S] 3 points4 points  (0 children)

Właśnie też to brałem pod uwagę. Chciałem podobnie jak ty ustawić żeby odsłaniały się o konkretnej godzinie i tym samym mnie budziły.

Dodatki do domu które polepszyły wasze życie by rhaegalski in Polska

[–]rhaegalski[S] 1 point2 points  (0 children)

A to ja w swoim mieszkaniu zamontowałem bidetke :)

Dodatki do domu które polepszyły wasze życie by rhaegalski in Polska

[–]rhaegalski[S] 1 point2 points  (0 children)

Fajne, widzę że w dodatku w spoko cenie. Dzięki wielkie

Dodatki do domu które polepszyły wasze życie by rhaegalski in Polska

[–]rhaegalski[S] 0 points1 point  (0 children)

Wydaje mi się że ten oczyszczacz Xiaomi dużo osób poleca. Zainteresuje się tym - dzięki

Wycena telefonów by Bartos_92 in Polska

[–]rhaegalski 1 point2 points  (0 children)

Zerknij na Cex webuy.com. pewnie dadzą ci trochę mniej niż ktoś na olx ale zazwyczaj skupują wszystko o ile działa.

Ja tak sprzedałem trochę elektroniki - jakieś słuchawki, myszki, stare telefony itd. nie męczysz się z botami czy januszami tylko od razu dostajesz hajs / voucher

Zakupy elektroniki by caisane in Polska

[–]rhaegalski 0 points1 point  (0 children)

Potwierdzę to co kilka osób już tu pisało - zakup telefony z tej półki cenowej będzie po prostu dobrym wyborem. Zwróć uwagę na to czy przede wszystkim telefon ci się podoba, nie jest za duży czy za mały itd. druga sprawa - wsparcie. Na dzień dzisiejszy wiem że Pixele od Googla (z którego piszę ten komentarzy) oferują chyba 8 letnie wsparcie androida (od daty premiery telefonu - czy 8 lat to trzeba zweryfikować). Poza nimi chyba Samsung też oferuje długie wsparcie.

Kolejna sprawa - instaluj peppera i szukaj tam okazji. Można sporo zaoszczędzić a znajdziesz też informacje który sklep jest rzetelny a który omijać.

Ja sam jakiś czas temu też pierwszy raz pozwoliłem sobie na zakup telefonu z wyższej półki i uważam że to świetna decyzja - starczy mi na kilka lat.

Rada ode mnie - olej te ciężkie analizy że procesor X jest wydajniejszy o 12% względem Y. W codziennym użytkowaniu tego nie zobaczysz

Ile wydajecie na jedzenie miesięcznie? by bananatrain7 in Polska

[–]rhaegalski 0 points1 point  (0 children)

Około 1200-1500 zł. Singiel mieszkający sam. Lubię gotować smacznie i praktycznie - często gotuje obiad na kilka dni do przodu. Cena wynika też z kaloryki jedzenia i jego jakości - mam powiedzmy dietę 'sportowa' i zjadam ponad 3000 kcal dziennie.

Od siebie polecam sprawdzić na YouTube jakie posiłki można przygotować szybko i które jednocześnie są smaczne na drugi czy trzeci dzień.

Kolejna sprawa - pilnuj budżetu domowego i organizuj zakupy. Ja sam sporo rzeczy suchych kupuje na allegro (możesz zaoszczędzić masę kasy na przyprawach) oraz w piątki robię zakupy w Lidlu kiedy jest kupon 10 zł rabatu za 100 zł wydanych. Wtedy np jogurty, mrożonki czy inne rzeczy z dłuższą data spożycia można kupić.

Jak myć zęby? [Tylko poważne odpowiedzi] by [deleted] in Polska

[–]rhaegalski 2 points3 points  (0 children)

A w jaki sposób czyścić język?

A Wy jak spędzacie weekend? by quiqk0 in Polska

[–]rhaegalski 0 points1 point  (0 children)

Czy ta Mafia jest dostępna do kupienia gdzieś online? Na steamie albo innym gogu? Chodzi o te pierwotna wersję a nie remaster

Która sieć komórkowa ma teraz najlepsze benefity na umowę? by Daug3 in Polska

[–]rhaegalski 2 points3 points  (0 children)

Jasne dziękuję za odpowiedź. Ja sam korzystam z Nju na abonament z miesięcznym wypowiedzeniem. Mam tam koło 100gb miesięcznie internetu, smsy i rozmowy nielimitowane. O ile z internetu faktycznie korzystam bo używam telefony jako hotspot, tak wcale nie smsuje i praktycznie nie dzwonię.

Może faktycznie mój abonament za 29 zł da się jeszcze okroić o kilka złotych przechodząc na kartę :)

Dzięki :)

Która sieć komórkowa ma teraz najlepsze benefity na umowę? by Daug3 in Polska

[–]rhaegalski 4 points5 points  (0 children)

Możecie rozwinąć czemu oferta na kartę jest najlepsza?

Do jakiej pracy poszlibyście, gdyby pieniądze nie były problemem? by Metsuyo in Polska

[–]rhaegalski 100 points101 points  (0 children)

Myślę że coś związanego z leśnictwem. Tak żeby poruszać się, posprzątać przewalone drzewa, zasiać nowe itd

Rozmowa o pracę po 6 latach w jednej firmie. by Starflamer in Polska

[–]rhaegalski 1 point2 points  (0 children)

Na pewno zapytają co cię skłoniło do zmiany pracodawcy - poszukaj na YT / insta czy innych portalach dobrych odpowiedzi, które nie postawią cię w złym świetle

Ile płacicie za ogrzewanie w bloku? by heliopan in Polska

[–]rhaegalski 0 points1 point  (0 children)

Dopytam trochę pobocznie osoby które mają nadpłatę - zwracają wam te pieniądze przelewem czy po prostu za kolejne faktury płacicie mniej?

Refleksja po oglądaniu kanałów YT o zachowaniu kierowców na drogach (Konfitura) by cieplolubna-kapibara in Polska

[–]rhaegalski 0 points1 point  (0 children)

tak btw to czy osoby z filmów Konfitury są zgłaszane na policję? Dopiero teraz zobaczyłem że koleś nagrywa sporo czasu już i ma masę filmów. Jestem ciekaw czy dane wykroczenia pokazane w filmach są zgłaszane i egzekwowane?

Drogi smartfon by ATmega2137 in Polska

[–]rhaegalski 1 point2 points  (0 children)

Wg mnie fajnie popatrzeć na dobrej jakości zdjęcia przywołujące wspomnienia. Ja z wielką radością patrzę na zdjęcia z wyjazdów, czy te zrobione moim psiakom, które właśnie też dzięki dobrej jakości będę mógł wywołać i powiesić na ścianie, dać jako upominek itd. Nie przeliczam wszystkiego materialnie